Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mit gondolsz, hogyan és miért...

Mit gondolsz, hogyan és miért jött létre az univerzum és az élet? Miért vagyunk itt a Földön? Okkal vagy véletlenül?

Figyelt kérdés

2016. okt. 6. 12:25
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Még a bojgónkat se ismerjük rendesen..
2016. okt. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 Ozmium42 ***** válasza:
Meg a helyesírást se.
2016. okt. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

#14


"És milyen ember az, aki tudván, hogy minimális töredékét ismerjük az Univerzumnak, térben és időben parányiként azt veszi a fejébe - mert egy régi EMBEREK ÁLTAL írt könyvbe beleírták - hogy volt egy Jóisten, megteremtette ezt az egészet, majd pont ide, a százmilliárdnyi galaxis, egyenként százmilliárdnyi csillagának egyik bolygójára küldte egyszülött fiát, hogy minket megmentsen?


Ez baromi szűk látókörű és földhözragadt gondolkodás."


Erre azt mondom, hogy egyrészt ha az univerzum 5%-t ismered, akkor már a 95%-t ismered, ugyanis az a 95% tökugyanolyan, mint az 5%. Ezt nem én találtam ki, valamiféle darwinista-evolucionista-""racionalista"" tudósok mondták.

Másrészt a kereszténység csak egy a sok vallás közül (de még a kereszténység sem állítja, hogy csak és kizárólag a Földön jelenthetett meg Jézus). Harmadszorra, ha ismernél legalább egy vallást vagy filozófiai rendszert, akkor nem mondanál hülyeséget. Ha neadjisten többet is ismernél, rájönnél, hogy lényegükben közösek. A 300 ezer éves primitív törzsi vallások, a 6000 éves első írásos emlékeken át, az óegyiptomi valláson keresztül, a több millió istenséggel rendelkező hinduizmuson keresztül, majd' minden vallás magja ugyanazt állítja. A ti tudósaitok hol voltak 300 ezer éve? Kb. a majomszinten, épp hogy csak elkezdték használni az első eszközöket.


Épp most mondták a Spektrumon, hogy a világ úgy keletkezett, hogyaszongya: "a vákuum áttolódott egy magasabb frekvenciára, és felfúvódott a téridő.".

Okés, ökörségeket beszélni én is tudok. Meg azt is tudom, hogy a tudósok szinte semmit sem tudnak.

2016. okt. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 Ozmium42 ***** válasza:
Szóval te megnézel valami kommersz műsort a Spektrumon, és leállapítod belőle, hogy a tudósok szinte semmit nem tudnak. Ennyire nem vagy amúgy képben, vagy te is érzed, hogy az a "szinte semmi", az pont annyi, hogy ha csak egy apró részterületére koncentrálnál, akkor eltölthetnéd a fél életedet azzal, hogy csak az eddigi eredményeket olvasod, és még közel se jutsz ahhoz, hogy kutatáshoz is közel engedjenek az adott területen :D
2016. okt. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

"Meg azt is tudom, hogy a tudósok szinte semmit sem tudnak."


Akkor a következő válaszod küldjed valamiféle pszichikai síkon. Ugyanis az internetet is tudósok találták fel.


Meg ne ülj autóba, ne vegyél be gyógyszereket, dobd el a telefonod stb. Imádkozz.

2016. okt. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

"Erre azt mondom, hogy egyrészt ha az univerzum 5%-t ismered, akkor már a 95%-t ismered, ugyanis az a 95% tökugyanolyan, mint az 5%."


Ez egyáltalán nem igaz, megközelítőleg sem. Ez színtiszta hülyeség.

2016. okt. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

#22.számból vetted ki a szót.


Gyerekek mit szólnátok hozzá,ha kinyitnánk az univerzum összes ablakát?

2016. okt. 7. 21:38
 28/30 Mojjo ***** válasza:
@27: csak ki ne derüljön, hogy az univerzum egy tengeralattjáró :D Viccet félretéve, igen, pont ezen dolgoznak igen sokan, igen keményen. Fantasztikus hivatás, irigykedek is :)
2016. okt. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

#24


Nem különösebben érdekelnek a kutatási eredmények. A munkámban és a magánéletben használom ugyan őket, és olvastam is elég sok tudományos munkát, épp ezért bátorkodom kijelenteni, hogy a tudósok csupán egységsugarú kör mentén szaladgálnak össze-vissza, a lényeget messziről sem érintve. Olykor nem csinálnak mást, mint "elméletileg" igazolnak valamit, aztán 30 évig elvannak vele, majd jön valaki, aki kijelenti, hogy sorry, de amit eddig gondoltatok, az nem is úgy van. Sok esetben egy hipotézis felállítója cáfolja meg később önmagát. A tudománynak nagy tehetsége van ahhoz, hogy random összelapátolt adathalmazokbók kihozza a számára szimpatikus végeredményt. Mint a kőműves, aki addig pótolgatja ki a hézagokat cementtel, míg fal nem lesz belőle.


#26


Mondom, egy, azt hiszem japán tudós állt elő ezzel. Nem tudom, melyik intézményből, csak arra emlékszem, hogy a Bank of America pénzelte a kutatást (az a Bank of America, amelyik kijelentette nemrégiben, hogy 24-25% esély van arra, hogy az egész világunk csupán egy számítógépes szimuláció...).

2016. okt. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Kicseszésből születünk meg.
2016. okt. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!