Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Lehetséges hogy a lelkivilágom...

Lehetséges hogy a lelkivilágomat le tudom írni mint egy valós környezetet/világot van jelentése vagy csak a képzeleten szüleménye?

Figyelt kérdés
A lelkem olyan mint egy nagy sötét sivatag minden hol ellenségek lesznek rám itt sőt rémek akik meg akarják változtatni vagy bontani az elmémet vagy a testemet. Ez a fájdalom a kitaszitotság a harag az aggreszio földje és a csalodotságé. Az igazság útja az amin járok amin egyszer véleményem szerint kihúzható a sötétből a fényre de az ösvényt a cselszovök es rossz akarok szegélyezik ők sokan vanak én meg egyedül olyan érzés mint ha a végtelenségig egyedül lenek csak a halál lenne az aki néha társulni akarna utanhoz akàr hányszor ugy érzem fel emelkedek csak egy ideig jobb ahogy meg látom a sötétben húzódó hosszú fény sugarakat amik egy nyitot ajtón keresztül szurodnek ki es en sietek h oda érjék amikor mar az küszöbön alok mindig be csapódik az orrom előt es vissza hullok az sötét osvenyre ahol mar lesznek rám a tébolyult vadak de ugy érzem amíg van erőm megyek tóvváb es bízok. Ez jelent valamit vagy semmit csak tev kép?

#világ #lélek #lelkivilág #szubjektívvilag
2016. nov. 7. 21:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Én azt tudom, hogy a tudatom által generált illúzió az, amit megtapasztalok nap mint nap.

Megnyilvánul minden amit akarok, vagy amire vágyom.

Ezt a tudást régen elsajátítottam, a technikáját ismerik sokan, de főleg tibeti buddhista kolostorokban oktatják a valóságformáló meditatív technikákat.

Ami körbevesz, az mind annak az eredménye, amit gondolok és megvalósul mint a gondolat anyagiasodása.

Aki ilyen szinten uralja ezt a dimenziót, ritkán fog másoknak tanácsokat adni.

De a kérdésed felkeltette az érdeklődésemet.

Ezt a választ sokan nem fogják még megérteni, mert a tudatuk tökéletesedése még nem érte el azt a szintet, ahol a magasabb spirituális tartalmak megértésre kerülnek.

Mielőtt jönne itt valaki a szerencsejátékkal, meg jóslással, arra annyit tudok írni, hogy még ezektől ezerszer jobb dolgokat is lehet művel, ha valaki érti azt amit csinál.

Remélem válaszom további kutakodásra sarkall a témában.

2016. nov. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm igen sokat segít néha ugy érzem hogy az erzelmeim hatnak a világra prldàul akár mien hihetetlenül is hangzik ahogy le írtam azt hogy ugy érzem a vaksötétben egy vékony úton járok fel hívtak hogy el kell menjek a par utcával lejjebb levő konditerembe es az úton ami oda vezet az összes lámpa ki aludt es valóban megtörtént amit itt le írtam
2016. nov. 7. 21:55
 3/7 A kérdező kommentje:
Jo persze ez h pont azon az utcákon ment el az áram ami a konditeremig vezet es pont most lehet véletlen is
2016. nov. 7. 22:20
 4/7 anonim ***** válasza:

Gondolatból érzés. Érzésből teremtés.


Amit leírtál az a egod világa.

2016. nov. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy hülye vagyok,de nem igazán értem mire akarsz kilyukadni
2016. nov. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Lehetséges hogy a lelkivilágomat le tudom írni mint egy valós környezetet/világot van jelentése vagy csak a képzeleten szüleménye?"

Megkérdezted aztán leírtad, ez mind a képzeleted szüleménye, ami a lelki állapotodat tükrözi. Leírtad, hogy te magad van a sötétség meg ilyesmi. :D

2016. nov. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Persze, sőt!

Erre alapvetően mindenki képes, bár sokan nem tudatosítják ezt magukban. Ahogy a fogalmak minden egészséges ember elméjében összekapcsolódnak mentális képekkel, ugyanúgy, az érzelmek, képek, és még az illatok is, képesek egymásra hatni, kiváltani egyiket a másikból. Ha volt már veled olyan, hogy megéreztél egy illatot, ami emlékeztetett valamire/valakire, és rögtön beugrott egy érzés és/vagy egy kép a múltból, akkor tudod, miről beszélek. Kicsit olyan ez, mint a szinesztézia. Az érzelmek, gondolatok automatikusan képekben fejeződnek ki.

Ezt a jelenséget használják terápiás célokra is. Biztos hallottad már az "írd ki magadból" kifejezést, ez ezt a képességet takarja. Korlátozott kommunikációs képességekkel rendelkező egyéneknek (kisgyerekek, enyhén szellemi fogyatékosok) kifejezetten jót tesz a rajzterápia, mikor olyan feladatot kapnak, hogy rajzoljanak.

A legnagyobb költők épp attól voltak a legnagyobbak, hogy belső világuk olyan profin voltak képesek szavakkal kifejezni, ahogy az átlagember nem.


Nade, a lényeg. Ha már idáig eljutottál, hogy tudod vizualizálni a benned zajló folyamatokat, tedd meg a következőt. Minden este 10-15 percre, lehetőleg egyedül, csendben, félhomályban, ülj vagy feküdj le kényelmesen, és képzeld el, hogy a sötét, sivár sivatagban ott, ahol állsz, megjelenik feletted a napsütés, a földből előbújik egy kis csíra, kinő belőle egy szép, zöld fa, a fa körül pázsit jelenik meg, és még sok ilyen fa megjelenik. A rosszakarókat fejben változtasd át fává, és azok a fák hervadjanak el, és nőjenek helyettük zöld fák.

Ha ezt heteken, hónapokon keresztül minden este, átéléssel megteszed, mint ha igazi lenne, javítani fogja a kedélyállapotod. Ez egy jó tanács.

2016. nov. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!