Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Honnan tudok energiát meríteni?

Honnan tudok energiát meríteni?

Figyelt kérdés

Annyi alvásra lenne szükségem a megfelelő működéshez, amire nincs időm. Milyen technikákkal, milyen irányzat segítségével tudok energiát tölteni magamba, hogy megfelelően regenerálódjak és plusz tartalékaim legyenek?

(Saját tapasztalat?)



2016. dec. 8. 11:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Kérlek előbb válaszolj pár kérdésre!

Mit dolgozol? Milyen nehéz ez a munka?

Napi hány órát végzed? Mennyit szoktál aludni? Hány műszakban dolgozol? Introvertált vagy extrovertált vagy-e? Hányszor eszel egy nap, és milyen ételeket? Sportolsz valamit?

2016. dec. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Könnyű fizikai munka. Napi 8 órában sétálgatok.

5-6 órát sikerül aludnom. A 10 óra alvás lenne az alap állapotom.

Napi 5x étkezem, de a minőségén még javítani kell, de annak előállítása plusz időt fog elvenni.

Sportra így már nem marad idő, pedig kondis edzéseket nem ártana beillesztenem, de tartok tőle, hogy nagyon kimerülnék. Munka mellett tanulásra is kellene, hogy maradjon energiám. + Introvertált vagyok, ami miatt pszichésen kell a kipihentség, hogy pozitív maradjak.

2016. dec. 8. 11:43
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen, az 5-6 óra alvást fel kéne vinni 7-8ra. Tíz az már sok szerintem, különösen akkor ha nem fáradsz el fizikailag. Annak pedig semmi értelme hogy kifáraszd magad, ha eleve az energiahiány a gond. Mivel introvertált vagy, alapba nincs sok energiád. A kérdés csak az hogy amikor elvonulsz a komfortzónádba, akkor sikerül feltöltődnöd, vagy a gondolataidra pazarlod az energiát, ami megterhelőbb lehet mint egy nehéz sport. Nekem hasonló gondjaim voltak, szintén introvertált vagyok, de az elmélkedés vitte el minden energiámat. Azt vettem észre hogy szinte nem is csináltam semmit egész nap, mégis képes voltam 12 órát aludni, így aztán kedvem se volt semmihez. De a szokásos gondolatok ereje akkor is behúzott, és mentek a gondolataim körbe-körbe, olyan csontokat lerágva, amiket már milliószor lerágott az elmém. Nekem ez volt a probléma forrása, sokat küzdöttem ellene, de ez a küzdelem szintén fárasztó. A legfinomabb meditációkat gyakoroltam évekig, amikor rajöttem hogy az én nyugtalan elmémnek ez nem való, így elkezdtem jógázni. Ez lefoglalja az elmét is, mert így azért van feladata, és segít a testedben elakadt energiát felszabadítani (itt nem kell hókusz pókuszra gondolni). Ugyanakkor magával hozta azt is hogy megválogatom az ételt is, nemcsak minőségében hanem mennyiségben, egyszerűen érzem azt hogy mennyi energiára van szükségem. És ilyen egyszerű dolgokra is odafigyekek mint a több szellőztetés, naponta többször csinálok nyújtó és légzőgyakorlatokat ha érzem hogy szükséges. Mást nem is sportolok, mert nekem az energiagazdálkodás a célom, nem pedig a pazarlása. Bár lehet megtanulok tai-chizni vagy aikidózni, de ezek szintén nem igényelnek nagy erőfeszítést. Próbálom az elmét eszközként használni, mint egy kalapácsot, ha kell előveszem, ha nem kell visszarakom a polcra. Összességében sokkal jobban érzem magam, és valóban előfordul velem is hogy nem tudok többet aludni 4-5 óránál, de ez nem baj, mert a test tud pihenni alvás nélkül is, az elmének pedig elég ennyi is ha nincs agyonterhelve. Ezek az én tapasztalataim. Ha kedvet kaptál hozzá, kezdd el a tibeti jógát, ez öt egyszerű gyakorlatból áll, amit bárki meg tud tanulni, akár otthon egyedül is. Pár hét után pedig érezni fogod hogy érdemes-e folytatnod...
2016. dec. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Aludj délután (pl. 2-től, 4-től vagy 6-tól) 2 órát, és aludj éjszaka (pl. éjféltől, vagy éjjel 2-től) 4-5 órát. Ennyi általában elég egy egészséges szervezetnek. Hétvégén alhatsz többet.

Próbálj meg éjszaka vagy hajnalban tanulni vagy kondizni.

2016. dec. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%
Ja és a túlzásba vitt nemi élet is elszívja az energiát!
2016. dec. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm! A jóga már valóban régóta kerülget. Nyújtani, gimnasztikázni magamtól elkezdtem, igénylem, de így belekezdek az ajánlott gyakorlatokba is.

A másik megjegyzésed nem fenyeget,de konkrétan miért mondod? Vagy fontos pontja a túlzás címszó?



A délutáni alvást nem tudom beiktatni, bár valóban azt kívánnám.

2016. dec. 8. 12:53
 7/11 anonim ***** válasza:
járj gyalog munkába vagy sétálgass az erdőben
2016. dec. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Csak azért írtam mert a szex is sok energiát elvesz. És ha az ember tudatosabb az energiaszintjére, megérzi hogy mi a különbség a heti három és a napi három között. Esetleg ami még segíthet, ha olyan dolgokat olvasol, ami nem veszi túlzottan igénybe az elmét. Pl. Haikukat, vagy tanmeséket... :)
2016. dec. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2016. dec. 8. 16:39
 10/11 anonim ***** válasza:

A rendszeres nemi élet pont hogy hatalmas mennyiségű energiát ad.

Energikusabbá tesz, erősíti az immunrendszert és pszichésen is nagyon jó hatással van az emberre. Tudom, hogy erről megoszlanak a vélemények, de egyszerűen így van, az orgazmus egy hatalmas energiabomba.

Ami nálam még bevált, rendszeres, tehát minden napos alvás előtti meditáció, vagy csak relaxáció. Pihentetőbb lesz az alvásod.

2016. dec. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!