Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mikor búcsúztok el az óévtől:...

Mikor búcsúztok el az óévtől: december 21-én,31-én vagy a (kínai) holdújév előtti estén?

Figyelt kérdés

2016. dec. 22. 06:00
 1/4 anonim ***** válasza:
34%
Én nem szoktam tőle búcsúzni. Elmegy az magától is.
2016. dec. 22. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én mind 3 alkalommal. :) Mivel neopogány vagyok, nekem a napfordulók, napéjegyenlőségek ünnepek. De pontosítanék, mert a kelta újév nem december 21-én van, hanem október 31-én, szóval nekem akkor van újév, és decemberben meg a Fény születésének ünnepét tartom. December 31-ét elég nehezen lehetne megkerülni, család, barátok mindenki ekkor tartja. A kínai holdújévről inkább csak megemlékezem, mert figyelemmel szoktam kisérni.
2016. dec. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A kérdésem olyan emberekhez szól, akik szó szerint ELBÚCSÚZNAK az óévtől.


Kedves második hozzászóló, nem tudtam a kelta újévről, nagyon köszönöm, hogy ezt leírtad, örülök, hogy most már erről is van fogalmam.


Annak is nagyon örülnék örülnék, ha megírnád (akár privát üzenetben vagy itt), hogy hogyan búcsúztatod az óévet? Imával, rituáléval? Részletek is érdekelnek. Köszi!

2016. dec. 22. 10:19
 4/4 anonim ***** válasza:

#2. hozzászóló! Ehhez a kérdéshez tudsz írni?


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__8..

2016. dec. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!