Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Akik meditálnak azok hogy...

Rékababa1987 kérdése:

Akik meditálnak azok hogy csinálják hogy nyugottabak hogy megéreznek dolgokat illetve ök irányitják az életüket és nem forditva?

Figyelt kérdés

2016. dec. 28. 18:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Ezóba megmondják.
2016. dec. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%

Nekem a megérzéseim meditációtól függetlenek.

Meditálni igazából egy nagyon stresszes időszak miatt kezdtem el, akkor sokat segített, hogy nyugodtabb legyek.

2016. dec. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%
Hogy nyugodtabbak vagyunk, annak az az oka, hogy felismertük, az idegesség nem külső tényezőkből ered, hanem azokhoz társított gondolatokból. Felismertük azt, hogy valójában a gondolatok nincsnek ránk hatással, ha nem hiszünk nekik, így nem bonyolódunk beléjük, nem visszük őket tovább, hagyjuk őket elmúlni úgy ahogy keletkeztek, maguktól. Hogy jobban megérzek dolgokat, azt nem mondanám, inkább csak arról van szó hogy nem nyomja el az elme az intuiciókat. Hogy mi irányítjuk az életünket? Nem, nem irányítunk semmit, csak megtanultuk uralni az elmét, megismertük a képességeinket és a lehetőségeinket, ettől fogva pedig minden történik magától, akarás nélkül. Ez pont az ellenkezője az irányításnak, irányítani az egó akar mindent. Én nem irányítok, elfogadom azt ami van, hagyom az életemet kibontakozni, hozott anyagból dolgozok, meghatározott lehetőségekkel. A folyó is ugyanúgy folyik, úszkálhatnak a tetején holttestek vagy lótuszvirágok, ezek csak jelenségek a felszínen, sohasem érintik meg magát a folyót...
2016. dec. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%
Maradhatott volna az Egészség kategóriában is a kérdés, hiszen a meditáció nem kifejezetten ezo vonatkozású, egészségügyileg is van haszna.
2016. dec. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én tudatosan élek, nem sodortatom magam az árral, a meditáció nekem a stresszkezelésben segít, és hogy jobban tudjak koncentrálni, amikor nehéz időszakokat élek meg.

Az én eszköztáram ebben a zene, bizonyos zenék, nem csak meditációra szánt zenék, hanem bármi olyan zene, ami éppen passzol az aktuális lelkiállapotomhoz, a meditációra szánt zenék közül pedig nem mindegyik olyan, ami segíteni tud. Például ha nagyon felbosszant valami, és plafonon vagyok, érdekes módon pont egy intenzív zene az, ami le tud csitítani és összeterelni a gondolataimat, ez pedig az ACDC - Thunderstruck című száma.

Igazából neked kell kiismerned magad, mi az, amire rá tudsz hangolódni úgy, hogy elcsípd azt, ami benned van, és neked kell tudnod azt is, mire akarod ezt használni.

2016. dec. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A megérzés (intuíció) képessége nem feltétlen függ a meditálástól.


Az életet végtelen tényező irányítja, aktuálisan van, ami intenzívebben, és van, ami kevésbé.


De az irányítás nem minden, nem csak ezen múlik az élet, hanem pl az életnek, és általában a dolgoknak MEGÉRTÉSE, MEGISMERÉSE sokszor fontosabb.


Az optimumra érdemes ráérezni számos téren. Pl az irányítás terén is: hogy mikor érdemes (és lehetséges) irányítani adott folyamatot és mikor nem érdemes.


A fentiekből kifolyólag a nyugalom se feltétlen meditáció függő, de van, amikor a meditálás segíti ebben az embert.


Egyébként nem mindegy, ki mit ért meditáció alatt. Általában szűk értelemben kizárólag az érzékekre, érzelmekre, gondolatokra történő NEM figyelést jelenti, de legalábbis azok elengedését. Esetleg szűk értelemben a semmire való figyelést. Jelenthet szűk értelemben semmire nem figyelést is.


Vannak, akik valamivel tágabb értelemben használják: pl adott dologra való összpontosítást értenek alatta. Lehet ez pl zene. De bizonyos értelemben az is lehet meditálás, ha nem összpontosít az ember valamire, pl zenére, hanem hagyja, hogy áramoljanak a dolgok, és szemléli őket, esetleg hagyja hatni saját magára, pl egy zene, vagy a gondolatok, érzelmek.


Tul.képpen a tágabb és szűkebb értelmezés között van összefüggés, ugyanis ahhoz, hogy semmire ne gondoljunk, ahhoz az erőltetés NEM jó eszköz, hanem (látszólag ambivalens módon) eleinte megfelelő eszköz lehet engedi a dolgok áramlását, mire azok lecsengenek - ilyen pl az elalvás is.


Az ez teljesen külön folyamat és tényező, ha valami ezt a folyamatot megzavarja.


A meditáció NEM csodaszer, viszont alkalmas a dolgok mélyebb megismerésére, amíg zavartalanul tud folyni. Ha félbeszakad, az se feltétlen baj, addig is figyelt bizonyos dolgokat bizonyos módon az ember.


Egy biztos: tanulságos is, és van, amikor relaxáló is a megfelelően kivitelezett meditálás.

2016. dec. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
50%
#3 ++
2016. dec. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Akkor leírom egyszerűbben, hogy nekem mit adott a meditáció.

Régebben szakállat növesztettem, mostanság pedig szakállam nő.


Akiből ellenérzést váltott ki a korábbi hozzászólásom, az olvassa el újra és figyelje meg, hogy melyik része volt a szövegnek, amelyik arra késztette, hogy lepontozza! (Ilyen módon is ráébredhetünk sokmindenre)

2016. dec. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A tradicionális meditáció egy állapot és nem egy cselekvés és nem arról szól hogy te irányítod az életedet.
2016. dec. 29. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzá szolásokat!!


Ez egy érdekes kérdés és rész az életbe!!

2016. dec. 29. 06:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!