Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Minden ezotériával kapcsolatos...

Minden ezotériával kapcsolatos dolgot hülyeségnek gondoltok?

Figyelt kérdés

Ez a kérdés most elsősorban a materialista szkeptikusoknak szól, szerintetek minden ezotériával kapcsolatos dolog hülyeség? Vagyis a lélek létezése, a reinkarnáció, a meditáció (vagyis hogy nem csak csendben ülnek ezalatt az emberek mozdulatlanul, hanem a lelkük legmélyebb részeibe pillantanak bele) vagy akár a a halál után élet bármiféle módon? Melyik az amit hülyeségnek gondoljátok, és melyik az amelyiket nem? Vagy minden baromság úgy ahogy van és ezek az emberek több évezredes képzelgéseik és nem normálisak azok akik ezek bármelyikében őszintén hisznek?

Kérem ezt a kérdést senki se trollkodja el, nem egy naponta meglátogatnak a földönkívüliek, mit tegyek szintű kérdés.


2017. jan. 2. 22:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A meditáció biztos, hogy nem hülyeség.
2017. jan. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

A meditacio nem igazan tartozik az ezoteria temakorebe. A tobbi, altalad emlitett dolog elegge.


Ha valamire nekem azt mondjak, hogy ne akard megerteni, mert ez attol mukodik hogy hiszel benne, azonnal megkerdojelezem a realitasat.

2017. jan. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

2. A meditáció a pontosan az ezotériába tartozik.

" Bővebb értelemben a lélek belseje felé irányuló utazást, szűkebb értelemben pedig csak a beavatottak számára elérhető misztikus tudást jelent."

2017. jan. 2. 23:04
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

Köztes állapotot jelent, szó szerint. Az pedig már értelmezés kérdése, hogy két világ közt, vagy csak ébrenlét és álom közt akarsz lenni...


Szkeptikus vagyok, a szó jó értelmében. Nem hiszek el semmit bemondásra, és nyitva hagyom a nyitott kérdéseket. Igen, a láthatatlan rózsaszín unikornisosat is. Persze azt azért pont a nem túl fontosak között... :)


Látok jeleket arra, hogy valami nagyobb van itt. Évekig hallani se akartam ilyesmiről, mégis valahogy arra terelődött a gyanúm, hogy lesz itt valami, érdemes odafigyelni. Sok bizonyíthatatlan kis marhaságban hiszek azóta, de persze a meggyőződés még ha részlegesen is, megvolt. Alátámasztani csak a meséimmel tudnám, ezért nem is győzködtem soha senkit. Néha mesélek barátoknak persze, és örülök, ha megérinti a szívüket. Még jobban örülök, ha nem elégszenek meg ennyivel. Nem ajánlom senkinek, hogy önnön vakhitével manipulálja önmagát az értetlen hívő kilátástalanságába.


A nyitott kérdések nyitva hagyásában hiszek, és az odafigyelésben. Sose baj, ha résen vagy. Semmibe nem kerül egy nem létező vagy egy pont hogy létező Istent megkérni, hogy vezessen a jó irányba. Semmi rossz nem származik abból, ha lemondasz a bizonyításvágyról, főleg ha az Istenről van szó. És ez csak a leglényegesebb példa a szemlélet eredendő eredményességére. Hány és hány esetben vezet jóra! Főleg ha már látod, hogy jól tetted, hogy megadtad magad a létező vagy nemlétező Istennek.


Gondolom nem nagy spoiler elárulni, hogy mire ott vagy, már túl erős a gyanúd, hogy van ez a minden fölött álló vezérerő, aki pont jól tesz mindent, minden időben.

2017. jan. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Noblesse Oblige ***** válasza:
77%

Hát azért az ezot tudják egyesek elég gyerekesen is művelni. pl varázsgyertya égetés, vakbélműtét betelefonálós energetizáló kuruzsuzslóval, a kártyákkal, horoszkópokkal, tojássárgájával, stb jövő olvasás. Démon idézés, stb.


Sok embernek a mese kell habbal, mert a valóság túl szürke neki?


A lélek, meditáció, reinkarnáció, nem hülyeség, és én nem is sorolom az ezo kategóriába. Mert ezek nem misztikus dolgok. Ezeknek hagyománya, bevett gyakorlata van. A reinkarnáció pedig a buddhizmus által hit, és vallást nem figurázunk ki, nem ítélek el.

A lélek egy materialista dolog. Létezése bizonyított. Csak a modern orvostudomány még nem jutott el egészen oda, hogy felfogja, azt is kezelni kell. Pl. egy egészséges ember ha depressziós lesz, vagy nagyon szomorú, akkor képes fizikailag is megbetegedni. A "semmi" ilyet nem csinál.

A meditáció szintén a kelethez köthető, főleg a valláshoz. A test-lélek egyensúlyban tartásában segít. Én úgy tekintek rá, mint a lélek tornájára. A mai társadalom eljutott oda, hogy az edzés jó és kívánatos, mert egészséges életmód és csini test... a jóga, meditálás, pedig a belsőnk tornája, amikor átmozgatjuk magunkat belülről, vagy épp pihentetjük elménk/lelkünk. Ez olyannyira valós, hogy nem egy küzdősortnál úgy nyitják az edzést, hogy 5 perc meditáció, rákoncentrálás és 10 perc meditációval zárják le. De olyan alkalom is volt, hogy a teljes 40 percig kellett magunkba fókuszálni, és egy kényelmes testhelyzetben maradni. Az az emberi akart próbája is volt.


A halál utáni élet a kérdőjeles. Az egy örök kérdés az emberiség történetben, hogy honnan jövünk hová leszünk.Erre mindenkinek megvan az elmélete, elképzelése, de mai napig sem tudjuk igazán.

2017. jan. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Noblesse Oblige ***** válasza:

De pl ott van az UFO kérdés is. Én hiszek az űrlényekben, már csak a nagyszámok törvénye alapján is létezniük kell. Viszont a publikum elé tárt UFO észlelések annyira, "Amerikánish", humanoid központú, hogy azt nem vagyok képes elhinni, hogy kis szürkék és zöldek látogatnak el a földre. Szegényes fantáziájú nagyon még a leírásuk is. Ilyen tekintetben sokkal érdekesebbek a ruszkik, ott van pl. Piknik az árokparton, ahol az UFOk itt voltak a könyv szerint, de senki nem érzékelte, vagy látta őket. Mégis itt maradt a technológiájuk a része, amit az emberek próbálnak beszerezni. Ezért is a cím, mert ahhoz hasonlítja a történést, mint amikor az ember kimegy piknikezni. Az ott lévő rovarok, hangyák nagyon nem izgatják, ő csak lepihen, majd megy tovább, és amit ott hagyott, morzsa, hulladék, azt az élővilág próbálja fölcsipegetni, haszonsítani.

Ha a földön létezhet élet amely a kénre specializálta magát, és él napfény, és oxigén nélkül, vagy amely teste egy hártya csak és tök átlátszó... és ez itt csak a Föld! Akkor miért gondoljuk, hogy egy másik bolygón is, egyedül a humanoidhoz hasonló egyedek lehetnek intelligensek és kellően fejlettek, hogy eljöjjenek hozzánk? Az emberi érzékszerveknek vannak korlátaink. Sok élőlényhez képes mi vakok és süketek vagyunk. Mégis azt fogadjuk el, amit csak mi érzékelünk. (néha jóindulattal hiszünk az állatok előrejelzéseiben, és a kutyák megérzéseiben) És mi van, ha az a nyomorult UFO olyan rezgésszámú, hogy mi nem is látjuk? Idejön, és szegényen keresztül nézzünk.

2017. jan. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

"De pl ott van az UFO kérdés is. Én hiszek az űrlényekben, már csak a nagyszámok törvénye alapján is létezniük kell. Viszont a publikum elé tárt UFO észlelések annyira, "Amerikánish", humanoid központú, hogy azt nem vagyok képes elhinni, hogy kis szürkék és zöldek látogatnak el a földre. Szegényes fantáziájú nagyon még a leírásuk is."


Én úgy gondolom, hogy szén alapú élet vagy csak a fejlettség legfelső fokán vagy egyáltalán nem képes olyan gigantikus távokat megtenni az univerzumba, mert a teste túl biológiai és túl könnyen lép fel nála rendellenesség egy ilyen utazás során és könnyen meg tud halni, ha ellátogattak ( már pedig az a több ezer jel ami utal erre nem hiszem hogy egytől egyig csak feltűnési viszketegség lenne, főleg hogy néhányat meg sem tudták magyarázni) hozzánk akkor esélyes hogy felvettek egy olyan formát amit mi érzékelni is tudunk, és talán ezért tűnnek ennyire humanoidnak. De ez csak egy feltételezés.

2017. jan. 4. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!