Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Megölnél egy robotot, aki...

Ozmium42 kérdése:

Megölnél egy robotot, aki tökéletesen emberszerű lenne?

Figyelt kérdés

Teljesen megkülönböztethetetlen lenne egy embertől, de tudnád, hogy robot, mérnökök programozták és építették. Viszont egyedi lenne, még egy ugyanolyan nem jöhetne le a gyártósorról.


Ha meg kéne ölnöd, megtennéd? Éreznél empátiát, bűntudatot? Hezitálnál?


2017. febr. 3. 01:36
1 2 3
 1/27 holnaptegnapja ***** válasza:
100%
Nem.
2017. febr. 3. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
55%
emberek is csak robotok
2017. febr. 3. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
97%

A kérdéseidre sorrendben: Természetesen igen, ha tényleg "meg kéne". Bűntudatot meg ilyesmit nem éreznék, max. sajnálkozást a veszendőbe menő munka és művészi érték miatt. Nem tudom, hogy hezitálnék-e, de valószínűleg nem.


(Számomra ez ilyen egyszerű. A robot az robot, nem ruházom fel a létét értékkel a tulajdonként létező gazdasági és szentimentális értékén felül.)

2017. febr. 3. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
#3-nál a pont
2017. febr. 3. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 Carragher_x ***** válasza:
94%

"Ha meg kéne ölnöd, megtennéd?"

Ha meg kéne vkit/vmit ölnöm, szóval pl ezen múlna az életem, akkor számomra teljesen mindegy lenne, hogy az egy kutya, egy ember vagy egy robot, ugyanúgy megtenném; ha meg nem lennék kvázi rákényszerítve, akkor ugyanúgy nem tenném meg egyikkel sem.

2017. febr. 3. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
9%

MIÉRT kéne "MEGÖLNÖM" ?


Ezen gondolkoztál már?


Hogy lehet az, hogy valakinek ez az első gondolata, hogy ÖLÉS?


Szerintem te beteg vagy nagyon...

2017. febr. 3. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
83%
Meg akarnám ölni. Egy gép, ami képes emberként gondolkodni, embernek álcázni magát és akár még embernek hiszi magát, nem csak a mi létünk totális meggyalázása, de komoly veszélyt is jelent. A mesterséges inteligencia veszélyes dolog, a szintetikus ember még inkább.
2017. febr. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 holnaptegnapja ***** válasza:
Ezt a kérdést nekem egyszer a stúdióban - egy helyi rádió műsorban - (1997 táján) - betelefonálós kérdése: "vajon egyszer az a gép amit az ember alkotott, okosabb lesz e az alkotójánál, és ez baj e? Legyőzheti e az embert? Tudásban?".
2017. febr. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim válasza:
100%
Szó szerint a kérdésedre válaszolok.Addig amíg az a robot embernek,vagy állatnak nem árt addig felőllem létezhet.De ha meg kattan,és bottal ver egy embert (bárkit) és nem.hadja abba csak üti...Na akkor rá ordítanék hogy hagyd abba.Ha csak folytatja akkor egyből a megsemisítésére törekednék.Mert az ember az ember ! Igen megsemisíteném.Mivel a robot az egy tárgy ! Nem éreznék empátiát sem bűntudatot,és nem hezitálnék ! Mert az az ember akit bánt a robot az fontosabb ! Ha magyar,ha külföldi,ha nő,ha férfi akkor is fontosabb az ember egy géptől ! Ez a válaszom.
2017. febr. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
77%
Nem hiszem, hogy meg tudnám tenni. Biztos, hogy bűntudatom lenne, és nem bírnám rávenni magam. Persze az ember nem tudja, hogy élet-halál küzdelemben hogyan viselkedne, hiszen kevesen keveredünk ilyen helyzetbe (szerencsére), de szerintem nekem nem menne.
2017. febr. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!