Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha tudományos magyarázatot...

Ha tudományos magyarázatot találnának a halál utáni életre, akkor az emberiség mekkora része követne el öngyilkosságot?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy tudományos magyarázatot találnak a halál utáni életre. Tegyük fel, hogy a tudományos magyarázatot az egész emberiség számára nyilvánosságra hozzák, a bizonyítékot ismertetik, mindez pedig természetesen megrengeti az egész világot, hogy a földi életnek van valahol egy folytatása, amit el is kezd a tudomány tovább kutatni, további kísérleteket kívánnak folytatni az "odaát" további megismerésére. Mit gondoltok, ezen információ hogyan hatna az emberiségre? A földi szenvedést egy pillanat alatt meg lehetne állítani, ha az ember öngyilkosságot követne el. A szegény megszűnne szegény lenni, a halálos beteg reményt kap, hogy a túloldalon egészséges lesz, aki rettegésben él, az nyugalmat találhat. Mit gondoltok az emberiségre milyen hatással lenne ez? Hányan követnének el öngyilkosságot ezen információ birtokában?


Ha tisztában lennénk a halál utáni élet információjával, akkor azt érdemesebb lenne elhallgatni az emberiség elől? Jogunk van elhallgatni? Véleményem szerint beláthatatlan következményei lennének, ha egy ilyen információ kiderülne. Mit gondoltok?


2017. júl. 30. 23:00
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

# 2

Melyik a keresztyén meg a biblia alapú vallások gondolják rossznak az öngyilkosságot?

2017. júl. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Erről van egy film, aminek meg is csináltam a feliratát https://www.youtube.com/watch?v=wE8uqTIciP4


Egyébként én hiszek a halál utáni életben. Persze egyöntetűen azt sem bizonyították még be, hogy csupán az agy játéka lenne. Tudom miről beszélek, mert nem sokkal születésem után agyi oxigénhiány miatt (hypoxia) kb 1 percet töltöttem a klinikai halál állapotában, és a mai napig emlékszem rá. Sőt, gondolkodni is tudtam, és láttam is.


De itt egy elég meggyőző video erről: https://www.youtube.com/watch?v=ZzMVyzoObpg


Nagyjából (mivel én nem voltam ennyi ideig "halott") tudom igazolni az itt elhangzottakat.

2017. júl. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

#11-es, az öngyilkosságot mindegyik vallás elítéli! Az emberölés akár embertársainkkal, akár magunkkal csináljuk, az ölés marad.

Kivéve persze az iszlámot, ami szerint hittérítés céljából az öngyilkos merényletek díjazandók is.

2017. aug. 1. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Hamarosan megjelenik az _egyenesen át_ új átdolgozása arra kíváncsi leszek de csak a látványvilág miatt.
2017. aug. 1. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

# 13

Az iszlám azért gyilkol mert ők azt vallják hogy megszabadítanak téged a bűnös élétől.

2017. aug. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Tudom. Én is ezt írtam, csak máshogy fogalmazva.
2017. aug. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!