Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, az összes...

Mit gondoltok, az összes leírt sztori amit itt a gyakori kérdéseken leírtak, mind kamu? /szellemek téren/

Figyelt kérdés

Feltettem nem rég egy kérdést a családi kapcsolatokban, ott is írtak nekem le dolgokat, ide nem nagyon járok be, de máshol is olvastam már.

Általában ezeknek semmi alapjuk? Mindenki hazudna? Tegyük hozzá volt nem rég nekem is egy 'élményem', tehát beállok a sorba, ahova azok álltak, akik találkoztak olyan dologgal, amit nem tudtak megmagyarázni.


2017. júl. 31. 20:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

Nem. Nagyon kis százalékuk kamu, de az nagyon feltűnő ha hazudik erről valaki.

Gondold el, te csinálnál olyat valaha, hogy feljössz gyakorira, és kitalálsz egy történetet, és leírod?

Gondolom nem, hisz nincs értelme, és mások is ugyanígy gondolkodnak. Csak nagyon gyerekes emberek csinálják ezt meg, hogy gúnyolódjanak azokon akik hisznek a szellemekben, de ez ritka.

2017. júl. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
49%

Inkább úgy mondanám, hogy egy elég nagy hányaduk kitaláció. Régebben nagy "hagyománya" volt itt a természetfeletti kamustoryknak; egyesek tömegével gyártották őket.

A másik részük valóban nem kitaláció, de közel sem biztos, hogy az adott személy tényleg egy garázdálkodó szellemet észlelt. Ezen beszámolók túlnyomó többségére mindig van logikus magyarázat.

2017. júl. 31. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Én a családi kapcsolatokba, olyanokat olvastam, amire nagy százalékkal csak a természetfeletti dolgok lennének a válasz, köszönöm amúgy.

Így a nyári szünettel előfordulhat, hogy jönnek gyerekek akik vicceskednek.

2017. júl. 31. 22:37
 4/11 thoomas26 ***** válasza:

Lehetetlen lenne megítélni, hogy hány százalék a kamu. Vannak nyilván olyanok is, amikről lerí, hogy az, de vannak biztosan "profin" megírtak is. Lehet, hogy pont egy kamuról nem gondolnánk azt, hogy az, ugyanúgy lehet, hogy egy igaziról gondolnánk, hogy csak kitaláció és vicc. Viszont pontosan azért, mert ezt nagyon nehéz megállapítani, így talán felesleges is ezen gondolkodni.

Vannak olyanok, akik igaz sztorit írnak, s talán kamunak tűnik, így sokan tartanak attól, hogy komolyan válaszoljanak. Ezzel sajnos pont elveszik a segítség megadásának lehetősége.

Akik viszont csak kitalált mesével jönnek, de mégis hihetően, s csak jót nevetnek a komoly szándékú válaszokon, hát lelkük rajta. Ha neki ez okoz örömöt...

2017. aug. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Igen gyakori, hogy bekèpzelik maguknak sokan, vagy valami tudatmódosító szer hatására látnak/èreznek szellemeket.

Egyszerű fèlelemből is tulajdonítanak jelentèst hangoknak stb. Amiket meg lehet magyarázni.

2017. aug. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 thoomas26 ***** válasza:

#5

Ez így van.

Azonban egyes esetekben valóban szellemi tevékenység áll a háttérben. Most ezt nyilván nehéz így, neten keresztül és utólag kideríteni, de mint lehetőséget számba kell venni.

2017. aug. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Nos nekem volt egy csaj ismerősöm, aki annak idején készíteni akart egy képet a konyhájukban a széken alvó macskájáról és amikor a képet elkészítette egy digitális fényképező géppel, akkor egy ember formájú ködszerű 2 szemmel és szájjal rendelkező árnyat fedezett fel a képen, fel is tette anno az iwiw-re, mert ez 2009 táján történt azzal a kérdéssel, hogy meg tudná-e mondani valaki, hogy az mi a képen, mert nagyon úgy néz ki, mint egy szellem! (A kép egyébként nem mozdult be vagy ilyesmi, tiszta éles kép volt egy emberszerű köddel a közepén)...


Na ez az eset, amire nem tudok magyarázattal szolgálni, persze érdemes lenne megvizsgáltatni a képet egy szakemberrel, de számomra úgy tűnt a kép, hogy nem photoshop (meg a lány sem nagyon ért hozzá, meg amúgy sem volt semmi extra célja vele, hogy bekerüljön a FÓKUSZba vagy ilyesmi :) ) ...


Szóval biztosan vannak olyan esetek, amelyeket ha az igazán szkeptikusok is átélnének, akkor nehezen tudnának mindent megmagyarázni, de sok olyan eset is van, amikor pedig megmagyarázható dolgokat/eseménysort magyaráznak szellemekkel és persze vannak kamu sztorik is!

2017. aug. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Elmondanád, melyik volt az a kérdés a családi kapcsolatok témakörben? Előre is köszönöm:)
2017. aug. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Feltettem egy kérdést arról, bemernének -e költözni egy házba, amiről rossz hír járja, negatív energia, esetleg szellemek, 2 lakó is elköltözött, pedig szép nagy emeletes családi házról van szó, direkt nem ide írtam ki, nem szellemben hívők válasza érdekelt , rá nem sokra történt velem is egy ilyesmi, de még a saját házunkba, és ott is adtak választ olyanok, akik nem hiszem, hogy oda járnak hazudni :).
2017. aug. 1. 14:17
 10/11 Psycho ***** válasza:

Előre is sorry azoktól, akiknek erős meggyőződésük van az ilyen dolgokban, de én inkább a szkeptikusok táborát erősítem - nem bigott módon, de egy rendkívüli hipotézis rendkívüli bizonyítékokat kíván. Ilyet pedig még nem láttam. Főleg mert megszámolni sem tudom már, hány módszertani kurzuson vagyok túl, úgy vélem konyítok ahhoz, hogy objektív módon meg tudjam ítélni egy helyzetről / állításról annak valódiságát a körülmények, érvek alapján.


Én úgy vagyok vele, hogy először is definiálni kell, pontosan mi is az, hogy "kamu". Merthogy olyan, hogy valaki feljön és szórakából belehazudik valami sztorit a többiek arcába, bár biztos van, viszonylag ritka lehet (= szándékos megtévesztés).


Más kérdés az olyan eset, akinek a világnézete abszolút az ilyen dolgokra alapszik. Nyilván egy ambivalens, ködös, nehezen értelmezhető esetnél ő elő van huzalozva arra, hogy az ilyen szellemekkel kapcsolatos magyarázatot találjon. Emiatt nyilván őszintén hinni is fog benne (önmagát erősítő kör), és adott esetben megosztja az itteni közösséggel az élményét (főleg, mivel azért limitált az olyan platformok / fórumok száma, ahol ugyanígy hisz ebben az adott közösség).

Akkor ők most kamuztak? Mert nem vezérelte őket a megtévesztés / átverés tudatos szándéka.


Inkább talán az az örök ("költői") kérdés, tévednek-e vele. De ez már másik kérdés.

2017. aug. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!