Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Karácsónyra ígérnek világvégét...

Karácsónyra ígérnek világvégét. Lehet benne valami?

Figyelt kérdés

Egy rejtélyes, 5 km széles B típusú kisbolygó fogja súrolni bolygónk pályáját éppen karácsony előtt, a pesszimistábbak szerint viszont fölösleges a karácsonyi ajándékokkal vacakolni, mert pont telibe találja majd…

Bár a NASA szerint csak egy „potenciálisan veszélyes kisbolygó” az orosz csillagászok mégis arra figyelmeztetnek, hogy az objektum túl közel fog elhaladni a Föld mellett 2017. december 16-án, és legfeljebb remélhetjük, hogy helyesek a számítások. Ha valamit elnéztek, annak bizony katasztrofális következményei lehetnek.

[link]


A 3200 Phaethon nevű kisbolygót 1983 óta figyelik a csillagászok. Az égitest nevét a görög napisten, Héliosz egyik fiáról kapta, aki elkötötte apja Helios isten napszekerét. Mivel képtelen volt irányítani a lovakat, csaknem a Földnek száguldott vele. Zeusz, hogy megakadályozza a világ pusztulását, egy villámmal kénytelen volt megölni őt. Az ókori történet elég sokatmondó, hiszen egy kozmikus katasztrófától menti meg benne a görög főisten a Földet…


2017. dec. 19. 16:12
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Mindenki ezt reméli mert nem kell venni ajit akkor
2017. dec. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 Bubuka508 ***** válasza:
100%
Legutóbb a maja naptárba is világvégét magyaráztak bele, én hülye meg elhittem! Direkt úgy vettem fel kölcsönt, hogy örültem, hogy nem kell kifizetni, a bankot ütheti a guta, ha a lejárata előtt következik be és tessék, mi lett? A világon semmi, illetve engem ütött a guta, fizethettem! Disznóság volt az is!
2017. dec. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

"Miért van az, hogy általában az utolsó pillanatokban értesülök, hogy világvége lesz?"


Az én jóváhagyásommal történik, direkt nem szólunk! :D XD

2017. dec. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tűnik, pár napja volt a legközelebb, ebből már nem lesz gond :)


Rengeteg világvége jóslat volt az utóbbi évszázadokban (gondolom, előtte is akadt néha), így alapból szkeptikus vagyok az ilyenekkel, de természetesen megvan az esélye, hogy egy kisbolygó vagy hasonló égitest túl közel kerül a Földhöz. Erre volt már példa, sok fajra katasztrofális hatással. Viszont ezt az ember nem tudhatja előre, az ilyen "karácsonykor vége a világnak" butaság. Az a max., amit a NASA mondott, hogy jön egy kisbolygó, ami potenciálisan veszélyes. Aztán meglátjuk.


Vége a világnak... Kis énközpontú ember, dehogyis a világnak, ez csak egyetlen pici bolygó... sokkal brutálisabb dolgok történnek folyton a világ más részeiben, vörös óriások elpárologtatják bolygóikat, csillagok robbannak fel vagy roskadnak össze fekete lyukká, esetleg 2 fekete lyuk egyesül... Majd ha ütközünk az Androméda-galaxissal, az is érdekes lesz :)

2017. dec. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Féltitek a tyúksz@ros kis életetek?:)


Nyugi, a világnak nem lesz vége még nagyon sokáig. Max. a Földnek vagy az itteni életnek. Már amit mi életnek hívunk, mert csak ezt a formát vagyunk képesek elfogadni, befogadni azzal a nagyon nagy értelmünkkel.:)

2017. dec. 20. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

"19.- e van, túléltük ezt is. Imádom hogy mindig riogatnak. ,"


Még nincs karácsony, csak 19.-e van !

2017. dec. 20. 09:03
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
"...az objektum túl közel fog elhaladni a Föld mellett 2017 december 16.- án..." Tán erre utalt a hozzászóló. Vagy úgy gondolod, hogy Karácsonyig "visszafordul"?
2017. dec. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként, aki szeret rettegni, az minden évre talál pár világvége jóslatot,miegymast. Nekem a 2012-es "maia jóslat" volt a kedvencem.
2017. dec. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:
Sajnos nem lesz ilyen,pedig én örülnék neki a legjobban. Megszűnne minden szenvedésem!
2017. dec. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
Földhöz legközelebb a kisbolygó egyes adatok szerint 2093. december 14-én jár majd, de akkor is nagyjából 3 millió kilométer fog elválasztani minket az égitesttől.
2017. dec. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!