Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogyan lehet megvilágosodni?

Hogyan lehet megvilágosodni?

Figyelt kérdés
Tudom hogy a világon nagyon kevés ember van aki megvilágosodik.Sok meditáció,és hasonló dolgok szükségesek hozzá.De hogyan lehet például tudatosan megélni minden pillanatot?Mióta erről olvastam néhány éve,nagyon sok olyan pillanat van,amikor jelen vagyok.De egybefüggően ezt nem tudom megcsinálni.Pedig azt mondják,hogy csak akkor látjuk meg az igazi valóságot,hiszen jelenleg csak egy káprázatban élünk olyan szinten,amit az agyunk kreál,vagy fel tud fogni.Ha jelen lennénk minden pillanatban tudatosan,meglátnánk az élet összefüggéseit,amik a szemünk előtt vannak,de mégse látjuk.Sokkal könnyebben tudnánk problémákat,dolgokat megoldani.Van itt valaki akinek sikerült már az ilyesmi,és teljes valójában látja a világot?Link válaszolók most kíméljenek.
2010. jún. 4. 03:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%

A megvilágosodás fogalma több vallásban és filozófiai rendszerben is jelen van. Hogy ezek között milyen viszony van, az bonyolult kérdés. Plótinosz is megvilágosodott, hogy hogyan, azügyben nyilván az ő írásai irányadóak. A buddhistáknál is létezik ez a fogalom, utána kell érdeklődni buddhista szakirodalomnak (van egy buddhista főiskola). A keresztény misztikában is van megvilágosodás, az ajánlott olvasmány pl. Echkhart mester.


A buddhizmuson, neoplatonizmuson és kereszténységen kívül jelen van még a megvilágosodás a zsidó és iszlám misztikában, a hinduizmusban és a gnoszticizmusban is.


"De hogyan lehet például tudatosan megélni minden pillanatot?"


Hát ha pl. sosem alszol, akkor minden pillanatban tudatodnál vagy. De ez az első hét után rendkívül kellemetlenné kezd válni.


"De egybefüggően ezt nem tudom megcsinálni."


A megvilágosodás-élmények rendszerint nem tartósak.


"Sokkal könnyebben tudnánk problémákat,dolgokat megoldani."


A megvilágosodottak abszolúte nem akarnak problémákat megoldani, mivel a "probléma" fogalmában olyan részérdekek, illetve ítéletek fogalma rejlik, amiken a megvilágosodott bölcs bőven felülemelkedett. A megvilágosodás nem eszköz, hanem cél.

2010. jún. 4. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
0%
Én a szobákat meg a kertet szeretném végre jó kis napsütéssel megvilágosítani, mert már kezdenek a virágaim levelei sárgulni. Várom a jó ötleteket, hogy lehetne napsütést varázsolni. Köszi! ☺
2010. jún. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
47%

"De ez az első hét után rendkívül kellemetlenné kezd válni"


3-4 nap után az ember el kezd hallucinálni , romlik az ítélőképessége.1 hét alvás nélkül töltött idő pedig az illető halálát jelenti.


Tényleg kellemetlen :)

2010. jún. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
52%

Úgy tud egy ember megvilágosodni, hogy elfogadja, hogy minden egyetlen egy dologból származik, mindenki élőlény egységet alkot, egyek vagyunk. Az Önvalót kell keresd, hogy ez sikerülhessen, ugyanis az az egyetlen létező, ami örök, és a különböző meditációs gyakorlatok segíthetnek a belső látás eléréshez. De ha a teljes sikert akarod elérni, akkor előbb tényleges képet kell láss a világegyetemről, ehhez segítséget nyújt egy könyv, ami leírja az élet igazságát, miértjeit és lényegét/célját.

Ha téged komolyan érdekel ez a dolog, akkor megtalálod amit keresel ebben.


cím és szerző


Paul Brunton : Az Önvaló bölcsessége.


üdv

25/F

2010. jún. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
74%
Ha igazi valóság alatt azt a tudatformát érted, amely képes a körülöttelévő minden egyes tényezőt (szelektálás nélkül) befogadni és tudatossá tenni, akkor valóban egy az agyunk által megkreált "káprázatban" élünk. Viszont ha az agyunk nem szelektálna, ha a pillanat minden egyes tényezőjét, eseményét, összefüggését szűrés nélkül befogadná, majd tudatossá tenné számunkra, minden bizonnyal megbolondulnánk, vagy rosszabb eshetőség is fennállhatna. Ez még a hatalmas teljesítményű agyműködés határain is sokkalta túllőne. Ennek ellenére véleményem szerint lehet növelni ezt a fajta dimenzióját lényünknek, az általad leírt s még jó néhány egyéb tevékenységgel. De abszolút módon a megvilágosodás szerintem számunkra lehetetlen, egyszerűen túllép a fizikai korlátainkon, amikor már a szinapszishálózatunk nem lesz képes az idegsejteknek továbbítani a kinntről illetve benntről jövő információ sokaságot, s egyszerűen fagyás, avagy rendszerösszeomlás következik be, mint egy operációs rendszer esetében. De ez ellen szerencsére van egy jól működő védekező mechanizmusunk, aminek a határait persze kilehet húzni, de egy pont után szerintem nem lehet, és talán nem is érdemes:) Persze ez csak én egyéni meglátásom:)
2010. jún. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
63%
Olvasd el Paul Davies egyik könyvét, az A megbundázott Világegyetem-et. (Akkord kiadó, 2008 után, ISBN 978 963 252 020 9) Azt nem állítom, hogy minden lényegest megtudsz belőle, de nekem pl. igen hasznos volt. (Mármint a kérdéseddel, a valóság meglátásával kapcsolatban.)
2010. jún. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Úgy látom, nem tudtál aludni, annyira foglalkoztat ez a kérdés :)
2010. jún. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
60%

Szia!


Ha valaki erre neked azt válaszolná, hogy ő már ezt átélte, hogyan tudod ellenőrízni, hogy igaz, amit mond? Honnan tudhatnád, hogy amiről ő úgy gondolja, hogy az a valóság, tényleg az?


Számos embernek vannak spirituális élményei, és mindenki úgy gondolja, hogy amit megtapasztalt, az a valóság, bár vajmi keveset tud arról, hogy mi történt vele.


Persze tanítókból nincs hiány, akik megpróbálják a dolgokat megmagyarázni. És tudod mi a szörnyű? Az, hogy, ha követed szinte bármelyik ezotérikus/vallásos irányvonalat, meg fogod tapasztalni, hogy működnek a tanításaik. És mivel működik, azt fogod gondolni, hogy az az igazság. De hogyan lehetnének egymásnak teljesen ellentmondó tanítások - mégha működnek is - egyszerre mind igazak?! Meg lehet egyáltalán arról győződni, hogy mi az igazság, és ha igen, akkor hogyan? Ez ugyanis szükséges feltétele a "megvilágosodásnak"!


Tudom, hogy ezek nehéz kérdések, de aki azt állítja, hogy ő "megvilágosodott", ezekre, is megnyugtató választ kellene, hogy adjon.


Ha érdekel, privátban folytatom...

2010. jún. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

ma 13:28


Kicsit ellentmondásos, amit írsz.


Nem lehet a tan igazsága a sikeres "megvilágosodás" feltétele, ha amúgy a "megvilágosodás" (a "működik" élménye) és az igazság között nincs összefüggés...


Szóval amit mondasz, reklámszagú.


Valóban nincs amúgy összefüggés "igaz" és "működik" között, hiszen a megvilágosodás-élményeket egy materialista világképen belül is meg lehet érteni.

2010. jún. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
60%

Re: Ma 13:47


A materiális világkép szerintem egyáltalán nem különbözik lényegesen a vallásos világképtől. Mindenkinek megvan a saját világnézete, és ennek megfelelően éli az életét. Csak az a kérdés, hogy ennek mennyi köze van a valósághoz...


A "megvilágosodás" és az igazság között pedig igenis van összefüggés, különben amire utalni próbáltam az az, hogy ha nincs igazság alapja a megvilágosodásnak, akkor az bizony egy "hamis" megvilágosodás.


A tapasztalati dolgokat pedig azért emlíettem, mert nem lehet pusztán erre alapozni és bizonyítani, hogy amit megtapasztal, átél az ember, az tényleg a valóság, ugyanis a különböző vallási/ezotérikus(/materialista) tanok egymásnak ellentmondó módon magyarázzák azokat.


(Nem reklámozok semmit, csak a személyes tapasztalataimat írom le, és nem akartam kérdés- és megjegyzés lavinát indítani az oldalon, ezért nem folytattam.)

2010. jún. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!