Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mitől függ a meditáció sikere?

Mitől függ a meditáció sikere?

Figyelt kérdés

Néha van olyan hogy nagyon lassan tudok eljutni egy bizonyos szintre. (Én ezt a teljes csönd szintjének hívom. (A neve mindent elmond.)


Néha pedig 5-10 percen belül.


Ez mitől lehet?


Én ilyenre tudok gondolni.


A napi stresz,időjárás,kedv, Energia szint,stb.



2018. okt. 18. 20:07
 1/7 anonim ***** válasza:
9%

Mindentől.

És bár átadhatnám, mi minden is ez.

2018. okt. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Metionin ***** válasza:
Nálam közrejátszik a fáradtság, stressz, a külvilág (van-e zaj, hőmérséklet) stb.
2018. okt. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az elengedni tudástól. Amíg próbálod elérni a teljes csendet, nem fog sikerülni. Hagyni kell a gondolataidat, hadd kavarogjanak. Ne próbáld elnyomni, mert az tart vissza a sikertől.
2018. okt. 19. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%

Ne haragudj, pusztán csak figyelmeztetésképpen:


Ha ez kérdéses számodra, akkor az is kétséges, hogy mit művelsz meditáció néven. Szerintem nem érdemes szintekről beszélni.

Vigyázz ezekkel, mert alapok nélkül az "agyadra mehet"!

2018. okt. 19. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A tudat olyan mint az időjárás.., van hogy épp süt a nap, és nyugalom van, de lehet egy ideig vihar, és nem megy a koncentráció. Ne foglalkozz vele - ne minősítsd ezt sem. Csak csináld!
2018. okt. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
#3 vagyok. Megmagyarázná valaki miért lettem lepontozva? Legjobb tudásom szerint segítettem, nagy ismeretekkel és gyakorlattal rendelkezek, hosszú évek óta naponta meditálok, azt hiszem tudom miről beszélek. Nem baj, ha valaki nem ért egyet, de akkor magyarázza meg miért nem.
2018. okt. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Na, emberek!

Tisztázni kéne ki mit ért meditáció alatt, mi a célja vele? (#3, #5)


Ismerd meg az átmant (a valódi önmagad),, mint az Urat a hintóban, amelynek az értelem a gyeplője, az eszmélet kocsihajtója csupán. Az érzékek a lovakhoz hasonlíthatók, melyeknek az érzéki vágyak tárgyai a legelőjük. Az érzékekkel és az elmével egyesült valódi önmagunkat a bölcsek Élvezőnek (bhóktri) nevezik. Aki ennek megkülönböztetésére képtelen, az sohasem tudja megzabolázni tudatát, s úgy küszködik érzékeivel, mint a kocsis a rossz lovakkal. Aki azonban érti a különbséget, az mindig kordában tartja tudatát, s érzékei úgy viselkednek mint fegyelmezett, jó lovak. Aki a megkülönböztetésre képtelen, az figyelmetlenné válik, s mindig tisztátalan marad; a célt nem éri el, hanem egyik testből a másikba vándorol. A különbséget értő éberen viselkedik, s mindig tiszta marad; célját eléri, és soha többé újra nem születik. A különbségtételre képes kocsihajtó, aki a tudat gyeplőjét szilárdan kézben tartja, el fogja érni úti célját - az örök Szellem legmagasabb lakóhelyét."


Ezek alapján az időjárás nem jó hasonlat, mivel ha csak várunk rá hogy történjen valami (és hagyjuk kavarogni) nem igazán fog javulni a helyzet.


Az elme hullámait a forrásuk kiiktatásával lehet lecsendesíteni. De az maga az elméd! Nyilván az elme "hozott anyagból dolgozik", tehát a napi benyomások, élmények mind hatással vannak rá, lekötik, foglalkoztatják.

Ahhoz, hogy meditálhass tudnod kell koncentrálni: beszűkíteni elméd érdeklődési körét, hogy ne csaponghasson. Ehhez előbb uralni kell az érzéseidet. Ehhez pedig előbb a légzésedet (évekig tartó gyakorlás). Ez utóbbi uralását pedig a tested uralásával kell megalapozni (évekig tartó gyakorlás).

Röviden: Jóga

2018. okt. 23. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!