Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha ennyire jó a reiki, miért...

Ha ennyire jó a reiki, miért nem használják többen, miért ennyire titkos és miért pénzért árulják?

Figyelt kérdés

Miért nem tanítanak pénz nélkül másokat, miért nem osztják meg a tudást? Miért pénzzel szűrik, ki tanulhat, ki nem, és nem szellemi érettség alapján? Ez a dolog jóval "tisztábbnak" tűnik számomra, mintsem hogy ennyire anyagias legyen... (nem vagyok beavatott, csak a leírásokból feltételezem)

Ha tényleg ennyire harmonikussá teszi az életet, jobbá az embert, nem kellene elterjeszteni, és jobbá tenni vele a világot?



2018. nov. 23. 14:52
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
magyarázkodni*
2018. nov. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

"ha gyógyítasz vele, azaz segítesz másokon, csinálhatod ingyen (te, a te döntésed. Őszintén, csinálnád ingyen?)"

Én igen. Itt is ingyen osztom az észt.

2018. nov. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 Laylah ***** válasza:

Nem vagyok jó véleménnyel a reikiről.

Anyám legjobb barátnőjének lánya elvileg reiki 2-es beavatott. Anyám '12-ben agyvérzéssel kórházba került, nem volt eszméleténél. Két dolog történt:

1, én csak egy 'sima' mágiahasználó vagyok/voltam, ezt mondjuk nem nagyon tudta senki a környezetemben, nem fogadták el már évekkel azelőtt sem, mikor felvezettem, hogy miben hiszek, így nem firtattam, soha nem beszéltem semmiről nekik. Szóval, odamentem anyámhoz, és megfogtam a kezét. Nehezen írható le az érzés, lényegében már halott volt, csak a gépek tartották biológiailag életben, mintha az eltávozott lélek helyére az én energiámat akarta volna magába szívni a teste. Ezen a ponton tudtam, hogy többé nem látom már, nem épül fel, órái, max. napjai vannak hátra. Nem segíthettem, ha adtam volna magamból, az csak felesleges pazarlás lett volna. Egy ismertebb mágus ismerősöm segítségét kértem, ő is azt tudta mondani, hogy max. abban tud segíteni, hogy hamarabb keljen át a másvilágra.

2, anyám barátnőjének a reikis lánya bement hozzá, valami szertartást csinálni, vagy kezelni, nem igazán értek hozzá, mit csinálnak. Kijött és azt mondta, hogy minden rendben, jól alakult a kezelés, fel fog ébredni és fel fog épülni, gondoskodott róla.

Két nap múlva anyám meghalt.

Lényegében a csaj "megetetett" egy üres testet, már ha tényleg csinált valamit, bár egyáltalán nem hiszem.

2018. nov. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Pontosan az ilyen kuruzslók miatt terjednek hülye pletykák a reikiről. A Reiki önmagában nem képes olyan csodát tenni, hogy egy már haldokló embert visszahozzon. Jó lenne, de nem. Abban tud segíteni igen, hogy megkönnyítse az utolsó napokat a betegnek, és könnyebb legyen az átkelése, de hogy visszahozni egy "normális" életbe, ilyet még nem hallottam..
2018. nov. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
50%

Reiki

Az elején, mikor kezded, jó, de utána gagyivá válik …az elején gyógyító energia van és ezerrel pörög a boszorkányerő, utána viszont egyre inkább pénz szaga lesz a dolognak.

Ilyen fokozat . Olyan fokozat.

Az eleje a legjobb.

2019. máj. 2. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
2021. nov. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!