Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerintetek létezik egy...

Szerintetek létezik egy úgynevezett szellemi test, ami minden emberben megvan, és ennek a testnek a korlátai határolják el a belső energiákat a külvilágtól?

Figyelt kérdés
2 héttel ezelőtt az egyik barátom mesélt nekem erről. Nem tudom hogy ez igaz lehet, vagy csak ez is egy olyan hit, mint az istenek, vagy a biblia. Elméletileg ez lehetne a "varázslás" kulcsa (mint például kék tűz jön ki az ember kezéből).
2019. jún. 26. 09:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez nem tudományos kérdés.
2019. jún. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 2*Sü ***** válasza:
68%

> Szerintetek létezik egy úgynevezett szellemi test…


Milyen értelemben. Természettudományos értelemben ilyen „test” létezését nem volt szükséges feltételezni, az egész emberi működés nagyon szépen leírható fizikai/biokémiai folyamatok sorozataként, és nagyon szépen lehet alakítani is ezeket a fizikai/biokémiai folyamatokat.


Filozófiai értelemben lehet beszélni szellemi testről. Hogy aztán valaki valamilyen vallásos, ezoterikus, misztikus értelemben ezekre realitásként gondol-e, vagy szimplán csak elvont fogalomként, az már más kérdés. Egy analógia: Egy regény fejezetekből áll, a fejezet szakaszokból, a szakaszok mondatokból, a mondatok szavakból, a szavak betűkből és írásjelekből állnak. Ezek különböző szintek, és különbözőek a saját belső „dinamikájuk”. A betűk között vannak különböző jelenségek, hasonulások, miegyebek. A szavakat más természetű jellegzetességek írják le, amit a nyelvtani szabályok fogalmaznak meg. A mondatoknak is megvan a maga dinamikájuk. Így van értelme a regény különböző szintjeit elkülöníteni és vizsgálni, hogy ebben a regényben a történet hiányos és ellentmondásos, viszont a mondatok nyelvtanilag helyesen vannak leírva, viszont a szavak helyesírása pocsék.


De ezek nem különböző egymástól leválasztható, egymást nélkül önállóan is létezhető testei a regénynek. Szavak nincsenek betűk nélkül, mondatok nincsenek szavak nélkül.


~ ~ ~


> és ennek a testnek a korlátai határolják el a belső energiákat a külvilágtól


Az ember szelleme – személyisége, amiben benne van a tudata is és az érzelmei is – nyilván sokféle gátat tudnak felállítani. Ami az egyik embernek természetes és könnyű, az a másik embernek lehetetlennek tud tűnni, ezért nem is kezd bele. Mondjuk valaki képtelen a költözés után az utolsó dobozt kicsomagolni és évekig valamelyik szekrény aljában, vagy a pincében áll. Nem azért nem csomagolja ki, mert fizikailag nem lenne rá alkalmas, hanem nincs elég kedve, akarata hozzá. Az a doboz, „majd inkább a jövő héten” lesz kicsomagolva. Ilyen szempontból az ember működésének szellemi aspektusa valóban tud gátló tényező lenni. De nyilván itt nem a fizikai értelemben vett energiáról van szó, hanem a hétköznapi, tágabb értelmű energiáról, ami itt inkább az akaratot, kedvet, tettkészséget jelenti.


De van, ami viszont fizikailag lehetetlen. Az ember nem tud átmenni a falon. Nem azért, mert az akarata, kedve, tettkészsége hiányzik, hanem a dolgot az ember egy másik rétege, a fizikai, anyagi teste akadályozza meg, illetve a fizikai törvények, pl. jelen esetben az elektronokra fennálló Pauli-féle kizárási elv.


~ ~ ~


> Nem tudom hogy ez igaz lehet, vagy csak ez is egy olyan hit, mint az istenek, vagy a biblia.


Nyilván különböző filozófiák, vallások tettek ilyen kategorizálásokat az emberi működésre. A keresztény szemléletben van test és lélek. Más értelmezésben meg hármasság van: test, szellem, lélek. Keleten ennél cizelláltabb felosztások vannak: fizikai, pránikus, asztrális, kámikus, mentális és még ennél magasabb szintű „testek”. De én azt gondolom, hogy ezeket inkább absztrakt kategóriáknak, hierarchiáknak tekintették, csak ennek a rossz értelmezése az, amiben ezek különálló, egymásról lefejthető egységek, és innen jön aztán sokféle félreértés, konkrétnak értelmezve azt, ami szimbolikus.


Igen, így, ahogy nagyjából te tálaltad – főleg a mágiával való összezagyválással – ez egyféle hitrendszer.

2019. jún. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
36%

Először is eléggé tipikusan kuruzslásra emlékeztet a szóhasználat meg ezotériára meg olyan hitre amit említettél. Továbbá ezek csak szavak egymás után nekem, csak üres jelentés nélküli tartalom. Mi az ,hogy "szellemi test" mi az hogy "szellemi test korlátai". A belső energia az még megvan, hogy mi, a termodinamika egyik alapfogalma. Abba se vagyok biztos, hogy abban az értelemben érti ezt mint a tudomány, de ekkor meg miről is beszélünk? A "Külvilág", de milyen értelemben külvilág? Ez még nagyon egyszerű szó, 8 általános is bőven elég hozzá, de ebben az értelemben hogy értendő? Mihez képest? A fizikailag létező testemen belül létező belső szervek rendszerén kívül lévő világ? Vagy az agyam alkotta elképzelt álomvilágon kívül létező külvilág vagy valami ezoterikus valami vagy egyéb (ha egy házba vagyok, akkor ami a házon kívül van akkor az is nevezhető külvilágnak, vagy ha vagyok több négyzetkilométeres rabszolgatáborba akkor ami a táboron kívül van akkor meg azt is nevezhetjük külvilágnak) )?

Továbbá mi ami alátámassza amit állít? Ha csak egy emberre ne lenne igaz (bármit is jelentsen ez) már akkor nem igaz, hisz még se minden emberre igaz akkor. Még továbbá ami egy tudományos állításnak egyik alappillére, hogyha ne lenne igaz akkor hogy lehetne megcáfolni? Ha csak kinyilatkoztatjuk hogy márpedig ez így van és ne gondolkodj, csak hidd el az a dogma és a vak hit ha el is hiszi.

2019. jún. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
A probléma ott van, hogy nem létezik "én" és a "külvilág". Az Univerzum egy. Az elkülönülés csak látszólagos.
2019. jún. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az embert 3 dolog alkotja.


A Test, A Lélek És A Szellem.

2019. jún. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Aurának hívják! :)
2019. jún. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az éteri testre gondol a kérdező,ami mindenkinek van,szóval ennyi erővel mindenki varázsló.
2019. júl. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!