Kezdőoldal » Ezotéria » Feng-shui » Szerintetek létezik ilyen? Mi...

Szerintetek létezik ilyen? Mi a véleményetek? Mit csináljunk?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősünk (anya volt barátja) akinél azt vettük észre, hogy akárhova megy, ott megvan a baj, olyan mintha bajt vinne mindenhova, vagy nemtudom.

Először is kb. 6 éve ismerjük, ide járt 5 évig, (már 1 éve nem), és 6 éve kezdődtek nálunk is a problémák (elég súlyos problémák), előtte nem voltak semmilyen ilyen jellegű bajok, nagyon furcsa, konkrétan ő ahova megy ott baj van, pl: 4 évig ide járt a városba, fényképezni, hozzánk, stb, kb. 20/17-szer rossz idő volt, zuhogott az eső, amikor napokig mégcsak jele sem volt esőnek, és mindig pont azon a napon amikor jött, (ez azért lényeg merthogy szinte fényképezni járt ide), aztán ideköltözött, ahova ment dolgozni munkahely az becsődölt, a sorház amiben volt az albérlete úgy volt hogy eladják, nem szokott sehova kocsival menni, de egyszer amikor ment, felborultak a kocsival, bele borultak egy árokba.

1 éve elköltözött innen, ahova ment polgármesteri hivatal, az is becsődölt szinte, ott is bolondokháza lett, összevissza van minden..elég ijesztő.

Olyan, mintha ráhozná a körülötte lévő emberekre a balszerencsét vagy nemtudom, nagyon durva, mi úgy érezzük, hogy nem szabad vele tartanunk a kapcsolatot, ugyanis azt hangoztatja, hogy ő olyan ateista, hogy olyan mégegy ateista nincs mint ő, mi pedig hiszünk Istenben.

Mi a véleményetek, mit csináljunk? Ezek csak azok voltak, amik hirtelen eszembe jutottak, tudnék még ilyen ijesztő "egybeeséseket" mondani..:(



2020. máj. 3. 12:38
 1/10 anonim ***** válasza:
55%

Babona, semmi köze a történéseknek hozzá. Csak mindig akkor van ott mikor ezek a dolgok történnek, és az agyad ezt veszi észre, de köze nincs hozzá.


Nézzük mikro nagyságában a dolgokat:


Általában kisebb helyeken az önkormányzatok amúgy is anyagi gondokkal küzdenek, ha nagyobb hely ott is lehetnek problémák, ha tudatják a város lakókkal, ha nem, sőt munkahelyek is, van olyan falu, ahol senki nem akart polgármester lenni pl., az időjárás mostanság a globális felmelegedés miatt hol ilyen hol olyan.Van, hogy nincs jele esőnek, pl. van mikor meg mindenki azt mondja, hogy esni fog reggel, de csak felhős az ég, és aztán kb. később már süt is a nap. Márciusig egy deka hó nem volt, márciusban havazott délelőtt délután már sütött a nap.


Akkor szerinted ha valaki mielőtt kitört a járvány, ilyen jellegű tudományos könyvet olvasott, akkor ő idézte elő?


Akkor gyakorlatilag senki ne csináljon, semmit, mert tök mindegy mit csinál, mert mindig necc lesz. Hülyeség!



Én is ateista vagyok, és észrevettem, hogy a vallásos emberek ilyen téren nagyon kényszeresen gondolkodnak, mint pl. emberekhez kötik a hozzájuk nem kapcsolódó helyzeteket, amik akkor is így lettek volna, ha ez az ember nem jött volna. Így hogy tudsz szabadon élni?


Arról nem is beszélve, ha kiderülne számodra, hogy ennek az embernek köze nem volt a babonás gondolataidhoz, hogy tennéd ezt jóvá? Vallásos ember vagy, és a felebaráti szeretet számodra vádaskodás.

2020. máj. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Amúgy nem értem a kérdést, már nem jár hozzátok, akkor elvileg a problémátoknak is meg kellett volna szűnnie. Tehát ergo, szegény ember, rosszkor volt rossz helyen, de már közösítenétek is ki, akivel eredetileg jót cimbiztetek 6 évig, míg nem kezdődtek a saját problémáitok, aminél csak jelen volt, de köze nem volt hozzá.
2020. máj. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%
Amúgy azt kéne mérlegelni ilyennél, hogy jó ember-e, vagy utáltad? Mert olyankor az emberi pszihológia képes ilyeneket kreálni.
2020. máj. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tetszik a személyisége, ne ápoljátok a kapcsolatotokat.

Én ismertem egy pasast, aki egyszer elveszítette a lakását és "átmenetileg" barátokhoz kéredzkedett be és mindenhol az lett a vége, hogy kb. 2 hét alatt a legbékésebb, legszeretettelibb családokban is viszályok támadtak és végül megkérték, hogy távozzon.

Ez úgy derült ki, hogy nálunk is eltöltött egy hetet és hiába volt látszólag csendes és csak "meghúzta magát" a vendégszobában, mindenki elkezdett idegesebbé válni tőle, pedig nálunk nem szokatlan, hogy jönnek rokonok, barátok és napokig, akár több hétig is ott laknak, olyan az ingatlan felosztása, hogy tényleg nem zavar sok vizet, aki nem akar. Szóval nálunk is megnőtt a nyugtalanság és mindenki rosszkedvűvé vált, ami különösen szokatlan volt. Úgyhogy némi lelkiismeretfurdalással megkértem, hogy költözzön el, bár nem konkrétan azért, mert őt tartottam felelősnek ezért (még akkor), hanem mert nem akartam, hogy egy kívülálló részt vegyen a családunk konfliktusaiban, negatív periódusában. Aztán véletlenül összefutottam egy közös ismerősünkkel és mit sem sejtve elmeséltem neki, hogy milyen fura egybeesés, hogy mennyire konfliktusossá és rossz hangulatúvá vált az otthonunk, amikor megjelent ez a pasas. Meglepetésemre azt válaszolta, hogy ő nagyon csodálkozott, amikor hallotta, hogy én is befogadtam, mert az a hír járja, hogy a pasi mindent romba dönt, ahol megjelenik, a nyomában párkapcsolatok, családok hullanak szét...

Úgyhogy szerintem ez nem ismeretlen jelenség, de nyilván ismerni kell hozzá több esetet is, hogy az esetlegességét ki lehessen szűrni a valószínűségszámítás tudománya alapján. A konkrét eseteket ismerve mondjuk eléggé ijesztőnek tűnik, mert eléggé csekély a valószínűsége, hogy mindenkire akkor szakadjon rá az ég, amikor pont ott van az illető, de lehet hogy van erre valami pszichológiai magyarázat.

2020. máj. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
rakjatok egy máglyát aztán had égjen , ez régen is bevált
2020. máj. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs semmi összefüggés. Csupán véletlen egybeesés az eső meg ilyenek. Csak azért nem történik ilyen mert ő ott v an.
2020. máj. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Alakíts kózós céget! A bevétel 30%-a a tied, te pedig szerzel mezőgazdasággal foglalkozókat, akik busásan megfizetik, hogy legyen eső földjeiken.
2020. máj. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Babona, bár vannak peches emberek akikre néha rájár a rúd. Előre elrendeltetett pech viszont nincs!

Inkább ti látjátok bele a jeleket, minden negatív jelet "mert egy bajmágnes pasi"-nak véltek ami körülötte történik.


Mit csináljatok? Ki mondta azt, hogy tartanotok kellene vele bármilyen kapcsolatot is? Ha nekem nem szimpi valaki akkor nem beszélek vele és kész, lesz.om hogy pechmágnes vagy szerencsehozó az illető.

2020. máj. 4. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8-as én is ezt mondtam nekik, ha nem szimpi nekik akkor hagyják békén gondolatba is, ha szimpi, és jó barátok voltak, akkor hülyeség ilyen dolog miatt megszakítani a kapcsolatot.


Tudod mikor szokták ezt csinálni? Ha valaki zaklató, szociopata, vagy pszihopata.


Nem írtál ilyeneket, csak azt, hogy ahol megjelenik ott mindig akkor történik valami.


De írtam, hogy ezzel az erővel akkor aki abba az időszakba olvasott ilyen tudományos könyvet, amibe szó volt a járványról, akkor szerinted ő idézte elő?


Hidd el, ha mindig így állsz dolgokhoz, ugyanott fogsz tartani, ha nem ő, majd jön a következő ember, akinek semmi köze nem lesz a magánéleti problémáitokhoz, de majd te ugyanúgy fogsz itt egy ilyen kérdést kérdezni.


Ez tudod mi? Babonás függőség. Lánc, béklyó, lelkileg. Ezen csak te tudsz változtatni.


Az ilyen gondolatokat ki kell dobni, nem kell!

2020. máj. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én mostmár nem tudom, mert 2-3 napja megint elkezdtünk ezzel az emberrel beszélgetni, és megint sorozatba történnek a rosszabbnál rosszabb dolgok , eddig egy ideje már semmi nem volt..
2020. máj. 6. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!