Kezdőoldal » Ezotéria » Feng-shui » Szerintetek a négy elem...

Szerintetek a négy elem közül(levegő, föld, tűz, víz) van legerősebb?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Számtalanszor szembe találom magam azzal, hogy az ember szerint a levegő erősebb, mint a többi elem.

De persze a többire is mondták már nem is egyszer.

Én úgy tudom, hogy egyensúlyban vannak, szóval egyikőjük sem erősebb egymásnál.

Azt mondják, hogy levegő erősebb a többi elemnél, viszont ha nem lenne Nap(azaz tűz), akkor növények sem lennének (föld), főként gyógynövények, ugyanakkor fák sem lennének, amik adják a levegőt. A vizet most nem tudom hova tenni, de az biztos, hogy:

Ha nem lenne levegő, nem tudnánk létezni.

Ha nem lenne tűz, rengetegen meghalnánk, főként azért, mert télen szükség van a tűzre, illetve a Nap is fontos szerepet játszik.

Ha nem lenne víz, pár napon(égtájtól függ) belül mindenki kipusztulna.

És végül, ha nem lenne föld, mint már korábban írtam, nem lennének gyógynövények, fűszerek, vitaminok, amik kellenek az ember szervezetének, úgyhogy e nélkül sem bírnánk sokáig.


Nektek mi a véleményetek? Szerintetek van legerősebb-leggyengébb elem? Ha igen, melyikek azok?

Köszönöm!



2021. szept. 8. 07:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én egységesnek tartom mind a négy elem erősségét. Mégis, mikor szertartást készítek, nekem meg valahogy a tűz elem jelenti az erőt, pedig tudom, hogy egyformák, de valahogy ha választanom kellene rá raknám a voksomat...
2021. szept. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
32%
A tűzből született az univerzum, mi a kérdés ...
2021. szept. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
29%
Egyértelműen a tűz a leg gyengébb. Ha nincs levegő (oxigén) akkor nincs tűz sem, a víz avagy a föld pedig simán kioltja a tüzet.
2021. szept. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
Ez így nem igaz, mert egyelőre sem a Nap, sem a Föld belsejében nem sikerült kioltani, pedig pár milliárd éve már működik. Levegő nélkül.
2021. szept. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
91%
mind a négy egyenlő. négyen alkotják az egyensúlyt, ha valamelyik erősebb lenne, akkor az felborulna.
2021. szept. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Grimfox ***** válasza:
93%

A négy alkotó elem, ahogy te írod, egyensúlyban vannak. Nincs erősebb elem. Az arányoktól függ, melyik elem kerekedik felül. A vizet elnyelheti a föld, de a földet elmoshatja a víz. Attól függ, melyikből van több. A tüzet kioltja a víz, de ha a tűz nagyobb arányú, nem alszik ki, a víz párolog el. A levegő elhordja a földet, de ha a föld aránya nagyobb, gátat szab a levegőnek. És így tovább.

De nem szabad azt gondolni, hogy a levegő elem azonos a levegővel, vagy hogy a tűz elem a tűzzel. Ezek őselemek, szimbolikus tulajdonságok. A fizikai világ elemei nem azonosak velük, csak hordozzák az őselemek tulajdonságait. A látható világban semmi sem tisztán egy elem megtestesülése.

2021. szept. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Bátor Tintanyúl ***** válasza:
68%

A víz a legerősebb.


Tankhajókat visz a hátán.

2021. szept. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Grimfox ***** válasza:
79%
A föld a legerősebb, mert piramisokat egyensúlyoz a feje búbján. De a tűz még erősebb, mert egész bolygókkal játszik körhintásat.
2021. szept. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Talán a tűz, hiszen Nap nélkül a Föld sem lenne és mi sem.

De persze mindenkinek más!

2023. febr. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!