Kezdőoldal » Ezotéria » Jóslás » Komoly kérdés, mit lehet(ne)...

Komoly kérdés, mit lehet(ne) kezdeni egy olyan tulajdonsággal, ha sokszor látom a jövőt?

Figyelt kérdés

Sokszor volt/van az életemben olyan, hogy eszembe jutott valami (általában fontos, milliókra/milliár emberekre ható dolog), és pár nappal/héttel/hónappal/évvel később megvalósult lényegében ugyan az a gondolatom eredménye (másoktól).


De tényleg nagyon sokszor volt/van ilyen, és egyszerűen nem tudom mit lehetne egy ilyen tulajdonsággal kezdeni.


Már egy ideje le is írom a gondolataim, ötleteim, amik így eszembe jutnak, de még most is sokszor vannak olyan dolgok, amik megtörténnek, valósággá válnak a világban.

Nem sokkal később elér hozzám a hír, hogy létrejött ez, megvalósult az, stb...


Mit lehetne kezdeni egy ilyen tulajdonsággal?


Hogy tudnám komolyan hasznosítani ezeket?



2021. szept. 26. 02:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Tehát -ha jól értem az írásod- vannak ötleteid, meglátásaid, és ezek egy része meg is valósul a jövőben. Hm. Mindannyian így vagyunk ezzel, emberek: vannak kívánságaink, reményeink, ötleteink, miegyebek amik egy része meg is valósul. Más része meg nem.


Ha és amennyiben nem lehet tudni előre, hogy 100 meglátásodból melyek valósulnak meg a jövőben, valamint utólag sem világos, hogy miért pont azok a fantáziáid realizálódtak, amik, akkor tud. szempontok alapján a kérdésed a feltételezett tehetségedről nem igazán vizsgálható.


Javaslom, fáradj át az Ezotéria kat.-ba.

2021. szept. 26. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nos.


Én rakattam át a Tud. kat.-ból ide a kérdést. Azt hiszem, itt más, gyakorlatiasabb megközelítésben tudjuk boncolgatni.


Kedves Kérdező, megfigyelted-e már, hogy az elmédben felmerülő gondolatok közül melyek valósulnak meg a későbbiekben, melyek nem? Van-e valami kísérőjelenség, ami alapján el tudod különíteni azoktól, amik nem valósulnak meg? Vagy teljesen random?

2021. szept. 26. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%

Már hallottam arról, hogy 1-1 találmányt szinte azonos időben feltaláltak a Föld különböző pontjain. Mert épp arrafelé fejlődött a technika, stb. és többen ráéreztek. Ilyesmire gondolsz? Vagy mondasz egy konkrét példát?

Amúgy én is gyakran ráérzek helyzetek kimenetelére, hétköznapokban meg világviszonylatban is, de sokat kezdeni nem tudok ezzel, azon kívül, hogy "nalátodénmegmondtam" XD

2021. szept. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
56%
Kellemetlen mellékhatása az elménk megoldáskereső működésének ez, hogy ott is keres összefüggést, ahol nyilvánvalóan nincs.
2021. szept. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Tudi333 ***** válasza:
55%
Milyen formában akarod hasznositani? Pénzt akarsz?
2021. szept. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Grimfox ***** válasza:
55%

Felkészülsz azokra, amik téged, és a környezetedet érintik. Ebből pénzt csinálni nem nagyon lehet, ha megpróbálod, kockáztatod, hogy elenyészik ez a képesség. Aki a pénzszerzésre összpontosít, nem tud ugyanúgy figyelni az ilyen képességek sugallataira, azok eltompulnak, vagy elenyésznek.

Vezess róla digitális formában naplót, ahol a bejegyzés időpontja automatikusan rögzítésre kerül, így tudod bizonyítani, hogy X idővel az esemény előtt te ezt már tudtad.

2021. szept. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
6# Ez jó meglátás, és ötlet egyben!😀 Köszi (már így csinálom egy ideje, de köszi a megerősítést, jól esik, és biztosabbá tesz!:)
2021. szept. 26. 10:19
 8/15 A kérdező kommentje:

2# Az az igazság, hogy szinte minden jó ötletem, fejlesztési "tanácsom", megvalósul egy X idő után. Ha belegondolok minden.


(Talán mert ennyire pozitív gondolkozású/hozzáállású vagyok mindenhez, és szinte mindenkihez:)


Ez olyan dolog, mint ha én egy hatalmas fejlesztői csoport vezetője lennék, mondjuk egy "Apple" székházban, egy csapatban, és kitalálok/kitalálunk dolgokat, és a legjavát, a leghasznosabbakat megvalósítjuk, kiadjuk, és nagyon DÚRVÁN meggazdagszunk belőle.


Kábé így működik.


De leginkább azok az "ötleteim", gondolataim, vágyaim, és elképzeléseim valósulnak meg, amik a legtöbb embernek a hasznára LENNE, és nagyon nagyon beválna (kvázi mindenkinél).


Úgy mint mondjuk az internet (létrejötte), vagy a telefon, vagy a Facebook... vagy az érintőképernyős telefon... ((ezek 2 utóbbiról konkrétan emlékszem, és tudom, hogy én akartam, hogy legyen (nekem "is") és pár héttel, és hónappal később elkezdtek megjelenni az érintőképernyős telefonok, de konkrétan így volt. (Arra gondoltam hogy "nekem Kell egy érintőképernyős telefon!" és néhány hónappal később megjelent asszem tán az Apple iPhone-ja, vagy valami hasonló.

Vagy suliban voltam, és arra gondoltam (a chat.hu már létezett igaz), de arra gondoltam, hogy milyen jó, és hasznos lenne, ha lenne egy olyan "chatoldal", amiben mindenki, kvázi minden ember benne lenne, és le tudnák írni a gondolataikat egymás felé, amiket szeretnének... (ezt főleg a sulis tagokra gondoltam) és így mindig elérhetőek lennének egymás számára az emberek... meg hogy ha már így ez van, akkor külön csoportokat is lehetne alkotni, (mint pl osztály/évfolyam/iskola, stb..) és KÁBÉ 2hónapra rá, megjelent a Facebook, akkorra érkezett el hozzánk a tudomása, hogy létrejött, megalkották, kész van.

Kicsit olyasmi érzésem volt ilyenkor (ennél sokkal többször), mint ha valakik a világ másik oldalán, olvasnák "véletlenül" a gondolataimat, és valamiféle parancsnak vennék, hogy ezt el kell készíteniük... és megjelent... jó ez erős volt utóbbi, de valami hasonló érzés kergetett a sulis korszakomban..😀😅🤣😁 De így igazából valós okkal, hisz a gondolataim megvalósították mások a világ más kontinensein... ez azért jelent valamit. Valamire csak jó vagyok akkor én is, nem? Valami csoporthoz tartoznom kéne, akik ilyeneket találnak fel/ki, és valósítanak meg.


Csak 1 kérdés:

Nincs véletlenül valami magyar közösség, vagy csoport ahova jelentkezhetnék az (hasonló) ötleteimmel?


Csak mert az elmúlt 2 hét alatt 525 db ötletemet írtam le a gépembe!😀 Szám szerint ennyit. És a valósan hasznos ötletek száma, amik nagyon jók, többségben vannak, mint a kevésbé hasznosak.. ezt esetleg kifejteném egyszer...


Szóval tudnék valahova csatlakozni? Most 35 éves vagyok, és abszolút pozitív, jó gondolkozású ember vagyok, mindenki kedvel akikkel eddig találkoztam...


Valakinek van valami hasznos tippje?


Mindenki jól járna ha lenne körülöttem egy ilyen csapat!

2021. szept. 26. 10:44
 9/15 anonim ***** válasza:
Mondasz egy ötletet?☺
2021. szept. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Maga az ötletelés általában zéró hozzáadott értékű tevékenység. Nyilván akik tehetségesek és képzettek egy-egy ágazatban, azok tudnak olykor korszakalkotó ötletekkel is szolgálni, de megvalósítani szinte soha nem ők fogják. Szerintem szóljunk nekik is, hogy vezessenek naplót!
2021. szept. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!