Kezdőoldal » Ezotéria » Jóslás » Fordított Tarot-kártyák! Mit...

Fordított Tarot-kártyák! Mit jelentenek?

Figyelt kérdés

Lefelé nem igazán tudom még értelmezni a lapokat.


botok királya, kelyhek királynője, bolond


Mindegyiket fordítva húztam (általában figyelek erre, pont azért mert állóként jobban értelmezem őket, most valamiért ez kimaradt - "véletlen" ???)


A kérdésem az volt, hogy egy ismerősömben megbízhatok-e, pontosabban azzal kapcsolatosan, hogy önérdekből csinálja-e azt, amit csinál? (Mert kívülről nekem nagyon az a benyomásom, de ő mást állít / vagy másnak állítja be (???). Nem értem, hogy miért csinálja ezt...


Ha tudsz pár sort írni, azt megköszönöm!


2022. jún. 21. 13:04
 1/2 anonim válasza:
Hajo Banzhaf tarot kézikönyvét tudom neked ajánlani, nekem sokat segített a kártyák értelmezésében, úgy emlékszem a fordított lapkora is kitér. Bár szubjektív, sokan úgy olvasnak a lapokból, hogy nem tesznek különbséget álló és fordított lapok között.
2022. jún. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Laylah ***** válasza:

Nem igazán értek hozzá, nemrég kezdem el komolyabban gyakorolni, szóval egyrészt ne vedd készpénznek, amit írok, másrészt ha kiderült azóta, akkor örülnék, ha megírnád. :)

A fordított lapok szituációfüggők, hogy mit jelentenek, erre neked kell ráérezned. Jelentheti valaminek a túlzásba vitt minőségét, a hiányát, az attól való félelmet, stb. Nincs állandó jelentésük a lapoknak (az állóknak sem), mert minden szituációban, pozícióban, a körülöttük lévő lapok fényében más-más értelmezést adnak. A könyvek arra jók, hogy nagyjából körbe tudd határolni a lapokat, elindulj egy irányba, de ha megfelelő paklid van, ami illik hozzád, akkor a szimbolikáján keresztül magától beszél hozzád. Egyébként Banzhaf könyvében, amit az első írt, nincsenek benne a fordított értelmezések.


A Botok Királya nálam egy olyan személyt jelöl, aki bármin keresztülviszi az akaratát, akkor is, ha ezzel felperzsel maga körül mindent, a legfontosabb számára, hogy elérje a célját és bármit feláldoz érte. Fordított lapként azt mondanám, hogy amit csinál, azt nem csinálja teljes gőzzel, mert bár megtehetné, de tekintettel van másokra is.

A Kelyhek Királynője nekem kifejezetten tetszik mint lap, jól néz ki (Crowley Thoth tarotom van). :) Mindenféle forrás nélkül nekem az érzelmek harmóniájára utal, mikor minden egyensúlyban van, nyugodt, a felettes én békében van a fizikai énnel, és ez áthat mindent. Fordított lapként utalhat belső konfliktusra, nyugtalanságra.

A Bolond lapja pedig köztudottan az új kezdetek, az útnak indulás örömteli szimbóluma. Fordított értelemben megrekedtségként tudnám megfogalmazni, félelem attól, hogy igazán elkezdjen valamit.


Tehát összességében valamelyest igazad van és az önérdek a legbelső motivációja, viszont igazat mond ő is, nagyban visszafogja magát, tekintettel van a környezetére, emiatt szinte csigalépésben halad a tervével. Nem akar senkinek ártani, kicsit eszi is ez belülről. Ha nem venne figyelembe téged/titeket, akkor átgázolt volna már régen mindenen és mindenkin.

2022. júl. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!