Kezdőoldal » Ezotéria » Jóslás » Hogy lehet egy országnak...

Hogy lehet egy országnak jósolni? :O (Lesz még földrengés? )

Figyelt kérdés

[link]


Nem értem ezeket a jóslásokat, hogy milyen logikája van.

Egy országnak is van horoszkópja, vetnek neki kártyát, vagy hogyan?

Ha nem lett volna már egy rengés Tatabánya környékén, vajon akkor is "előre látná", hogy lehet még rengésre számítani?


(Ha már a geológusok úgysem látják előre... ;) Viszont a legutóbbi kisebb rengés alatt is lett pár repedés, és egy nagyobb eléggé megviselné a mi kis viskónkat. Ezért érdekel különösen, hogy vajon lesz-e még földrengés, vagy csak "divatba jött" vele ijesztgetni.)


2011. márc. 14. 09:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez nevetséges, elolvastam, és annyira feldühödtem, h inkább nem is kommentálnám...
2011. márc. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elég nevetséges. Vegyük végig:

hirtelen felmelegeds - igen, az utóbbi években mindig ez volt, számítani klehet rá, hogy idén is így lesz

Áradás, belvíz - megint csak tipikus, hogy amikor elolvad a hegyekben a hó, akkor áradnak a folyók, és ez tipikusan tavasszal van

gátszakadások - abból kiindulva, hogy minden évben valahol megadja magát a nem megfelelően karbantartott gát, ez is valószínű

földrengés - a Balaton alatt húzódik egy törésvonal, ergo valószínű, hogy legközelebb is ott lesz komolyabb földrengés (ahogy legutóbb, talán '81-ben is abban a térségben volt). Tehát megint csak nem nagy konszt megtippelni, hogy ott lesz. Az időpontot szerintem csak bemondta, de ennyi minden után takarózhat azzal, hogy csak az az egy nem jött be.


Szóval a boszorkány monnyonle, ilyet én is tudok mondani.

Tessék a jóslatom: tavasszal olvadás lesz, nyáron meleg lesz, dőt mit ad isten, ősszel esős időre számíthatunk, ami az év végére havazásba megy át. Ja lehet, hogy lesz földrengés is, meg árvíz biztosan, és az olvadást levezető patakok el fognak mosni egy-két rossz helyre épített házat. Boszi vagyok, juppí :D

2011. márc. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

10:08-as


Nekem nagyon meggyőzőnek tűnsz, benned táltos vér csörgedezik, kéne egy saját telejósda műsor :D

2011. márc. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A kontinentális időjárást én is ismerem, köszi. :)

Engem az érdekel, hogy azért ír földrengésről, mert tényleg "ezt dobta a gép", vagy csak azért, mert most volt egy, és könnyebb elhinni, hogy lesz még.

Ha tavaly ilyenkor azt mondják, hogy 3,8-as, érezhető rengés lesz a házunk alatt, kiröhögöm, de ma valahogy nem tudok olyan könnyen nevetgélni, amikor tiszta repedés az összes falunk. :(

2011. márc. 14. 10:14
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem nyilvánvaló? A cikk bőven a földrengés után keletkezett, senkinek nem jelent nehézséget egy megtörtént dolgot megjósolni :)
2011. márc. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Második vagyok. Kérdező, olvass utána a témának. Tatabánya egy törésvonalon fekszik. Rendszeresen vannak ott nagyobb földrengések, kb. 20-30 évente. Nem tudtad?

Egyébként ebből kiindulva elég kicsi az esélye, hogy ilyen rövid időn belül megint legyen egy, mert Magyarország alatt nem történik túl nagy mozgás. Inkább valószínű, hogy majd 20 év múlva lesz egy. Ezt semmivel nem nehezebb megjósolni, mint a kontinentális időjárást, csak némi földrajzi ismeretek szükségeltetnek hozzá.

2011. márc. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!