Kezdőoldal » Ezotéria » Jóslás » Börtönbüntetésre ítélhetők-e...

Börtönbüntetésre ítélhetők-e az Asztro Show szervezői és jósai?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ez a kérdés a jogászi ismeretekkel rendelkezők felé szól. Gondolom tudjátok mi az az Asztro Show/Ezo TV (adótól függően). Ezek abszolút egyértelmű csalást folytatnak a műsor egész ideje alatt, pénzszerzés érdekében hazudnak az ügyfeleknek. Kérdés: a törvény szerint legálisan teszik ezt?


2011. ápr. 26. 22:11
 1/10 anonim ***** válasza:
sztem legálisan..sajnos
2011. ápr. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha nem lenne legális, nem sugároznák... A TV-sek se hülyék, azért gondolj már bele. Csak magukat veszélyeztetnék, ha ebből baj lehetne.
2011. ápr. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha tudnánk bizonyítani, hogy amit mondanak egyértelműen hamis, és tévedésbe ejtő (És jogilag kell bizonyítani) akkor érvényes rá a BTK következő passzusa:


318. § (1) Aki jogtalan haszonszerzés végett mást tévedésbe ejt, vagy tévedésben tart és ezzel kárt okoz, csalást követ el.


(2) A büntetés vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztés, ha a csalás kisebb kárt okoz, vagy a szabálysértési értékhatárt meg nem haladó kárt okozó csalást


a) bűnszövetségben,


b) közveszély színhelyén,


c) üzletszerűen


d)


követik el.


Ugyanakkor felmerül az is hogy valóban jogtalan-e a haszonszerzés, és ezt is jogilag kellene bizonyítani.

2011. ápr. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Legális - sajnos. :((

Bár ez már nekem is eszembejutott.

2011. ápr. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én nem értek a jogokhoz, de szerintem már lecsukták volna őket ha lehetne
2011. ápr. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 BlackSword ***** válasza:
Én sem értek annyira a joghoz, de a fentebb idézett paragrafust nálam is kimerítik az ilyen jellegű műsorok, és a hasonló ténykedésű sarlatánok... Már csak bizonyítani kellene a bűncselekmény fennállását, és akkor az összes jóst be lehetne zárni...
2011. ápr. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Szerintem is legális, DE ettől még panaszt lehet tenni ellene a médiahatóságnál és pont ma határoztam el, hogy panaszt fogok tenni. Nagyon örülök, hogy feltetted ezt a kérdést pont mostanában. Kiderítem mindjárt pontosan, hol kell panaszt tenni - mert még soha életemben nem láttam ennél felháborítóbb műsort.
2011. ápr. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Én az agyba-főbe dícsért Müller Rózsát sem tartom egy nagyszerű és kellő tudással rendelkező jósnak,mégis valamiért és valaki által nagyon felvan magasztalva. Az igazi jósok,akik a jóslás tudásával születtek,mint szokták mondani Isten adta tehetséggel,nem szoktak pénzt kérni és ha igen, akkor nem kissebb vagyonokat. Szerintem mindenik megérdemelné a bűntetést.
2011. máj. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Mindent legálisan folytatnak. A magyar törvényekben van a hiba...

Egyébként semmiért nem lehet őket beperelni,hiszen védi őket a saját ÁSZF-ük ami direkt úgy van megfogalmazva hogy semmiért nem vállalnak felelősséget a néző a hülye ha telefonál,és megfogadja amit mondanak neki.

2012. márc. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nézd az arcukat az àbràzatuk elàruljàk,hogy valami nem stimmel!Szerintem ezek beteg emberek.A jó qrva annyukat!Àtverés az egész.De az is beteg aki ide be telefonàl !!!!
2015. máj. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!