Kezdőoldal » Ezotéria » Jóslás » Elolvastam notradamus magyar...

Elolvastam notradamus magyar vonatkoztatású verseit és azt is, hogy a második évezred után jön egy ember aki újra hatalmasá teszi az országot de ki ez az ember valamit tudunk róla?

Figyelt kérdés
2015. febr. 2. 18:27
 1/5 anonim ***** válasza:
81%

Nostradamus verseiről ezt tudjuk:


- nagy részét nem ő írta, hanem mások

- amit ő is írt, abba csak utólag próbálták belemagyarázni, hogy pl. "igen, a nagy jós megjövendölte Hitlert"

- magyarázz bele te is, amit akarsz!

2015. febr. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Két lehetőség van...vagy Orbán lesz ez a nagy ember vagy Én
2015. febr. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Ozmium42 ***** válasza:

Üdv!


A Nostradamus Hungaricust, amit úgy emlegetnek, mint "Nostradamus magyar vonatkozású versei", valójában Szentmihályi Szabó Péter írta.


"A fenti sorok szerzője Szentmihályi Szabó Péter. Semmi köze Nostradamushoz, de még csak a XIX. századhoz sem. A magyar Nostradamus, azaz a híres francia jós magyarországi jövendöléseinek gyűjteménye 1996-ban jelent meg először. Magamat fordítóként tüntettem csak fel, s a történet szerint a különös kéziratot egy francia könyvbe kötve találtam. A jóslatokat eszerint Nostradamus kortársa, gróf Zrínyi Miklós, a szigetvári hős rendelte volna. Most, az új kiadásban talán megbocsátható, ha immár szerzőként emlékezem vissza a fogantatásra. A magyar politika- és kultúrtörténet e néha őszinte, néha görbe tükre sok olvasót megtévesztett, mert komolyan vették a jóslatokat és néha bizony igen komolyan vettem én magam is, hiszen sci-fi íróként mindig foglalkoztatott a jövő rejtélye és a jövőkutatás lehetősége."

2015. febr. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Torgyán József lett volna, de a szabadkőművesek elintézték.
2015. febr. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#2! Én neked drukkolok!!!!!
2015. febr. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!