Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Megtréfál az agyam, vagy...

Megtréfál az agyam, vagy valóban jár valaki a házban?

Figyelt kérdés
Félálomban hallottam nyikorogni a szobaajtót, és cipőlépteket hallottam. Van macskánk, de az csendesebben jár, és különben is az ágy végében aludt, a lábamon feküdt. Amikor teljesen felébredtem, a macska is az ajtó felé nézett, mintha látna valakit, de nem volt ott senki. A férjem mellettem horkolt. Féltem visszaaludni, határozottan éreztem, hogy van valaki még a szobában. Korábban is volt ilyen érzésem, de hallani nem hallottam még.

2020. máj. 13. 11:29
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem láttál utána semmi gyanusat (pl máshova raktad le táskád mint ahol találtad/ felturták a fiókokat stb.) akkor megnyugodhatsz mert csak az agyad szórakozik veled. Velem is gyakran előfordul egy ilyesztő film után, de néha csak úgy spontán hallok lépteket éjjel. Annyira ráizgulsz hogy utána már tényleg elhiteted magaddal. Én pl sokáig a hangos szívverésemet hittem lépteknek, vagy ahogy a lüktető vér miatt a takaróm kicsit mindig zizeg a fejem fölött. Ne izgulj, ne gondolj rá és nem fog ilyen érzésed lenni. Meg aztán éjjel a nagy csend miatt hallhatjuk a bútorok "megpihenését" is, vagyis ahogy néha-néha kattan egyet valami. Ezt amúgy napközben is csinálják, (pl. egy vas lábú asztal is csinál ilyet ahogy hő hatására egy nagyon kicsit a vas kitágul és ahogy hűl úgy összemegy egy nagyon picit (szabad szemmel nem látható mértékben)) de ezeket napközben nem halljuk mert sok más hang elnyomja őket. Tehát nyugi, nem kell félni.
2020. máj. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Lacagyerek ***** válasza:

Ismerős az érzés, de már olyan sűrűn vannak ilydn hangok a szobámba, hogy már nélkülük aludni se birok. 🤣

Egyébként igen van a bútoroknak is hangjuk és ugye az éjszakai csendben jobban felfigyelünk rá. De például a laminált padlónak is van hangja főleg úgy h nálunk padló fűtés van és az télen elég sűrűn zajos.

Az meg h ezután azt érzed, hogy valaki van a lakásba vagy, hogy figyelnek, az egy természetes dolog. De lehetett az is, hogy mostanába éjszakánként fújt a szél (vagyis felénk fújt) az is tud érdekes hangokat kihozni egy házból.

A macskára nincs magyarázatom, hogy mért nézett a hang felé. Lehet neki is feltűnt a hang vagy csak a szellemet látta. 😁

2020. máj. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!