Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Ha szent vízben megfüdök a...

Ha szent vízben megfüdök a lelkem valóban megtisztul?

Figyelt kérdés
2010. aug. 4. 13:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Miféle szent vízben? Indiában a Gangeszben százezrek fürödnek az állítólag szent folyóban ami hemzseg a baktériumoktól, és tízezrek szereznek egész életre kiható súlyos betegségeket emiatt.
2010. aug. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
100%
Hát a tested minképpen.
2010. aug. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
44%

érdemes utána olvasnod a víz különleges tulajdonságainak, ajánlom Masaru Emoto: A víz rejtett bölcsessége c. könyvet.

A víz, tudományosan bizonyíthatóan emlékező anyag, és nagyon érzékeny a környezetére, még a gondolatokra is.

Ha egy buddhista szerzetes egy szennyezett tónál imádkozik, a tó vize megtisztul, akár milyen hihetetlen.

Mivel te is nagyrészt vízből vagy, ezért akár egy pohárnyi "szentelt" víz is megtisztíthat, mivel a benned lévő víz reagál a pozitív gondolatokkal, tartalommal feltöltött vízre és hasonul hozzá. Ehhez viszont kell, hogy saját gondolataid segítsék a dolgot, mertr ha közben rossz dolgokkal van tele a fejed, azzal gátolod ezt a hasonulást.

2010. aug. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
86%

Én pedig ajánlom a neves japán kutató, Masaru Emoto életrajzának az áttanulmányozását, aki áltudományokból "doktorált" egy "nem létező" (azaz senki által el nem fogadott) indiai egyetemen. Mert valószínűleg Japánban nem volt elég nagy nevű egyetem.

Egy jó nagy halandzsa az amit ő állít, a tudománytól kb. csillagászati távolságra van. Az ezotériába belefér, de tudománynak ne hívjuk már a munkáját.

Ha egy szerzetes a koszos víz felett imádkozik, akkor a víz pontosan ugyanolyan koszos lesz. Max. ha hangosan imádkozik, akkor a hangja által keltett REZGÉSHULLÁMOK hathatnak a víz felszínére. De ne beszéljünk már hülyeséget, hogy tudományosan alátámasztott, mert ezzel sok-sok neves (valóban neves) tudós munkáját vonod kétségbe, akik nem tudják "tudományként" kezelni Masaru Emoto "professzor" munkáját.

Előbb olvass utána a tényeknek, azután állíts tényeket...

2010. aug. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Máté98 ***** válasza:
51%
Szerintem igen.
2010. aug. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem max nem leszel büdös.
2010. aug. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
40%

olvastam a művét, tudom hol sántít, és mennyiben maszlag. Igen, nyilvánvaló hogy sok helyen spekulál, és önigazolóvá próbál tenni dolgokat, de ez a magyarázós dolog az eredményeit nem befolyásolja, ha kereső emberként nézed. Bár tény, néha már nekem is zavaró volt.


Lehet hogy félre érthető volt amit írtam, de az emlékező tulajdonság igenis bizonyított, ahogyan ugye sok különleges tulajdonsága is a víznek. Ha ennyire kiállsz az "Emoto hülyeség" dolog mellett, írhatnál néhány konkrét, tudományos különlegességet a vízről, ami ugye nem a szokásos 4 fokon legsűrűbb, hanem kevésbé köztudott. Bár jómagam is tudok párat, többek közt a víz többféle állapotáról, szívesen olvasnék újdonságokat is, magyarul.


Szerintem nem tévedsz a hanghullámokkal, nyilvánvaló a hatásuk, de leragadsz egy kezdeti lépésnél. Tested nem csak hanghullámokat, de különféle egyéb hullámokat is kibocsát, ezeket az agyi aktivitásod, tehát a gondolataid befolyásolják.

Hullámaid ugye az elektromágneses hullámok, infra sugárzás, gyenge radioaktív sugárzás,...a tested ugye nem zárt rendszer.

Én elképzelhetőnek tartom, hogy gondolatra erősebben bocsátod ki valamely nem látható sugárzásod, erre pedig a baktériumok, algák és egyéb lények, ugye egyértelműen a kémiai anyagokra érzékenyek( hiszen oldatban élnek), reagálnak, pl távoznak az adott helyről.

Ez a lehetőség pedig helytállónak tűnik, és még el sem jutottunk a valóság közvetlen tudati manipulálásáig.

2010. aug. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Mit értesz a lélek megtisztulása alatt?
2010. aug. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
47%
Megmossa a lélek hónalját.
2010. aug. 5. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%
Csak ha belefingassz
2010. aug. 6. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!