Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Hogyan ne legyek energiavámpír?

Hogyan ne legyek energiavámpír?

Figyelt kérdés

Elég gáz az életem. Főleg a munkahelyek. Folyamatos alázás eddig mindegyiken.Az életem többi része is kudarcos. Szorongok.

Ha a barátnőim kérdezik, hogy mizu, elmondom, viszont nekik nincs ilyen problémájuk, ezért tehetetlenségnek érzik, lehúzza őket... nem panaszkodom, csak ha kérdezik, hogy mik történnek velem, elmondom.. amik történnek rosszak és negatívak, ezért panaszkodásnak érezhetik... sok mindent tettem, de eredménye semminek nem volt... tanácsot nem adtak...ha velem csak rossz történik, ha kérdezik, elmondom, akkor lehúzom őket.. ez nem jó. Hogyan ne legyek energiavámpír? Az utóbbi időben, ha kérdezték is, hogy mik történnek, nem mondtam el, mert sok rossz történt. Vagy meg kéne kíméljem magam tőlük, eltűnni, hogy ne húzzam le őket?


2021. ápr. 30. 07:02
1 2
 1/17 Grimfox ***** válasza:
100%

Az energiavámpír élvezi a panaszkodást, veszekedést, feszültségkeltést, és nem fogja vissza magát, ha lehetősége van ilyen helyzeteket teremteni. A te problémád inkább az általad említett szorongás, és kicsit úgy érződik, hogy depresszió, letargia is. Ha erről beszélsz, nem tesz energiavámpírrá, még ha rossz hangulata is lesz azoknak, akiknek mesélsz róla. Természetes dolog, hogy ha valaki nehéz helyzetéről hallanak, valamilyen szinten együtt éreznek az emberek a dologgal. Ez még nem energiavámpírság, nem kell aggódnod, hogy túlzottan, vagy fölöslegesen lehúzod a környezeted.

Ugyanakkor ha szorongsz, már az elég ok, hogy egy szakorvost felkeress vele. Főképp ha van rá esély, hogy depressziód is van(ami ha sok sikertelenség ér, érthető). Ha nem kérsz segítséget a megfelelő szakembertől, a szorongás, és depresszió további problémák forrásává válhat. Nem biztos, hogy így lesz, de nem érdemes megvárni.

2021. ápr. 30. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Velem is hasonló volt a szitu régen..egy ideig megertoek es probalnak segiteni, de egy idô utàn mindenkinek terhes ez a hozzàállás. Tudom, tolem fordultak el "barátnôk" emiatt, mert nekik éppen minden szipiszupi volt es burkoltan de ereztettek, hogy biztos az en hibam hogy semmi nem jon ossze. Plusz jöttek a jotanacsok, ne legyél negativ STB..(mondta ezt olyan akinek semmi gondja nem volt es sose kell kuzdenie semmiert..) egy ideig szenvedtem es szar volt, majd elhataroztam, nem panaszkodom, nem elem bele magam a dolgokba, majd szerencsére egy ideig nem kellett dolgoznom( nekem is problémás volt a munkahely) es azóta miota visszamentem valahogy rendezodtek a dolgok. Inkább csinálj valamit ami hasznos, vagy feldob es elorebb visz, ahelyett hogy a problemakon ragodsz.
2021. ápr. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
nem vagy energiavámpír. és biztos, hogy történnek veled jó dolgok is, csak nem arra figyelsz
2021. ápr. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ha még kérdezik mik történtek veled ne csak a rosszakat mond. A sokat panaszkodó emberekek egy idő után nem fogják keresni a társaságát. Nem mondom hogy sohase monj el rossz élményt, csak ne állandóan. És valóban az se mindegy hogy kinek mondod.
2021. ápr. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
a folyton mindent leszóló embereknek sem keresik egy idő után a társaságát. én pl mostanában döntöttem el, hogy egy barátomat teljesen kizárom, mert mindent csak leszól, ami nem az ő "nagyságát" mutatja.
2021. ápr. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nincsenek jó dolgok körülöttem. Ezért se beszéltem. Ha kérdeztek, válaszoltam. Az igazság meg nem szórakoztató vsgy nem tudom ;(
2021. ápr. 30. 15:08
 7/17 Grimfox ***** válasza:
Sokan mondják, hogy mindig van jó körülötted, csak meg kell látni. Meg hogy csak a rosszat látod meg. Az ember valósága szubjektív. Ha te csak a rossz dolgokat észleled, csak azokat látod, akkor veled tényleg csak rossz dolgok történnek. Ezért is javasoltam a szakorvos felkeresését, mert ez az állapot nem azt jelenti, hogy nem történnek a környezetedben jó dolgok, hanem hogy elvesztetted a képességet, hogy ezekkel kapcsolatba kerülj.
2021. ápr. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Mar nem azért de mi jo lenne az életében? Leírta, hogy minden resz kudarcos. Nem hiszem, hogy bekepzeli magának. Aki nem jart hasonló cipôben, az inkább ne adjon tanácsot, de en pl tudom ez mit jelent. Mikor rossz a családi hatter, szarok a munkak, nincs pénz, es a parkapcsolatod is pocsek (a barati kapcsolatok meg szo-szo) akkor tenyleg nem sok jot lat meg az ember. Külön-külön egy is sok, nem még minden egyszerre! Sajnos kemenynek kell lenned es kezbe venni az eleted. Mas megoldas nincs.
2021. ápr. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Grimfox ***** válasza:
Másnak is voltak ilyen időszakok az életében. Kinek súlyosabb, kinek enyhébb. Aki valami kiutat talált belőle, még ha csak kis javulás képében is, az szerintem adhat tanácsot.
2021. ápr. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Hány évtizedig tart egy ilyen időszak?
2021. máj. 1. 03:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!