Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Ezzel tényleg árthatok magamna...

Ezzel tényleg árthatok magamnak is?

Figyelt kérdés
Valaki akit jó barátomnak hittem, becsapott, csúnyán kitolt velem. Gyenge pontom az igazságtalanság /tv-ben is/ most meg, hogy az élet nekem hozta be.. Tehát igen nehezen sikerül elfelejtenem, fátylat borítani rá. A tanulságot levonva, bölcsen túllépni, többet nem elkövetni ezt a hibát. A naivitásom okozta az egészet. Tehát arról van szó, hogy folyton rajta jár az eszem, szidom. A fantáziám által különböző képzelt szituációkba gondolom bele. Küldöm a "jó" kívánságaimat. Olyan is volt már, hogy munkába menet vagy jövet felhúztam a maszkot és ki is mondtam el is motyogtam, hogy kapja vissza, büntesse az élet stb. /Voltam pszichológusnál is, kibeszélni./ A közel múltban igen beteg voltam, pedig én életemben sem. Úgy érzem valami elszakadt bennem, sosem leszek már a régi. Hogyan tudnék ezen változtatni. Barátnőm szerint magamnak ártok ezzel. Visszaszáll rám. Én is kezdem ezt gondolni. Régen jókedvű, életvidám voltam. Nem akarok rámenni. Köszönöm ha elmondjátok véleményeteket.

2021. máj. 29. 13:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ne is gondolj rá. Ha úgy érzed hogy idegesít foglaldel magad. Előbb utobb az a keserű érzés elmúlik. Tényleg magadnak ártasz vele többet, mert az így kialakult jellemed téged is befolyásol.
2021. máj. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Grimfox ***** válasza:
100%
Nem visszaszáll rád. Már az árt neked, hogy ezen rágódsz, hogy ez fortyog benned. Ha nem mondanád ki, akkor is ártana. Az erős negatív érzelmek ilyenek. Főleg ha tartósan fennállnak. Felemésztik az embert. Ha ezt a rosszindulatot használnád arra, hogy ténylegesen árts is az illetőnek, az lenne az, ami "visszaszállna" rád. Azért nem tudsz túllépni rajta, mert az igazságérzeteden kívül valami mást is megmozdított benned, amiről nem akarsz tudomást venni, mert az a saját "sötét oldaladhoz" tartozik. Ez az ártó érzés is onnan származik. Keresd meg ezt a dolgot magadban. Ha tudod mi az, tudni fogod, hogyan csillapítsd le. Akkor majd elmúlik a problémád.
2021. máj. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Csak ott tudnak megsebezni, ahol te is még sebezhető vagy. Ez rendszerint az árnyékos oldalad, ami tele van sebbel és még nem gyógyult be. Az igazságot nehezen viseli, így azt hiszi hogy támadják, ekkor visszatámad. Sokat kell figyelni saját magad, a reakcióidat, akkor megérted egy idő után, hogy hol van a hiba.
2021. aug. 5. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!