Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Ha létezik agytól független...

Ha létezik agytól független tudat miért van az, hogy bizonyos agysérülések után nem ismerik meg a saját családtagjukat?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

sokat gondolkoztam az elmúlt hónapokban a keleti tanokon. 8 évig meditáltam napi szinten, és a buddhizmust követtem. Voltak érdekesnek mondható megérzéseim is igen gyakran, és ez megerősített, hogy többek vagyunk mint a hús vér fizikai test. Viszont mostanában sok filmet láttam és cikkeket olvastam, ahol balesetek, agydaganatos betegségek után a saját gyereküket, szerettüket sem ismerték meg, sőt ellenségesek is voltak velük.

Ilyenkor hol van a lélek? Továbbá ha pedig az agyban van a lélek, a megérzések és az egyéb megmagyarázhatatlannak tűnő dolgok honnan jöhetnek? Nektek mi a véleményetek erről?

Ha lenne agytól független lélek szerintem az agy sérülésével nem szabadna megváltoznia egy ember személyiségének, mivel elméletileg a lélek lenne maga az egyedi szikra, a személyiség.


Ti hogy vélekedtek erről?


36/F



2021. júl. 31. 20:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Olyan eset is van amikor az agy egy része átveszi a sérült rész funkcióját.Egyébként most lélek vagy tudat?Fizikai szinten nem ugyanaz és elméletileg van személyes tudat és lélek meg van kollektív: kölcsönös, transzcendens, állandó.
2021. júl. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
100%

Szerintem nem a személyiséged vagy sem az emlékeid. Ezek mind elpusztulnak az aggyal.

Mikor az agy megsérül és esetleg elfelejted azokat, akiket ismertél a Földön azzal csak olyan semmisül meg belőled, ami sosem te voltál.

Csak viselted azt az utat mint egy ruhát.

De amíg élsz addig benned van az, ami igazán te vagy. At igazi valód, nevezhetjük isteni szikrának, atmannak, léleknek...

A földi kapcsolataidat csak az agyad tartja számon.

Az válogatja meg, hogy kik a szerettei.

2021. júl. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Mert ez a tudat át van szűrve az agyon. A hangyáknak is ugyanúgy végtelenül tökéletes, véhtelen bölcs isten a lelkük, még is primitív szarok az életben.
2021. júl. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha megsérül a számítógép hardvere miért van az hogy nem, vagy csak korlátozottan működik a rendszer?
2021. júl. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Azt mondjátok az agy csak egyfajta vevő antenna lenne?

Továbbá az is érdekes számomra, hogy testen kívüli élményt ( amit klinikai halál során tapasztalnak többen ) képesek voltak tudósok elérni bizonyos személyeknél a halántéklebeny elektromos ingerlésével.

Igazából mi lehetne bizonyíték a lélek, agytól független tudatosság létezésére szerintetek?

2021. júl. 31. 21:15
 6/17 anonim ***** válasza:
95%
Én egyszer mikor elaludtam ,láttam egy olyan helyet ahol sokkal több fajta szín létezik mint itt a világunkban.Egyetlen egyszer történt ilyen velem. És ténylegesen láttam azokat a színeket akkor ott.Rengeteg féle van,csak valamiért ezeket nem láthatjuk.Viszont én akkor ott láttam. Ehhez az élményhez társult egy olyan leírathatatlan boldogság érzet amit soha nem tapasztaltam addig és azóta sem.Mindent átható szeretet. Azóta sem történt olyan velem. Ez a világ ahhoz képest egy sivár pusztaság.
2021. júl. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért mert tökéletesen megéljük ezt a valóságot a testünkön keresztül. A testen át fogjuk fel a világot. Ha kivágjuk a beszédért felelős agyterületet akkor nem fogunk tudni beszélni. Ha megvakulunk akkor nem fogunk látni. Soha sem veszi át a nyers tudat, lélek az "érzékelést".


Pedig a halálközeli élmények alapján rájöhetünk hogy mennyire korlátoz is minket a test. Hiszen ott gondalat alapján, azonnal "odamehetünk" bárhova. Akár több mindenre is tudunk koncentrálni. Ismerhetjük egy ember gondolatait és végre nem érzékszerveken keresztül kell kommunikálni.


Arra sem emlékszünk, hogy a mostani életünk előtt léteztünk test nélkül és különböző testi szerepekben. A test önmagában korlátoz, azonosulunk vele és elhiteti hogy ez a legnagyobb valóság. De olyannyira beletudunk ragadni, hogy talán ezért van hogy bizonyos újraélesztettek nem jönnek vissza élménnyel. Észre sem veszik hogy még mindig "vannak". Vagy ha élményük van sokan még mindig testet képzelnek maguknak. Aztán az élmény során ezek elkezdenek felbomlani és ráébred a tudat a korlátlanságaira...


De ezt innen nehéz felfogni, én is max így okoskodni tudok. De a halálközeli élményekből sokat lehet tanulni.

2021. aug. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

7-es válaszoló köszönöm a részletes kifejtést. Valóban vannak olyan dokumentált esetek, mikor a halálközeli élményt átéltek olyan információkat tudtak meg a környezetükről, amit nem tudhattak meg akkor az 5 érzékszervük által. Pl. mások gondolatai, látták a másik kórteremben ki van... stb.:

Viszont egyet nem értek, azaz két dolgot:


1. Ha ezek nem egyszer előforduló esetek és kitalációk, akkor a tudomány miért nem ismeri el ezeket az élményeket?


2. Hogyan képesek a halántéklebeny ingerlésével, vagy amikor a vadászpilótákat berakják a centrifugába és nagy sebességgel pörgetik őket, hogyan képesek istenélményeket tapasztalni és szintén testenkívüli állapotokat megélni?


Számomra rengeteg a kérdőjel a halálközeli élményekkel kapcsolatban. Gondolom ha valaki ilyen állapotban olyan információkat megtud, amit az 5 érzékszerv által nem tudhat meg, ez lehetne egyfajta bizonyíték, hogy a tudat teljesebb és kiterjedtebb, mint azt hittük.

2021. aug. 1. 13:53
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Mert a földi tested korlátoz. A sérült agy is. Ha egyszer meghalunk, kiszabadulunk a testünkből és emlékezni fogunk akkor is, ha előtte amnéziában szenvedtünk
2021. aug. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, ha a netkábelt kihúzod is jön a csekk hogy fizess, a géped mégse fogja észlelni az internetet.
2021. aug. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!