Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Akik hirtelen halált halnak...

Akik hirtelen halált halnak vagy önkezűleg tesznek róla hogy itt hagyják ezt a világot, ők hova kerülnek?

Figyelt kérdés

Legalábbis a lélekkel mi lesz? Itt ragad(hat)? Fogja tudni hogy miért rekedt itt? Meddig tart ez az állapot?


Ebben a formában alakíthatja úgy, hogy tárgyakat tudjon mozgatni, vagy esetleg még többre is képes legyen? Vagy csak bolyong céltalanul az öröklétnek, senkire és semmire hatást nem gyakorolván?


2022. aug. 22. 07:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%
Egyszerűen csak megsemmisül.
2022. aug. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nagyon sok kimenetelt magában hordozó esemény szerintem.

Akik érzelmileg annyira beleélik magukat a földi létbe, hogy az itteni események "hajszolják" bele ebbe, azok sokszor haláluk után nem tudnak tovább menni, visszacsinálnák, de már nem lehet, azonban az akaratukkal tartják a kapcsolatot a fizikai világgal, és így nem tud teljesen megszakadni a kapcsolat, idekötik magukat, rövidebb-hosszabb időre.

Vannak akik rögtön a halál után ráébrednek mit tettek, megértik hogy mi a világ, mi az élet, és visszatérnek egy másik dimenzióba feldolgozni az inkarnációjuk tapasztalatait, és egy újat előkészíteni, ha szükséges.

Vannak akik olyan dolgokat tettek, éltek át, hogy egy gyógyítási folyamatban kell résztvenniük.

Vannak olyan negatív úton haladó magasra jutott emberek, akik ilyenkor a tudatosságukat folyamatosan megtartva "csak" átlépnek a halálba -mintha úgy menne át valaki egy álomba, hogy végig a tudatánál van- és mennek tovább magasabb szintre, de ez nagyon ritka.

2022. aug. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
22%
A legnagyobb valószínűség szerint nincs lélek. Ha meghalsz, megszűnsz létezni, és kész.
2022. aug. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 gentoojedi ***** válasza:
100%

#3-as.

Így is lehet élni, csak nem érdemes. Sosem értettem meg az ilyen embereket. Hogy lehet így élni, abban a tudatban, hogy amikor sorra veszted el a szeretteidet, abban a tudatban éled meg, hogy soha többé nem láthatod őket? Meg amúgy rettenetes halálfélelme lehet egy ilyen embernek, ha nem lesz szerencséje és nem hirtelen vagy álmában hal meg, hanem tudatosul benne, hogy csak hónapjai-hetei, napjai vannak hátra. De Ti tudjátok.

2022. aug. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 gentoojedi ***** válasza:
Akik önkezűleg vetnek véget életüknek a nagy vallási vezetők szerint iszonyatos büntetést kapnak. Sokkal nagyobbat, mint a sima gyilkosok.
2022. aug. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
És mi a nagy büntetés amit kapnak...?
2022. aug. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

4-es, szóval akkor az az érved a lélek létezése mellett, hogy megnyugtatóbb abban a hitben élni, hogy létezik? Engem az érdekel, hogy mi a valószínűbb, akkor is, ha az igazság nem szép, megnyugtató és antropocentrikus.

A középkorban hasonlóan vélekedhettek a Föld helyével kapcsolatban. "Ó, az nem lehet, hogy a Föld kering a Nap körül, és nem fordítva! Hogy lehet abban a tudatban élni, hogy nem mi vagyunk a mindenség közepe, ahol a Jóisten körénk teremtette az univerzumot?"

2022. aug. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 gentoojedi ***** válasza:

"4-es, szóval akkor az az érved a lélek létezése mellett, hogy megnyugtatóbb abban a hitben élni, hogy létezik?"


Nem az a megnyugtatóbb, hogy van lélek, hanem az, hogy azzal nincs vége a történetnek, hogy a jelenlegi itteni életed véget ér.

Amúgy meg nem érv kell, hanem bizonyosság vagy legalább hit.

2022. aug. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 gentoojedi ***** válasza:

#6.


[link]

2022. aug. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#9 "Először is szembe kell nézned a világgal, benne kell élned a világban ahhoz, hogy isteni tulajdonságaidat kimutasd a földön."


Akkor is ha az megint csak egy "szentségtörés" lenne, hogy szembenézek és saját "jólétemet" helyezem előtérbe, tehát meglépek egy olyat ami nekem kedvez, másnak nem és ezáltal talán megoldódik a problémám, de ezzel ártok, többszörösen is? Nos, szembenéztem a világgal, de nem jót tettem. Akkor mi is a teendő?

2022. aug. 23. 08:37
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!