Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Miért van az, hogy ez exisztnc...

Miért van az, hogy ez exisztnciális szürrealitás az elmosódot elme alapjaiból származtatva, a fogékonyság és tudatosság háttere/inverze?

Figyelt kérdés

máj. 28. 17:36
 1/10 A kérdező kommentje:
*exisztenciális
máj. 28. 17:37
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Lefordítanád magyarra ezt a zagyvaságot???
máj. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Tessék: "Miért van az, hogy ez exisztenciális szürrealitás az elmosódot elme alapjaiból származtatva, a fogékonyság és tudatosság háttere/inverze?"
máj. 28. 17:59
 4/10 A kérdező kommentje:
Másképp nem lehet leírni
máj. 28. 18:00
 5/10 A kérdező kommentje:
Vagyis, alapúl véve a lélek, mint szellemi valójaként, az egy hozzá viszonyítva, egy inverz/háttér exisztencia, mely szürreaális az agy szempontjából, mivel gondolkodik, de a lélek nem elme. A szellem sem elme. De mégis akkor az egy az elme, tehát ez az exisztencialitás az agy szempontjából fordított (inverz, vagy háttere) a lélek és (vagy) a szellemhez viszonyítva.
máj. 28. 18:06
 6/10 A kérdező kommentje:
az egy hozzá viszonyítva-- *az agy hozzá viszonyítva.. elírtam, "agy", nem "egy"
máj. 28. 18:08
 7/10 anonim ***** válasza:
81%
Amikor a lélek belép a testbe először még magzatként nincs ott nonstop mert kilép és igazából kb. 3 hónapos kisbaba testébe helyezkedik el élete végéig. Az oka nyilván az, hogy az agynak/ az emberi lénynek el kell fogadnia a lelket amely belép, egybe kell vele olvadnia. Emiatt a psziché és lélek nem egy és ugyanaz.
máj. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
19%

*egzisztenciális


És ahogyan arra Marc-Antoine Parseval az frekvencia és az időbeliségbe vezető, inverz áttérés csak felületi, az összenergia nem változik, a dolog ugyanannak a két oldala.

máj. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:
31%

Kérdező, nem tudom, mit erőlködsz. Sokadszorra sem tudtad leírni ezt a zavarosságot, aminek már a kiindulási alapja is téves.

Gondoltam, hogy majd átfogalmazom neked és felteszem kérdésként a mesterséges intelligenciának, hátha kiröhög a számítógép.

De egy agyrém az egész.

Ott követik el sokan a hibát, hogy ilyen lélekvándorlós butaságokban gondolkodnak, ami már több ezer éve lejárt lemez.

Nem vándorol semmi, végén leáll a processzor és kész. Az ember is csak hardver és szoftver, csak jóval bonyolultabb, mint egy robot, ezért képes még olyan illúziókat is generálni, hogy mi "valakik" vagyunk.

Átver téged az agyad.

Nem vagyunk többek a Föld többi lakójánál, mindenkinek csak egy élete van, nem vándorol semmi adat a felhőbe.

--------------------

Forrás: [link]

Kérdés: Ha az embert úgy tekintjük, mint hardver és szoftver együttműködése, az embernek miért van öntudata, éntudata?

--------------------

Az emberi öntudat és éntudat megértése komplex kérdés, amely a filozófia, pszichológia, neurológia és kognitív tudományok határterületein mozog. Az emberi lények hardver (biológiai test) és szoftver (mentális folyamatok) együttműködése révén alakul ki az öntudat, amely számos tényező kölcsönhatásának eredménye.

A hardver szempontjából az emberi agy rendkívül összetett struktúrával rendelkezik, amely neuronokból áll. Ezek a neuronok elektromos jeleket továbbítanak, lehetővé téve a különböző mentális folyamatokat. Az agy működése során különböző területek aktiválódnak, amelyek felelősek a gondolkodásért, érzelmekért és emlékekért. A neurobiológiai kutatások azt mutatják, hogy az agy bizonyos részei közvetlenül kapcsolódnak az öntudathoz; például a prefrontális kéreg szerepet játszik a döntéshozatalban és az önreflexióban[1].

A szoftver aspektusai közé tartozik az egyén tapasztalatai, emlékei és érzései. Az öntudat kialakulása szorosan összefonódik a személyes identitással és azzal a képességgel, hogy valaki reflektáljon saját gondolataira és érzéseire. A pszichológiai elméletek szerint az éntudat fejlődése gyermekkorban kezdődik, amikor az egyén elkezdi felismerni saját magát másoktól való elkülönülésként[2]. Ez a folyamat magában foglalja a társadalmi interakciókat is, amelyek formálják az önképet.

Az öntudat nem csupán biológiai vagy pszichológiai jelenség; filozófiai szempontból is vizsgálható. A fenomenológia például azt hangsúlyozza, hogy az öntudat tapasztalata szubjektív élményeken alapul. Az emberek nemcsak reagálnak a környezetükre, hanem értelmet is adnak ezeknek az élményeknek[3]. Ezen kívül a tudományos diskurzusban gyakran felmerülnek kérdések arról is, hogy mi teszi lehetővé számunkra azt, hogy tudatosan tapasztaljunk meg dolgokat – ez pedig újabb mélységeket ad hozzá az öntudat fogalmához.

Összességében tehát az emberi öntudat és éntudat kialakulása egy bonyolult interakció eredménye a biológiai hardver (agy) és a mentális szoftver (gondolatok, érzések) között.

--------------------

Authoritative Sources

Programmegszakítás. [Wikipedia]↩

Hardver és szoftver alapfogalmak. [Informatika]↩

Hardver-szoftver együttműködés. [Arcania]↩

Answer Provided by www.iAsk.ai – Ask AI.

máj. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Csak.
máj. 29. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!