Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Szkeptikusokhoz. Akik tagadják...

Szkeptikusokhoz. Akik tagadják az aura létezését, tapasztalását stb. , mivel magyarázzátok a következőt?

Figyelt kérdés
Évekkel ezelőtt egy ismerősöm azt állította, hogy ő tisztánlátó. Nosza, gondoltam, teszek egy próbát. Részletesen leírta az aurám színét, majd elmondott rólam egy sereg dolgot, amit nem tudhatott, mert annyira nem voltunk közeli ismerősök. Egy-két év múlva egy fesztiválon lehetőségem volt aurafotót készíttetni, és bár a hölgy szóbeli elemzése ezer sebből vérzett, a fotón az aurám pontosan úgy nézett ki, ahogy az a bizonyos ismerősöm korábban leírta.

2012. júl. 15. 01:47
1 2 3 4
 1/39 Antimod ***** válasza:
30%
Egyszerűen nem hisznek neked a "szkeptikusok", és ezt ők ezzel le is tudták.
2012. júl. 15. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
71%

az, hogy ismeretlen emberekről pár szó után következtetéseket vonj le, ez a hidegolvasás, un coldreading, a kedvenc mentalista trükköm, de számos szélhámos is használja. Ha megfelelő kérdéstechnikával párosul, úgy adod ki magadról az infókat, hogy észre sem veszed. (rendőrségen is alkalmazzák ezeket a technikákat, kihallgatásokon pl, komoly irodalma is van :D)


az aurafotód meg azért nézett ki ugyanúgy, mert van egy standard, ami alapján ezek a szélhámosok az aurádat megkonstruálják, pl a nemed, korod alapján. Akármelyik szélhámoshoz mész, ezt a standardot alkalmazva hasonló választ tudnak adni, pl trükkökkel ilyen aurafotót hoznak létre.

2012. júl. 15. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 Snapette ***** válasza:
78%
Áruld el nekem, hogyan lehet lefényképezni valamit, ami nem fizikai létező, vagyis nem veri vissza a fényt? Ha meg fizikai létező, akkor miért nem látjuk?
2012. júl. 15. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
36%

Majd én elárulom.

Tudod, a fizika érdekes. Akármennyire hihetetlen, nem minden van a fény azon tartományában, amit az emberi szem láthat. Ezekhez külön gépeket használnak, mint pl ezeket az aurafotós gépeket. De nem csak az auráról van szó, ha azt mondjuk látható tartományon való kívülesés... röntgen, uv... sorolni lehetne, hagyjuk már a makacs ellenállást. Az efféle szkepticizmus már butaság.

2012. júl. 15. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
48%
Nekem senki ne mondja, hogy olyan dolgokat lát, ami nincs. :D Az aurafotózásnak meg vannak szabályai, amivel még jobban elhitetik veled az ilyen maszlagokat. Ezért lett ugyanolyan a fotód. Bár én úgy tudom, hogy az aura színe változik, szóval az is érdekes, hogy pont ugyanolyan képet készítettek rólad. Ez is azt jelenti, hogy sablon alapján dolgoznak az ilyen kamu emberek.
2012. júl. 15. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
87%
Ja és még annyit, hogy unokatestvéremnek meg nekem is jósolt egy ismerősünk. Nem sokat tudott rólunk, de azért alap infói voltak. Unokatesóm totál odavolt, hogy mégis hogyan tudhat ilyen dolgokat, de nagyjából tök átlag dolgokat mondott. Igen ám, csak azt nem vette észre, hogy minden mondatot a jós szájába adott és így persze, hogy könnyű a másikról sztorizni. Na, de mikor áttértünk rám. Egy szót nem szóltam közben. Nem helyeseltem semmire, vagy épp az ellenkezőjét. Magyarán nem adtam neki visszaigazolást, hogy jó nyomon halad-e. Természetesen össze-vissza beszélt. Olyan dolgokról, hogy csak néztem mi van ezzel a nővel. Az egész egy zagyvaság volt, és semmit nem talált el rólam. :D
2012. júl. 15. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
45%
Az aura színe folyamatosan változik. Más ha boldog vagy, más ha szomorú stb. Szóval évekkel később nem hiszem, hogy pont ugyanazt mutatta.... vagy csak véletlen egybeesés a fickó találgatása. ÉS miből gondolod, hogy nem pletykáltak neki rólad olyan emberek akik viszont tudják azokat amiket ő mondott rólad?.... nagyokos.
2012. júl. 15. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
71%
A spektrumon volt régen egy műsor a Svindlerek.Ott megmutatták,hogy csinálják meg,hogy bevedd hogy ők látók,pedig közük nem volt hozzá puszta átverés volt,de az összes ügyfél bevette. Nézd meg hát ha segít.
2012. júl. 15. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
40%

Utolsónak részben igaza van, az aura folyamatosan változik, vannak benne "részek" amelyek percről percre, és vannak amelyek csak évek alatt. Ugyanakkor az aura a legtöbb embernél ugyanazon színekből áll, csak van akinél ez a dominánsabb, van akinél az. Nem állítom ugyanakkor hogy az ismerősöd hazudott, még ha nem is látja az aurádat, reakciókból és az alap természetedből lehet rá következtetni hogy nálad mely színek a dominánsak, melyek kevésbé élesek, csak azt kell megtanulni, hogy bizonyos érzelmekhez milyen szín párosul. Amúgy kíváncsi lennék erre a fotóra, ha leírnád hogy pontosan milyen, vagy küldenél egy képet, akár privátba, akár itt, azt megköszönném:) Csupán személyes érdeklődésből.


A szkeptikusok sokszor azt mondják, hogy az aura nem létezik, az aurafotó csak a testünk elektromos energiáinak a kivetítése erre a fotóra. Bár abba nem gondolnak bele, hogy az a nem túl nagy elektromos aktivitás, hogy okozhatja azt a másfél méterig kiterjedő mezőt, amely körül öleli az embert. Senki nem állította hogy az aura több ennél, de azzal tisztában kellene lenni, hogy ott van, nevezzük akárhogy a dolgot. És ha már van egy neve, akkor miért ne lehetne úgy hívni? Tehát aurának. Még annyit hozzátennék, hogy sokan azért ugranak egyből egy ilyen témára, mert azt hiszik hogy ez annyira nagyon ezoterikus, természetfeletti, meg nem tudom... Pedig szerintem tök természetes. Számomra egyértelmű, hogy amit valaki megérzésnek hív, az nem más, mint az auránk saját érzékelése a külvilágból. Mert tudniillik az aura mérete, kiterjedése is folyamatosan változhat, és én valójában azzal kapcsolatban vagyok szkeptikus, hogy ezeket a bizonyos megérzéseket azzal magyarázzák, hogy korábbi tapasztalatokból merítve, az ember felismer bizonyos helyzeteket, körülményeket, még ha látszólag nem is változik semmi a környezetében. Ha így van, akkor is kíváncsi lennék rá, mi a tudományos elnevezése, ennek a "szűrőnek", a tapasztalatok eme csomópontjának, esszenciájának, ami segít nekünk megérezni dolgokat, a megtörténtük előtt? Az agyunkban lenne olyan kémiai folyamat, amely ezt hozza ki belőlünk? Ilyen egyszerű lenne, néhány vegyület összefut a tekervényekbe, és mi ösztönszerűen tudjuk mi fog következni?


Persze felvethetjük, mi van azzal, amikor a megérzéseink megcsalnak, tévednek az ösztöneink. Az agyunk rosszul adagolta talán a vegyületeket? De hisz az érzés ugyan az volt mint eddig! Akik nem szkeptikusok a témával kapcsolatban, remélhetőleg tisztában vannak azzal, hogy az auránk nem tökéletes, ahogy a testünk, lelkünk sem az, amikor megszületünk, és ha nem dolgoznánk rajta évek kemény munkájával, bizony elsatnyulnánk, lélekben, és testben is. Az aurához ugyan így kellene viszonyulni, fejleszteni kell, sőt fejlesztjük is, más kérdés hogy tudatosan, vagy nem tudatosan, jó, vagy rossz irányba.

A hitem nekem is meginog sokszor, viszont az is tény, hogy a hitemben már meg erősített néhány dolog, láttam valamit, nem tudom mit, és nem is sokat, de a szememmel láttam, és a szemem jó. Jól látok, nem beteg, és nem vagyok hibbant sem, de még csak alkohol vagy más befolyásoltsága alatt sem álltam.


Üdv, 22/F

2012. júl. 15. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
58%
Én szkeptikus vagyok ezügyben. Nekem is volt lehetőségem ingyen elkészíttetni egy aurafotót és kipertélekést. Nos a helyzet úgy alakult, hogy amit elmondott a hölgy az teljesen ellentéte volt a dolgoknak. Semmi nem volt igaz. Azóta is egy könnyű pénzszerzési szélhámosságnak tartom.
2012. júl. 15. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!