Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Létezik tényleg a "túlvilâg"?

Létezik tényleg a "túlvilâg"?

Figyelt kérdés
A "mennyorszàg"?

#Testen kivülisèg #ismeretlen dimenzió #agytól független tudatosság
2013. febr. 22. 23:09
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
56%
Valamilyen formában biztosan. Semmi értelme nem lenne, ha mindent ami mi vagyunk, valami kémiai reakciókra fognánk.
2013. febr. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
44%
a mennyországban nem hiszek,de a lélekben igen,az meg nem tűnhet el csak úgy,tehát valamilyen formában szerintem van túlvilág
2013. febr. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Tom Benko ***** válasza:
40%

Nem tudom. Mellette nincsen bizonyíték, és definíció szerint nem is lehet, szóval a kérdés gyakorlatilag irreleváns.

@1: Az élet akkor is pusztán kémiai reakciók rendszere, akár tetszik, akár nem. Az életem értelmét pedig én szabom meg.

2013. febr. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
66%
Ezt a kérdést igazából lehetetlen megválaszolni. Nem azt mondom, hogy nem létezik, mert jártam templomba, hittanra és nem utasítom így el az ilyen dolgokat. Azonban erre az emberek nem igazán tudnak bizonyítékot felmutatni tehát én valószínűsítem, hogy az emberek ezt azért találták ki, hogy ne féljenek a haláltól vagy, hogy úgy érezzék van értelme a földi életnek. A középkorban is úgy gondolták az emberek, hogy a föld csak egy állomás (szinte már siralomháznak tartották) az üdvösséghez. Tehát szerintem ezek alapján az emberek csak kitalálták a Mennyországot, bár ha megnézzük néhány ember beszámolóját akiknek halálközeli élménye volt, már változhat a véleményünk. Bár a tudósok ezt is meg tudják magyarázni, hogy mi ez a folyamat ilyenkor az agyban. Egyébként hallottam egy történetet h egy kisgyerek nem tudta, hogy a volt egy gyereke a szüleinek előtte, nem is tudhatta meg sehonnan és egyszer megállt a szíve de sikerült újraéleszteni, és utána azt mesélte, hogy ő találkozott a testvérével a túlvilágon, minden infó stimmelt, az anyja rosszul is lett amikor ezt meghallgatta, ugyanis annyira fájt nekik az első gyerekük elvesztése, hogy nem beszéltek róla és még egy fénykép sem volt kinn róla. Szóval nem tudok igazából válaszolni a kérdésre, de szerintem senki sem. Habár ez csak egy 15 éves lány eszmefuttatása és tudom, hogy még fiatal vagyok és vannak éretlen gondolataim :)
2013. febr. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem nem. Mint ahogyan születésünk előtt sem volt velünk "semmi", halálunk után sem lesz.
2013. febr. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Totanka válasza:
23%

Gondoltam, hogy egy kis gondolatébresztő!


Kezdjük ott, hogy erre nem tudsz bizonyítékot szerezni. De itt nem is az a lényeg, hogy láthatsz e, érzékelhetsz e valamit, amit túlvilágnak neveznél. Mert az ember hite formálja a világát, és nem fordítva. Az ember tudata, nem kamera, ami észleli a külvilágot, hanem vetítőgép, ami a belső felfogását vetíti ki a külvilágra. A világ nem kívül létezik, hanem az ember fejében.


De az is lehet hogy nem is az amire először gondolnál. Hallottam valahonnan erre a "macska-hasonlatot". Állsz egy falnál, amin van egy lyuk, és te ezen a lyukon át nézed mi van túloldalt. Ez előtt a lyuk előtt elmegy egy macska. De csak annyit látsz, hogy először megjelenik egy orr, utána valami test, aztán egy farok. "Tehát akkor ez úgy működik, hogy orr-test-farok". Ezután a macska megfordul, és a másik irányból is elmegy a lyuk előtt, és újra először az orra jelenik meg, ezután valami test, és a farok. "Óh, tehát a másik irányból is orr-test-farok. De mi lehet ez?" És az ember elkezd agyalni. De csak azt kéne megérteni, hogy ez nem valami túlkombinált valami. Ez csak egy macska.


Sőt ha ezt továbbgondolod, akkor írd fel a falra, hogy "Fontosság". Megint benézel a lyukon, és már kicsit messzebb van az a macska. Mivel messzebb van, így már simán kiveszed, hogy "Jé, csak egy macska". És onnantól nem fog annyira érdekelni, mert tudod hogy mi az, és mivel a falra felírtad, hogy "Fontosság", így a macska most már messzebb került a te személyes fontossági sorrendedtől.


Vélemények?

2013. febr. 23. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Antimod ***** válasza:
39%
Rengeteg utalás van rá, és sokan emlékeznek is a születésük előtti időkre, illetve bepillantást nyernek halálközeli élményen keresztül. Tényleg létezik. Az, hogy azt a Mennyországgal azonosítod, vagy egyszerűen egy más létezési formával, felfogás kérdése.
2013. febr. 23. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
62%
Csak a "túlvilág" igazi, a Föld csak egy frankó MMORPG, amibe, hm, "igazán bele lehet feledkezni".
2013. febr. 23. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
47%

A tudományos parapszichológia által vizsgált médiumi jelenségek alapján ugyan feltételezhető valamilyen túlvilág, de Occam borotvája elvén mindezek az élőlény és környezete közötti ismeretlen fizikájú kölcsönhatásokkal (extra szenzoriális percepció és pszichokinézis) is magyarázhatók.


Szóval a parapszichológia sem ad nyilvánvaló bizonyítékot a túlvilág létezésére.


Ettől függetlenül persze létezhet.

2013. febr. 23. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
32%
Ezt sosem fogjuk tudni megmagyarázni. Engem csak az idegesít, hogy mindent meg akarnak magyarázni tudományos maszlagokkal. (Ne értsétek félre, nem vagyok valami tudomány ellenző figura.) Erre bizonyos részben van is szükség, de ezek nagy része találgatás, kevés az, ami ténylegesen bebizonyított. Maga a világnézetünk is olyanokra épül, amit egy ember kitalált, és a többi elfogadta, mert magyarázza xy jelenséget. De lehet hogy van más magyarázat is, csak keresni kellene. Olvastam egy agykontroll könyvet (sok mindent elolvasok, ami érdekel) voltak benne homályos részek, nem mondom, de volt olyan is ahol a tudósok csak néztek, ill. megpróbálták elhallgatni ezeket. Akkor szerintetek, ha a második világháborúban pl. az amerikaiak titkolták a GPS-t, szerintetek mi mindent titkolhatnak most? De ez nem csak rájuk, ez minden országra vonatkozik. Akár ezzel a témával kapcsolatban is. Vélemény?
2013. febr. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!