Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Lehet hogy valójában ez a...

Lehet hogy valójában ez a pokol, ahol csak fejlôdünk lelkileg?

Figyelt kérdés
és ezért nincs célunk, valójában ez a célunk hogy fejlôdjünk? ez csak egy átmeneti szállás, és utána átkerülünk egy másik dimenzióba ami nem dns alapú, és ott minden tökéletes?
2015. márc. 15. 09:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Meg tudod mondani,hogy egy mennyország miért nem lehet "dns alapú"??? :)))))
2015. márc. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
aki jó ember, az jó helyre születik, a gonoszok meg afrikába vagy a rosszabb helyekre, lehet van mit fejlôdniük. vagy azért lettek ôk kínaiak vagy négerek mert elôtte ôk is "lenéztek" másokat tudják meg ôk is milyen érzés. és ha létezik sátán, Isten azért nem semmisítette meg ôt, mert jók nem tesznek ilyet. neki is adott feladatokat elôbb utóbb még ô is jó lesz.
2015. márc. 15. 10:00
 3/11 anonim ***** válasza:
55%

Pont ezen gondolkodtam nemrég én is :-)

Én a Dr. Bruce Goldberg-féle világmodellben hiszek, miszerint a fizikai létsík felett van az asztrális sík, aminek van alsó és felső szintje. Az alsó szint felel meg a keresztény purgatóriumnak, a felső pedig a keresztény mennyországnak. Efölött további síkok vannak, és ha eléred a 6.-ot, akkor eldöntheted, hogy visszatérsz-e valamelyik síkra szellemi segítőként, vagy továbblépsz a legfelső 7. Szintre, ahol egyesülsz ismét az univerzummal (ez az a bizonyos 7. mennyország, vagy Nirvána, vagy Tao állapot... Ahogy tetszik).


Namármost B. G. szerint ugye nincs pokol (Asztrálutazók kézikönyve c. könyvében ezt így ki is jelenti).

Én alapvetően ebben a túlvilágképben hiszek. De ebből kiindulva azon gondolkodtam, hogy akkor miért is jelenik meg a legtöbb vallásban a pokol mint hely. És pont erre jutottam: a legalsó fizikai sík a pokol.

De ennyire nem egyszerű: itt jön be a képbe az, hogy Te teremted meg a saját valóságodat. Tehát, a fizikai síkon MINDEN adott ahhoz, hogy a döntéseiddel és a hozzáállásoddal pokollá tedd a saját valóságodat (ha úgy tetszik, elkárhozz). És mi is erre a legjobb mód? Hát persze, a hét főbűn (már megint a bűvös hetes szám :-)). Nézz meg pl. egy dúsgazdag fickót, akinek arany élete lehetne, de inkább a fogához veri a garast, és mohó, több és több kell neki... És több is lesz, de mégis egyrerosszabbul érzi magát. Igen, mert beleesett a kapzsiság bűnébe, és ezáltal "elkárhozott" tehát az ő saját valósága az maga a pokol.

Vagy pl. Ha valaki paráználkodik, akkor szépen összeszed egy csomó nemibetegséget, vagy lelki gondok gyötrik... És így tovább.


Másrészt: az ember spirituális énjének szintjei közül az EGO az, ami kimondottan a fizikai síkhoz kapcsolódik. És ha kizárólag az ego igényeit elégíted ki, akkor rá kell jönnöd, hogy mind szorosan kötődik a hét főbűnhöz, ami a "kárhozathoz" vezet. De mivel nemcsak ez a tudatszinted van, ezért megvan a lehetőséged, hogy a fizikai világot ne pokolként éld meg, hanem jobban érezd magad. De ehhez kell az intellektusod, a felettes éned segitsége, stb... És kell az a bizonyos szellemi táplálék, amiről többek között Jézus is beszélt.

Viszont ha kizárólag a fizikai síkon éled meg a valóságot, akkor az életed pokol lesz bizony :)

2015. márc. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Lehet. De itt nem csak rossz van, nincs bizonyíték, a dimenziók gondolata pedig ködös képzelgéseken alapulnak, melyek sértik a konzisztenciát.
2015. márc. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Bizonyíték valóban nincs, de az elég érdekes, hogy a tudomány fejlődésével a tudományos eredmények (főleg a kvantumfizika és a vele rokon tudományok esetében) egyre jobban hasonlítanak azokhoz a jelenségekhez, amit a különféle spirituális eszmék is tanítanak.
2015. márc. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 vattacukor elefánt ***** válasza:
Nem lehet, mivel ha hiszel pokolban, akkor valamelyik vallásban hiszel, és egyik vallás sem mondja azt hogy a Föld a pokol, hanem külön hely van rá. Viszont ha nem hiszel semmilyen vallásban, akkor meg nem azért rossz az életed mert pokolban élsz hanem mert rosszul alakultak a dolgaid.
2015. márc. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#2


"aki jó ember, az jó helyre születik, a gonoszok meg afrikába vagy a rosszabb helyekre, lehet van mit fejlődniük. "


Ez súlyos! Orvos mit mondott?

2015. márc. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
hogy nem kell pszihiátriára mennem de szerintem bunda volt. a pókerben nincs is szabadrúgás. há hülyék ezek.
2015. márc. 15. 20:04
 9/11 anonim válasza:
Szerintem a Föld maga az élettér... Van aki a pokolra jut,az nem dns alapú...és ha kegyelmet kap,akkor jöhet vissza ha akar.( és szerintem onnan mindenki akar,lehet,ezért van ennyi rossz dolog )De szerintem olyan is van,hogy valaki nem akar visszajönni, nem a pokolból hanem fenntről. És aki idejön az vállalja amit kap,amit neki írtak,kiszabtak rá.Ez az én véleményem.
2015. márc. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mindenki a földön megtudja teremteni magának a poklot, és a mennyországot

érezhetem egynap magamat a pokolban, de másnapot élhetem a mennyországban

nagyon szépek a magyar szavak

a túlvilág teljesen más mint ahogy azt legtöbben képzelik, találkoztam néhány emberrel személyesen akinek volt halál közeli állapota, és nagyon szép dolgokat meséltek.

Nem kell nagyon felfújni, mindenki azt kapja a túlvilágon amit megérdemel. Ha tiszta, és jó életett élt, és letudta a karmáit, akkor megkapja az élete "gyümölcsét"

ha viszont valami nem sikerült, akkor jön vissza a következő "járattal a földre :)

és így megy ez addig még meg nem tapasztalunk minden földi dolgot :)

ha valakit érdekel komolyan a téma, és szeretne még többet megtudni szívesen mesélek privátban :)

2016. jan. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!