Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Szerintetek rossz hatással...

Szerintetek rossz hatással lehet a negatívabb tartalmú film, esetleg erőszakos (nem horror) háborús filmek nézése az ember személyiségére vagy negatívabb tónusú zenék (társadalomkritikus régi classic rock)?

Figyelt kérdés
Pszichológusok véleménye szerint az erőszakos filmek generál(hat)nak bomlasztó folyamatokat az egyében, akár gyilkossá is válhat. Ezzel a nézettel teljesen nem tudok azonosulni.
2015. jún. 7. 18:21
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Nem. Már rég megdöntötték azt az elképzelést, hogy az erőszak nézése vadállattá tesz.
2015. jún. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ki és mikor?
2015. jún. 7. 18:27
 3/8 anonim ***** válasza:
52%

Nem. Bár hiszékeny, bigott, betegségben lappangó emberből van néhány.

A film vagy zene mindenképpen hatni fog rád, mert képek, hangok és nagyon sok esetben új információ.

A kérdés az, hogy mit fogsz vele kezdeni, de ez nem a film hibája.

2015. jún. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Missi_Key ***** válasza:

nem. a filmek nincsenek hatással, sőt inkább agreszió levezetők.

de ha depresziós zenéket hallgatsz, az tényleg lenyomhatja a hangulatod.

2015. jún. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Inkább blues, jazz és classic rock, ami közül az utóbbi keményen odaüt a jelenkori társadalomnak. Bánatomban egyetlen társ a dalom.
2015. jún. 7. 20:39
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha negatív tartalmú, erőszakos filmek negatív, erőszakos szereplőit választod példaképedül és annak megfelellően cselekszel, lehet.
2015. jún. 16. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez eleg osszetett, hiszen nem mindegy mit nez, milyen korulmenyek kozott, hany eves a nezo, milyen ertelmi szinten van stb.

En csak magambol tudok kiindulni, mert mindenkit nem ismerhetek.


Mindig is szerettem a horror filmeket. Minel valoszinutlenebb annal szorakoztatobb szamomra (Alien osszes pl.)

Nem szeretem az olyan eroszakos/horror filmeket, ami akar meg is tortenhetne. Pl. egy megvadult orult lekaszabolja az egesz varost. Az ilyet nem talalom szorakoztatonak, de a szornyek/idegen lenyek/stb. horrort nem banom. Talan mert tudat alatt tudom, hogy nem valoszinu hogy barkinek a mellkasabol elobujik egy xenomorph.

A baltas gyilkos felzaklat mert sok hasonlo megtortent esemenyrol hall az ember, az ilyenben semmi szorakoztato nincs szamomra es bar nem indit bennem bomlaszto folyamatokat, az emberekbe vetett hitem ilyenkor mindig csokken (hogy barki kepes egy ilyen filmet szorakoztatas cimen letrehozni:(


Zene:

Szerintem ejon egy pont az ember eleteben amikor megerik egy bizonyos zenere es fel tudja fogni, el tudja viselni, nem kell hogy szeresse de tudja konfrontalni.

Igy voltam pl. a Marilyn Manson es hasonlokkal. Tinikent el se tudtam kepzelni, hogy meghallgassam. Ha valaki bekapcsolta hisztiztem es menekultem. Ven fejjel meg nemcsak hogy elfogadtam, de jo angoloskent meg is ertem es szinte szeretem. Nem szol ez napi szinten a magnobol de az uj albumokat mindig athallgatom 2x 3x.


Haborus/katasztrofas filmeket nem banom, mert ezek az elet resze. Lezuhan a repulo, lognak a hullak meg a testreszek, nem zavar. Az eletben is ilyen, sot talan meg csunyabb.

Amikor az emberi gonoszsagot mutatja a film (pl. baltas gyilkos) az lehet rossz hatassal a gyengebbekre, az kivalthat negativ dolgokat az egyenbol, vagy szimpatizalas miatt (vagany en is vagany akarok lenni, hol egy fejsze), vagy egyeb gyerekkori traumabol fakado egyeni frusztracio miatt.

2015. jún. 30. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ami nem esik jól, azt ne nézd, és ne hallgasd. Szerintem ilyen egyszerű.
2015. júl. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!