Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Melyik a jobb vagy helyesebb...

Melyik a jobb vagy helyesebb kifejezés?

Figyelt kérdés

Előre jelzem, hogy egy történeten gondolkodom, amit írni szeretnék... Tehát ezért lenne szügségem segítségre vagy véleményre...


Van egy bizonyos természetfeletti képesség, aminek több elnevezése is van, de nem igazán tudom, hogy magyarul hogyan lehet nevezni... Illetve hogyan lehet rá helyesen hivatkozni.


A képesség az lenne amikor egy tárgy megérintésével az illető képes információkhoz jutni.


Azt tudom, hogy ez a tisztánérzékelés egy fajtája... De van-e saját elnevezése?

Persze megtaláltam a

"pszichometria" elnevezést, de angolban más neve is van és a "pszichometria" tudomásom szerint mást is jelent... Ez engem zavar, de ennek ellenére ezt kéne az írásomba használnom?


A másik angol neve "token object reading" , de ehhez hasonló magyarosítást én nem találtam.


Még egy lehetséges verziót találtam a képesség nevére, ez pedig a

"mentális pszichometria" ,de erről sem tudom, hogy így használják-e...


Megkérem a kérdés olvasóit, hogy csak akkor írjanak ha értelmes választ tudnak adni vagy hasznos véleményük van a dologról! A sértegetést kerüljük el!


Köszönöm a válaszokat!



2017. szept. 1. 12:06
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

psychometry:

1. the supposed ability to discover facts about an event or person by touching inanimate objects associated with them.

2. another term for psychometrics


A -try és -trics végű latin kifejezéseket ugyanúgy -tria végződésre fordítják, így magyarul nincs meg a különbség a természetfeletti képesség és a tudományág között...


Szerintem nyugodtan használj pszichometriát: a te történeted, és elég, ha leírod, ez mit jelent, máris nincs kérdés afelől, hogy mit értettél a szóval.


Próbáltam keresgélni hasonló kifejezéseket, rákerestem fikcionális karakterekre, akiknek hasonló képessége van, de ahol találtam is magyar fordítást, sosem nevezik meg a képességet, csak körbeírják.


Ha semmiképp sem akarod a pszichometria kifejezést használni, akkor akár a saját elnevezésedet is megalkothatod. Vagy akár egy egyszerű kifejezést is használhatsz: ha teszem azt, a történetedben ez egy egyedi, soha nem látott képesség, használd a karaktert, hogy elnevezze valahogy magának - ezzel nem lehet probléma, mert ha logikusan mondjuk "hibás" kifejezést használsz, akkor sem a te hibád, mert a karakter választotta azt az elnevezést.


Én simán olvasásnak mondanám, amúgy, ha nem kell konkrétan megnevezni a képességet. "Anna odalépett az áldozat asztalon árválkodó karórájához, majd mély levegőt vett, és hozzáérve olvasni kezdte azt." Vagy valami ilyesmi.

2017. szept. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnek teljesen igaza van, magára az emberre pedig elvileg használható a pszichometra kifejezés (pl. diagnosztika-diagnoszta analógiát követve), de nem tudom, hogy olvasás közben ez persze mennyire tetszene. Ízlelgesd egy kicsit.


UI. Az első értelmes kérdés a kategóriában, nem gondoltam, hogy valaha ide írni fogok :) de pont emiatt lehet, hogy több választ kapnál, ha máshol lenne.

2017. szept. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!