Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mit jelent, hogy valaki a...

Mit jelent, hogy valaki a "kékből" jött és van aki a "narancssárgából"?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Reinkarnációval kapcsolatban hallottam ezt, és fogalmam sincs mire gondolt az illető, de sajnos nem volt alkalmam utánna erről beszélni vele. Gondoltam arra hogy "menny" és "pokol" de ez nekem valahogy nem illett a képbe. Köszönöm előre is a válaszokat, feltevéseket :)

2020. máj. 31. 23:19
 1/9 hopeful2 válasza:

Szerintem!

A kék szin alapvetően hideg szín, negativ. A narancssárga pedig meleg, az az pozitív. Személy szerintén még nem halottam ezt a szólást.

Engem is érdekelnek ezek a dolgok vagy 1000nyi ilyen cikket olvastam, de erre nem tudok választ xd

Úgy értelmesebb lenne ha pl valaki azt mondaná : olyan kék az aurád. Az az negativ ember vagy. és ellenkezőleg is.

2020. jún. 1. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mit jelképezhet ez a két szín még...
2020. jún. 1. 08:22
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Akinek kék az aurája nem negatív ember ők az indigók.
2020. jún. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Tetszik amit #1 írt elgondolkoztató.

ha a csakrákat nézzük a narancs lent van (2. szakrális csakra), anyagi, egyesek szerint negatív. Szóval szimbolizálhatja az anyagiságot.

A kék meg (*5. torok/6. harmadikszem csakra) spirituális, "pozitív". Szóval ez szimbolizálja a szellemiséget.


*5. torok/6. harmadikszem csakra

Ez attól függ milyen kék vagy, hogy hogyan nézzük

Pl alsó hármas azaz a gyökér; a szakrális; és a napfonat;

Valamint a felső hármas ami a korona; a harmadikszem és a torok

végül az ezeket összekötő szív csakra

igazából egyese rossz vagy negatív ha a kettősségeket nézzük én is a narancsot és az indigókéket hoztam volna föl. Azt is csak azért, hogy ne legyen szóismétlés, az anyagi és a szellemi beállítottságból.

2020. jún. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, ilyen szempontból tényleg érdekes. Viszont ennek bármi köze lehet ahhoz, hogy honnan jövünk/jöttünk le ide a Földre? Mert, hogy ez volt a téma amikor beszéltünk.
2020. jún. 3. 19:12
 6/9 anonim ***** válasza:

szerintem ehhez semmi köze. Legalábbis szerintem ez nem számít.

A honnan jöttél, honnan származol inkább gyökeredzik a jelenben, a családi háttér a minta amiből kiléptél az életbe az amit hordozol. Az hogy miben hisz az se nagyon számít lehet vallásos vagy ateista, hisz mindben megtalálható mind két véglet.

2020. jún. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez most csak egy felvetés, nem tudom mennyire lesz jó szóval erősen szkeptikusan állj(-atok) hozzá és javíts(-atok) ki.

Gautama Sziddhártha életével megpróbálok párhuzamot vonni

Szóval Sziddhártha Herceg volt, fiatal éveiben nem ismerte a betegséget a elmúlást (vénséget) és a halált. Csak a szépet a jót, a világ egy paradicsomszerű ideálját. Az anyagi boldogság minden örömét megélte.

(alsó hármas azaz a gyökér; a szakrális; és a napfonat)

Majd azon a napon mikor kivonulta a falakon túlra s megismerte a nyomort, az öregedést, a betegséget és a halált. Megszökött s aszkéta életet élt, majdnem minden anyagit megtagadott s a szellemi úton járt.

(azaz a felső hármas ami a torok; a harmadikszem és a korona.)

Többéves remeteség, aszkézis és vándorlás után egy fügefa alatt ülve Gautama úgy döntött, nem mozdul el onnan, amíg meg nem találja a lét szenvedő mivoltának feloldását, azaz amíg el nem éri a megszabadulást. Mivel remetesége előtt pazar kényelemben élt, az aszkézis idején pedig veszélyes önsanyargatásig vitte a gyakorlatokat, elhatározta, hogy egyiket sem fogja követni, hanem a középutat kell kipróbálnia. Rendszeres étkezéssel és tisztálkodással újraerősítette a testét. Tanulmányozta az összes szent iratot és mindenféle módszert kipróbált. Új meditációs gyakorlatba kezdett, amely a légzés és a testi funkciók, érzetek figyelésén alapult (Szatipatthána szutta, Dígha nikája 22.). Elméje tisztává és csendessé vált.

(és végül a szív)

2020. jún. 4. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A kék DK-s, a narancs meg fideszes.


(bocsi hogy szétbaszom a válaszokat de ezt nem bírtam megállni :'c)

2020. jún. 8. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Semmi gond :D a poén az mindig jó 🤣
2020. jún. 8. 10:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!