Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » A bonobóknak van lelke? Velük...

A bonobóknak van lelke? Velük mi lesz halál után?

Figyelt kérdés
Szinte teljesen olyanok, mint az emberek.

2021. jún. 18. 12:02
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Van.

Mi lesz velük halál után?

Ezt csak az tudja, aki járt már ott és visszajött. Na de ki az az illető? Elárulom: SENKI

Jó, most lehet jönni azokkal az érvekkel, hogy dehát volt aki klinikai halál állapotában ezt meg azt tapasztalta.. Nyilván az sem tekinthető hiteles bizonyítéknak.

2021. jún. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Grimfox ***** válasza:
100%

A klinikai halál még nem halál, csak a halálközeli élmény egy kicsit extrém fajtája. A halál attól halál, hogy visszafordíthatatlan.

Az, hogy a bonoboknak van e lelke, nehezen kideríthető, mert nem tudunk velük kommunikálni. Öntudatuk, valamilyen szintű emberhez hasonló eszméletük van. Nagy valószínűséggel lelkük is.

2021. jún. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
2 Hát ezért mondom, hogy az nem hihető, mert az még csak nem is igazi halál.
2021. jún. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Grimfox ***** válasza:
100%
Igen, egyet is értettem veled, csak azt próbáltam kibontani, hogy miért nem tekinthető hitelesnek.
2021. jún. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

mennek a Bonobó mennybe.

Mert azt hitted oda majmok nem juthatnak?

2021. jún. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindennek van lelke. Kérdés, hogy a test halála után nem oszlik-e szét az is.
2021. jún. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
a japán animizmus minden létező és nem létező anyagi és nem anyagi tényezőt felruhát lélekkel, szóval ha hiszünk nekik akkor igen van. Bár én őszintén az emberekből kevesebb lelket látok amennyi kegyetlen szadista barom van, sokkal inkább az állatoknak adok igazat.
2021. jún. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Grimfox ***** válasza:
74%
A szadizmus, és hasonló, más dolgok, élőlények károsítását célzó tettek, szándékok nem a lélekből fakadnak. Ezek az emberi(vagy állati) elme termékei. A kettő nem azonos.
2021. jún. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Van vallás/kultúra mi szerint csak az embernek van lelke.

Van olyan ahol többféle lelke lehet az egyénnek.

Van olyan ahol csak jelentősebb személyeknek van lelke, egyszeri embernek nincs.

Van olyan ahol minden élőnek van lelke.

Van olyan ahol az élettelen tárgyaknak is lehet. (7-es posztoló ezt írta pl.)

Ha azt vesszük sima természeti szellemek (erdő szelleme, tó szelleme stb.) is lelkek csak test nélkül, tehát olyan lélek is lehet minek sosem volt teste.

No és ott az ateizmus mely szerint nincs olyan, hogy lélek.


Én személy szerint úgy vagyok vele, hogy minden élőlénynek van lelke.

2021. jún. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!