Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mi az élet értelme, komolyan...

Mi az élet értelme, komolyan belegondolva mi értelme egyáltalán, ha letezik a lélekvándorlas, Istenné váljunk az lenne és utána, Istenként unatkozni örökké?

Figyelt kérdés

2021. okt. 6. 09:24
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
20%
A szeretet. Mindenki elsorvad, akit nem szeretnek és aki nem tud szeretni.
2021. okt. 7. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Mi az élet értelme? Ezt csak halálunk után fogjuk megtudni! Most még, ebben a 3 D.s világban csak a múlandóságban és a pillanatnyi jelenben tudunk gondolkodni. Isten viszont örök és minden amit teremtett örök!!! Így az ember léte is örök. Ezért örök az ítélet, kín, gyötrelem és kárhozat és ezért örök az élet Jézus Krisztussal! Az ember lelke örök, hiszen az "Élet Lehelete van benne!!! Az ember Isten képmása!!! Lélekvándorlás nincs!!!! Aki meghal az megy a maga várakozó helyére, várva az Úr Jézus eljövetelét és a feltámadást!!! A lélekvándorlás tana egy hamis megtévesztő hitvallás és tanítás!!! Elferdíti az igazságot és hamisságba taszítja az embereket, csak azért, hogy az emberek ne ismerjék fel Jézusban az Atya Istent, ne legyen üdvösségük, feltámadásuk, bűnbocsánatuk és igaz örök életük!!! A lélekvándorlás hamis tan!!!


Az élet értelmét akkor tudjuk meg és ismerjük fel, amikor Isten felemel és felmagasztal és hatalmat ad, hogy Jézus örököstársai legyünk és együtt uralkodjunk Jézussal a hitetlen pogányok felett, valamint amikor Angyalokat fogunk ítélni!!!!

2021. okt. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:

Szerintem az élet értelme szubjektív. Valakinek az a fontos, hogy háza, családja, pénze legyen, másoknak az, hogy megtalálják a boldogságot. Más lehet evolúciós szempontból, más a Biblia szerint. Fölösleges kutatni, mert szerintem semmilyen nagy titka nincs. Nem vagyok se biológus, se teológus, de ha megfigyeled a természetet, minden megy a maga módján. Az erősebb fejlődik, akinek jobbak a génjei (jó, tudjuk, hogy ma már az orvoslás ezt felülírja), de alapvetően a természet (az ember jelenléte ellenére is) fenntartja magát. Fejlődik. Alkalmazkodik.

Vallási szempontból meg kb. az összes tan alapja (szerintem, ezt kiemelném, hogy ez az én véleményem) ugyanaz: ne ártsd, legyél jobb (mint ami korábban voltál), tiszteld és szeresd azt, ami körülvesz, légy mások hasznára, stb.

Számomra az élet(em) értelme, hogy kiteljesedhessek minden téren (szellemileg, egzisztenciálisan, tudjak egészséges maradni, találjam meg a barátaimat, a páromat) és, hogy alkossak majd valamit, aminek haszna/értelme is van. Tehát, hogy legyenek céljaim, és megvalósíthassam, elérjem őket.

2021. nov. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
12. Lehet, hogy szerinted hamis a lélekvándorlás, szerintem meg nem. Sőt, szerintem meg a kereszténység tanai sántítanak nem is egy helyen. Ha az eleve elrendeltetés elvét nézzük, akkor eleve, hogy kárhozhat el bárki is, ha pl. az van neki előre megírva, hogy egyszer gyilkolni fog? Ha Isten akarata volt, akkor miért is a bűnös? Amúgy meg lehet, hogy halálunk után nem vegetálunk a semmiben míg Jézust várjuk, hanem közben újabb és újabb életeket kapunk, hogy bizonyítsunk, jóvá tegyük bűneinket stb. Majd utána, ha eljön a végítélet, kiderül ki mit érdemel. Szerintem a kettő nem zárja ki egymást.
2021. nov. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!