Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Tilthatják e ezért is az...

Tilthatják e ezért is az eutanáziát?

Figyelt kérdés

Ez a kérdés azokhoz szól, akik nem vetik el a reinkarnáció gondolatát.


Szóval az van, hogy ha egy hobbiállat haldoklik, akkor azt az állatorvos "elaltatja". Az állatnak megadják ezt a kegyelmet.


Ha egy átlagember haldoklik, akkor tudomásom szerint, gyakran előfordul, hogy megnyújtják és megkeserítik a haláltusáját.

Az én téveszmém az, hogy ezt szándékosan csinálják. Ilyenkor a haldoklót belekényszerítik egy hosszú és kegyetlen állapotba, amit csak passzívan elszenvedhet. Ez azt eredményezheti, hogy az újratestesülés után az alap séma és hiedelem rendszerekben már meg lesz alapozva a tanult tehetetlenség, és már várni fogják az illetőt azok a rendszerek, amik ezt tovább fejlesztik. Magyarul szívós katonák vagy szívós bér és adós rabszolgák lesznek belőlük.


Bulvár ezoteriában lehet olyanokat hallani, hogy valakinek olyan traumatikus volt a halála, hogy a jelen életében fóbiaként jelenik meg, ez is ad némi löketet a fenti téveszmémnek.


Lehet e szerintetek egy ilyen kegyetlen hatalmi szándék is a háttérben?


(Persze fundamentalista vallásos nézetek mögé bújtatják a kegyes halál tiltását. Meg a visszaélés lehetőségétől is tartanak. Meg még ki tudja mik vannak, pénzlenyúlás, szadizmus és bosszúvágy kielégítése, karmikus kiegyenlítődés megszakítása stb.)



2022. nov. 23. 18:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
50%
simán lehet
2022. nov. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerinten túlgondolod a dolgot. A zárójelben leírt állításod szerintem sokkal valószínűbb.
2022. nov. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
18%

Reinkarnáció és a lélek létezése az egyik legvalószínűtlenebb dolog az egész ezotériában.


Szóval kétlem, hogy orvosok és azok akik a törvényeket hozzák ebben hinnének.


Ezt félretéve az orvosok feladata, hogy az ember életét megmentsék és a lehető legjobbat kihozzanak a legrosszabb állapotoktól.


Na ez nem összeegyeztethető az eutanáziával.

Mit kell ide ezotériát belekeverni?

2022. nov. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Osho támogatta az eutanáziát. Véleménye szerint a szabad választás lehetősége a halálunkról, ha már a születésünkről nem dönthetünk. Szolgáltatás azok számára, akik nem akarnak fölöslegesen kínlódni és szeretnének tudatosan meghalni.
2022. nov. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
50%

Nem akarok kötekedni, de " Az én elméletem az,.." nem pedig téveszmém.

Amúgy tényleg jó lenne ha a beteg teljes tudatában van, és kéri a kegyes halált, hogy ne szenvedjen, akkor bizony tiszteletben kéne ezt tartani, és megtenni érte. Én is igényelném, ha ne adj Isten olyan állapotba kerülnék.

2022. nov. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Az eutanáziát szerintem azért tiltják első körben, mert az orvosok (és talán más eü dolgozók) leteszik a hippokratészi esküt, aminek az egyik pontja, hogy nem ártanak a betegüknek. Biztonságos és méltóságos eutanáziát meg nyilván csak az ő segítségükkel lehet megvalósítani.

A betegekkel dolgozóknak elég nagy hitelrontás az, ha kiderül bántják a betegeiket. De ez nem zárja ki a nyugodtabb halált, mert rendesebb helyeken van működő hospice, aminek pont az a lényege, hogy rendes körülmények között halhassunk meg. Persze a magyar állapotok mellett kétlem, hogy ez jobb, mint a kórházi ellátás.


Amúgy ahol legális az eutanázia, ott is a betegnek magának kell meginnia a mérget. Az ápolónő persze előkészíti, de a betegnek kell meginnia, minden segítség nélkül és erről videofelvételt kell bemutatniuk. Szerintem már úgy sem engedik, hogy meg akar halani, de valaki keze vezeti az övét és úgy emeli a szájához a poharat. Szóval nagyon szigorú feltételek vonatkoznak rá. Sok ilyen eutanáziás videó van, megnézheted.


Az állatok nyilván nem ölnék meg magukat, mi döntünk helyettük. És az orvos adja be nekik a szívmegállítót. Ilyen ember esetében az eutanázia-free országokban sincs, mert ahogy írtam, magának kell bevennie a mérget.

Ez nem kegyetlenség szerintem, hanem nem lehet valakit gyilkosságra kényszeríteni (pl. az orvost), mert ez nem csak a betegről szól, hanem arról is, akinek meg kéne ölnie.

2022. nov. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

#6

Lenyűgözött, hogy az ezotéria témában valaki ennyire összeszedetten és szépen megfogalmazzon akármit.

2022. nov. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
50%
Kivégzéseken is orvos adja be a mérget akkor ez most hogy van?!
2022. nov. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
8. Nem az orvos, hanem a börtön egyik alkalmazottja.
2022. nov. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

#8

Az meg kivégzés, nem eutanázia.


Te gondolkodsz is, vagy csak random baromságokat írsz?

2022. nov. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!