Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mi a véleményetek Eckhart...

Mi a véleményetek Eckhart Tolle,Petrezselyesmeről és Zen mester "gurukról"?

Figyelt kérdés

2023. febr. 20. 11:20
 1/7 A kérdező kommentje:
Petrezselyem az egy guru keleti tanítasokból öeszegyúrt valami hókusz pókuszt és 40 ezer forintért tart tanfolyamokat hogyan kell gyógyítani szimbolumokkal. Elképsztő
2023. febr. 20. 11:26
 2/7 anonim ***** válasza:
22%
Eckhart Tolle célközönsége kiábrándító. Most (🤣) olvastam a könyvét. A jó részek össze vannak benne lopkodva máshonnan. Petrezselymes ismerősöm is van, ő agyilag értelmes (van elméje elvileg 🤣), de gazdag, gondolom neki annyi a 40.000 mint másnak 10 ft.
2023. febr. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Grimfox ***** válasza:
100%
A 40k-s tanfolyamok még az alap fokozatok lehetnek. A magasabbak már nem ilyen baráti áron vannak vesztegetve. Egy barátom 7. szintig jutott a Petrezselyem féle dolgon(aminek a nevét nem szabad kiírni...), és hát nagyon csúnya összegeket lehúztak róla.
2023. febr. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%
Eckhart Tolle látásmódja helyes és együttérző, a meglátásai folyamatos éberségről árulkodnak. Ha Eckart Tollét hallok vagy olvasok mindig felismerem azt a szellemiséget ami a Buddha tanaira is jellemző. Az ő mondandóját szerintem érdemes vizsgálni.
2023. febr. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
30%

4-es, te mivel foglalkozol amúgy? Égen földön keresek Tolle rajongót akinek legalább az érettségije megvan, de eddig nem találtam. Ez engem nem zavarna, csak valahogy őket zavarja, és ennek hangot is adnak.

Jó azt megértem hogy a koronavírus miatt most berágtak az orvosokra, de úgy kb mindenkire be vannak rágva már.

2023. febr. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
95%
#5 nem vagyok rajongó. A TKBF-en tanultam, buddhista tanító vagyok. Kedvelem Eckhart látásmódját. Én is észreveszem azt amire gondolsz. Szerintem ez azért van mert az embereknek nincs kialakítva a kép, hogy miben szeretnék önmagukat fejleszteni. Ezért amikor valakit olvasnak/hallgatnak és nem értenek egyet, nem fér bele a gondolkodásmódjukba akkor ellenszenv merül fel bennük és ezt gondolatba is foglalják, igen haragos módon. Pedig a belső utak lényege mindig belül van, ezért belső utak. Én nem értek egyet azzal, hogy feltétlenül reagálni kell mindenre ami ellenérzést vált ki belőlünk, tovább is lehetne lépni és akkor nem kellene így megnyilvánulni. Persze semmi oka sincs az embereknek nem megnyilvánulni, a megnyilvánulásra pedig minden okuk megvan. Az én okom a haragos és ellenszenves megnyilvánulás megtagadására, hogy az a szív(tudat) amiből származik a szenvedés egyik oka. Mindenkinek a saját belső útját kell járnia, nem pedig Eckhartét de jó stratégia ha elvesszük azt ami jó (tehát a már korábban említett cél felé visz) amit pedig nem tartunk hasznosnak azt elengedjük.
2023. febr. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6%

Petrezselyem a saját nevét is levédette volna és azt sem szabadna itt leírni. Csak hát a petrezselymet nem lehet levédeni ugye...


Tolle-t szélhámosnak tartom. A csend és a jelen az rendben van csak a módszere és a hozzáállása nem stimmel.


A Zen mesterek meg egy túl tág fogalom.

2023. febr. 22. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!