Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Honnan lehet tudni, ha valakin...

Honnan lehet tudni, ha valakinek volt inkarnációja más helyen, nem a Földön?

Figyelt kérdés

Távol áll tőlem a fizikaitás, de nagyon. A gondolataimmal, ötleteimmel, képzeletemmel vagyok elfoglalva. Ha gyakorlatias dolgokkal kell foglalkozni, az nekem olyan szinten lassú, túl egzakt, lehatárolt, unalmas.

Próbáltam még régebben valami meditációszerűt, azt hittem felrobbanok. Ha valami gyakorlatias tevékenységet végzek is, muszáj közben valamit hallgatnom, mert ha csak az van, az olyan üres, semmilyen, dögunalmas. Azt meg nem bírom.

Családban random szoktunk azzal viccelődni, hogy nem a földről vagyok. Persze nem komolyan.

De van egyáltalán olyan, hogy valaki más helyen, valami teoretikusabb és kevésbé egzakt, nem anyagi világban inkarnálódik? Ha igen, lehet-e tudni, hogy volt valakinek köze ilyenhez, és ha igen, hogyan?


2023. febr. 25. 17:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát attól hogy nem tudsz csöndben dolgozni az nem jelenti azt hogy földönkívüli vagy.


A kérdésedre a választ úgy nevezik, hogy inkarnációs álmok.

2023. febr. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezen már én is gondolkoztam, mert hasonló vagyok, de erre sajnos biztos válasz nincs.
2023. febr. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ingával meg lehet mondani.
2023. febr. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 SZücsöm ***** válasza:
100%

Szerintem körülírtál egy figyelem zavarban szenvedő embert.


Amúgy álmokból nem hinném hogy rá lehetne jönni arra hogy másik bolygóról inkarnálódtál.


Alapból az álmok szürreálisak és "hiper realisztikus álmok" is léteznek.

Tehát se abból nem lehet levonni következtetést hogy valósághű az álom, se abból hogy a megálmodott történés,kép nem evilági.


Az meg kimondottan lehetetlenné teszi a "bizonyítást" ha másik bolygóról álmodsz mert a jelenleg észlelt valóságoddal semmiképpen nem fogod tudni összehasonlítani az álmot.

2023. febr. 26. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4-es az álmok az agy takarító folyamatai amikor is a napi dolgokat, a félelmeket vagy amin aggódik az ember, vagy ami foglalkoztatja vagy érzelmeket előhozó takarító folyamat ami a tudatalatti munkája ami az egészség megőrzésében segít elvileg.


De ha valaki átél valamit ami nagy hatással volt arra az emberre az most ilyen értelemben hogy jó vagy rossz az a megélt dolog hatásfokától függ a mindennapi életbe is olyan szakmába lévő álomba ujra éli azt pl. Rémálom formájában. Az agy így védi az embert hogy ne eméssze magát hanem nézzen vele szembe, de ez nem mindig egyszerű folyamat pláne azoknak akik olyan szakmába dolgoznak vagy pl. Akik borzalmakat éltek át mint pl. Háború, földrengés és stb. Tudattalan feldolgozásnak mondanám. Bár a rémálom nem kellemes.


De ugyanakkor ha az ellenkezőjét nézzük a jó napi dolgot ami nagyon nagy hatással volt rá pl. Szerelem, randi a párjával megélt közös élmény az is megjelenik az álomban mert vágyik rá tudatosan vagy tudat alatt. Az álom egy olyan valami ami szembesít a félelmeiddel vagy a vágyaiddal vagy a megélt dolgokat segít feldolgozni illetve van még egy mikor előre megálmodik egy két dolgot de ez is olyan mint a reinkarnációs álom ez tudományosan nem bizonyított.


De ha csak azt nézzük, hogy ha a megélt dolgot újra álmodja az ember mert dolgozik a tudatalattija akkor ilyen értelembe ha valakinek volt előző élete de bizonyos dolgok olyan erősek voltak hogy tulajdonképpen megmaradtak a tudatalattijában de tudatosan nem jön elő akkor simán előjöhetnek álomba is ezen gondolatmenet alapján. Akkor álomban is megjelenhetnek.


Csak vannak különbségek a szimpla álomtól pl. Hogy évek mulva is tisztán emlékezik az álomra és ébredési szakaszban erős honvágy is gyötörheti ez jó álomnál éppúgy előfordul mint az ellenkezőjénél. De ha elméleti síkon feltételezzük hogy van ilyen és tényleg így van az az ember nem ragad le ennél, mert ha belemerül az komoly problémát okozna neki. Pláne a honvágy hazamenne oda ahonnan jött de nem teheti mert nem tud ellene tenni. Ilyent hajtani egyenlő az önártással.



Pl. Szakember által vezetett hipnózis talán amivel csekkolni lehet. De én nem tartom jó ötletnek mivel megbolygathatja az embert nagyon is mivel ez a terület pszihologusoknak sem ismert igy nem tudhatja egy pszihologus hogy lehet a segitsege ártana. Az emberi elme biztonsagos hipnozisat ismerik de ha valaki elozo eletebe nem ember volt akkor minden teren mashogy élt ergo egy ilyen elohozatalahoz masfajta gondolkodas es hozzaallas es ismeret kell nem csak pszihologiai hanem biologiai is mert a hipnozisba ugye ateli azt aki elozoleg volt de nem emberi modon. Ha logikusan jozan paraszti esszel nezed.


De megmondom őszintén ha igaz is ez a reinkarnációs álom amiről olvastam akkor csak annak fontos aki álmodja. Egy kivülálló félre is értelmezheti ezeket az emlékeket amivel szintén összezavarhatja azt az embert.


Amivel viszont a pszihologia is foglalkozik az nem az álmok hanem akinek konkret emlékei vannak. Pl. Kisgyerekek gyakran számolnak be előző életeikről. Volt is egy ilyen híres eset dokumentum filmet készítettek ahogy ezzel foglalkozó pszihologussal utazott el a kisgyerek és a szülője a másik otthonához , tudta a helyet, tudta a saját nevét a másik szülei nevét az elozo eletebol, tudott meselni a lakhelyerol, a csaladrol. Minden stimmelt ott volt a ház ahol mondta es azt is felismerte hogy atalakitottak a hazat azt is az egyik ugyanolyan nevu elo csaladtag igazolta. De voltak olyan dolgok amik nem egyeztek. De miutan elmentek oda utana megnyugodott a kisfiu. És ez volt a lényeg.


És olvastam olyant is, aki nem földi tapasztalatokról mesélt. Hogy ez mennyire igaz az passz.


De ha igaz is, az a lényeg mennyire tud önmagához hű lenni és jól élni és élvezni úgy az életet hogy felfedezze annak csodáit mert rengeteg dolgot lehet felfedezni. Pl. A természetet, millió könyvet elolvasni, utazni, megismerni különböző kultúrát, szeretni, szeretetet elfogadni és lehetne sorolni, befogadni és elfogadni és stb. Az élet nem azért van hogy szenvedjen az ember hanem azért hogy boldogan élje.


Az hogy valaki nem tud csöndbe bármit csinálni az nem feltétlen a figyelem zavar jele. Szimplán valami nagyon foglalkoztatja emiatt nem tud koncentrálni vagy csak unalmasnak tartja az adott tevékenységet zene vagy bármilyen tv vagy rádió háttér zaj nélkül ahogy írta a kérdező is. Pl. Kérdezőnek lehet valami gyerekkorából is amikor a csöndhöz valami kellemetlen társult. Pl. Valami olyat csináltál ami miatt megszidtak és "sarokba állítottak" és ott kellett lenned miközben nagy csönd volt x ideig és csak teltek a csöndes percek amik idegesítőek voltak, mert gyerekként épp játszottál volna miközben reggelizned kellett volna. Ez simán fixálódhat és bevésődhet pláne gyerekkorba. Mert a csöndet nem kellemes dologgal társítottad. Ez nem a földönkívüli lét ismérve.


Amugy sanszos hogy egy földönkívülinek olyan frequenciák kellemesek, ami az embernek nem és sanszosabb hogy egy földönkivülinek a csönd kellemes dolog, pláne ha telepatikus képessége van, ha csak a filmekből vesszük a példát, de tudom hogy azok csak filmek de ha logikusan gondolkodsz milliard eloleny gondolata azert nem kis piskota ahhoz kezelni kell tudni azt a kepesseget es fokuszalni az elmét hogy ne fáradjon el vagy idoszakosan kikapcsolni. Volt ilyen film is ahol megtanulta az illeto ki be kapcsolni. Es a legfontosabb szerintem hogy nagyon nagy felelosseg. Reszletezhetnem ezt hogy miert de aki latta a filmet az szerintem kikovetkeztette hogy ezek a filmszereplok is csak akkor hasznaltak amikor valami borzalmat akadalyoztak meg. Vagy amikor beengedte a masik vagy sajat maga vedelmere. Es nem azert hogy ártson a másiknak. Es ugye az X-men sorozatba is X-professzor megtanulta kezelni a kepesseget de volt amikor o is szenvedett miatta akkor a csöndet imádta.


Amugy szimpla hetkoznapi mondanivaloja van a filmnek az hogy az embernek el kéne már fogadnia a másikat és tisztelni es nem irigykedni ha annak a masiknak valamilyen keszsege van tehetseges valamiben es a hozzaallasrol hogy kiforgatja es rosznak gondolja a jot vagy elfogadja es elkezdi megerteni, hogy az a masik azt amije van jora hasznalja az épít es nem bánt és nem árt. Az elfogadasrol arrol hogy élni és élni hagyni. És leginkabb a legnagyobb mondanivaloja az ismeretlentől való félelemről ami miatt osztonos tamadas alakult ki az emberek reszerol a filmben mint ahogy minden ilyen filmben.


Az ember az emberrel is igy van pl. Kicsiben pletyka, ragalmak, utalat, irigyseg ismeretlenul nagyban ellehetetlenites, osztalyidegenseg, haboru és ezt ismetli az ember már miota? Ezert nincs ertelme ilyeneken gondolkozni hogy az ember hogy reagalna egy joszandeku foldonkivulire arrol meg plane nincs ertelme gondolkodni ha igy gondolkodsz önmagadrol kerdezo hogy mi voltal elozo eletedbe ha elotte volt elozo eleted anelkul hogy a lehetseges logikus hetkoznapi okokat nem keresed meg, mert lehet hétköznapi és nem az amire gondolsz, anelkul az ember csak maganak art mert lehet szimpla magyarazata is annak hogy nem szereted a csöndet.


De amugy az is igaz, hogy olvasni lehet olyan beszámolókat is, amikor elvitték az illetőt hogy meggyógyítsák akkor minden egyes beszámolónál nem szóbeli kommunikációval nyugtatták meg az illetőt hanem telepatikusan hogy ne féljen segítenek. Ergo nem hiszem hogy egy foldonkivulinek ezek alapjan a csönd nem olyan mint a mobilnak az energiakábel. Persze ezek sincsenek bizonyitva, de van ilyen irodalom is. Olvass bele egy ufo magazinba vagy a könyv piacon is vannak ilyen könyvek manapság már.


Amugy en speciel mikor ilyeneket olvasok kivulallokent teszem es nyitott vagyok arra hogy erdekes dolgokat olvassak de nem merulok bele csak elgondolkozok rajta vagy ilyen. És kerdeseknel jelezzem hogy probaljon logikusan jozan paraszti esszel gondolkodni az illeto vagy ele tarok egy olyan dolgot amit olvastam de mondjuk nincs ra bizonyitek hogy ez igy van vagy sem amit most jeleztem is masodik valaszomban hogy tudom. Csak erdekessegkent irtam hogy olvason utana azert hogy megertse onmaga hetkoznapi okat miert nem tud csondben bármit is tenni. De nem ragadok le ilyesmiknel mint az itt levok nagy tobbsege csak ugy hogy idonkent elgondolkozok azon hogy nem vagyunk egyedul mert logikus egy végtelen Univerzumba hogy az ember nincs egyedül csak az a nem mindegy hogy hogyan gondolkozik errol. Eltorzitja es kitalal fiktiv dolgokat es azt hajtja ugy hogy masra erolteti a sajat gondolatait vagy kitalacioit. En szimplán ugy olvasom az ilyen beszamolokat, mintha egy erdekes science-fiction regenyt olvastam volna. Ugy kell hozza allni ha igaz akkor igaz, ha nem akkor nem. Es akkor az ember nem csalodik hanem kivulallo marad azert hogy be tudja fogadni az igazsagot barmi is az ha bizonyitva lenne. De olvas az ember egy érdekes dolgot ami ugyanugy lehet motivalo a napi életében hogy pl. Jobban odafigyeljen az egeszsegere ami ilyen ertelemben szinten egy igazsag befogadasa mert ez mar bizonyitott teny hogy az egeszsegre oda kell figyelni es elfogadasa amit mondjuk ezek a beszamolok ertettek meg vele pl. Gyogyito beszamoloknal es stb es stb. A motivacio nem mindegy hogy olvassa az ember. Neked kerdezo inkabb az okat kene megkeresni mi miatt nem szereted a csondet pl. Tevékenység közben. Ez inkább valamilyen elfeledett fixációnak tűnik.

2023. febr. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!