Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Egy keresztény ember számára...

Egy keresztény ember számára értelmezhetetlen a karma, reinkarnáció? Én úgy gondolom, hogy pont azok az emberek azonosítják magukat a testükkel akik a reinkarnációban hisznek. Az nekik egy mankó,hogy újra testet ölhetnek...

Figyelt kérdés

Minden nyugati keresztény ember arra törekszik, hogy legyen elég pénze, legyen egy egzisztenciája, legyen otthona, és megélhetése és a lehetőségekhez mérten a legboldogabb életet élje mert bizony a legtöbb ember a keresztény világban úgy hiszi, hogy csak egy élete van és ahhoz is tartja magát, hogy ebből a lehető legtöbbet hozza ki.

Tölünk nyugatra egyre inkábba túlvilág az elfogadottabb. Az inteligens fehér ember Jézusban hisz és az ő kereszthalálában. Hogyan kapcsololtátok össze Jézus tanításait a reinkarnációval? Minden féle összeesküvés elmélettel és apokrif iratok eltikolásával, irások meghamisításával?



2023. márc. 23. 14:51
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
A reinkarnáció kategoriába akartam feltenni a kérdést. Kérlek jellezétek a moderátoroknak. Köszi.
2023. márc. 23. 14:55
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg pont a keresztények azonosítják magukat a testükkel - majd feltámadnak, és majd pont ugyanolyanok lesznek..-, a reinkarnációban hívők a lélekkel és a szellemmel azonosulnak. De tudják, hogy a lélek csak testet öltéskor fejlődhet. (Ezért - ha van egy csepp eszük -, a testüket is óvják, ami a léleknek ad jelenleg otthont.)
2023. márc. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 yesfam válasza:
81%

Az inteligens fehér ember Jézusban hisz és az ő kereszthalálában


Ha ezt a gondolat menetet viszem tovább, akkor én nem vagyok intelligens mert nem vagyok keresztény?

2023. márc. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Grimfox ***** válasza:
85%

Bárki számára értelmezhető a karma, aki akarja érteni. Nem hinni, csak érteni.

Aki a reinkarnációban hisz, nem azonosítja magát a testével. Hogy is tehetné, hiszen minden alkalommal, amikor megszületik, új teste, és új személyisége lesz. A reinkarnációt hirdető vallások a testet, sőt a személyiséget is csak ideiglenes, múlandó dolognak tekintik. Mint egy ruha, amit levesz az ember a nap végén. Mivel az adott személyiség csak egyszer él, a hindu, és buddhista vallásúak is igyekeznek a legtöbbet elérni az adott életükben. Van aki a legtöbb anyagi boldogságot, van aki a legnagyobb szellemi kiteljesedést.

Jézus tanításával jobbára a modern ezoterikus irányzatok kezdték összekapcsolni, de az sem hagyható figyelmen kívül, hogy Jézus idején volt egy zsidó kisebbség, akik valamilyen szinten hittek a reinkarnációban. Persze ez a nézet nem volt olyan összetett, mint a keleti, de létező tan volt a zsidó valláson belül. Igazából nem is ítélték el különösebben a zsidók, mert a zsidó vallásnak nem volt egységes álláspontja a halál utáni létről. A többség a teljes megsemmisülést tartotta a legvalószínűbbnek. A menny-pokol, mint elérhető túlvilág tana az iráni népekkel való kapcsolat révén került be a zsidó hitvilágba. Korábban, akik nem a megsemmisülést hitték, azok is a görög alvilágra hasonlító árnyékvilágot hittek. Ha nem is mindig, de a Sheol szó ezt az alvilágot jelentette.

Mivel létezett ilyen irányzat a zsidók között, ennek írott formája is kellett legyen. És mivel az első keresztények főként zsidók voltak, reinkarnációt hívő zsidók is bekerültek a követők közé. Ez magyarázza, miért lehetséges olyan apokrif keresztény írás, ahol a reinkarnációról írnak. Amíg nem volt egységesítve a fiatal kereszténység, minden nagyobb felekezet azt az evangéliumot követte, amelyiket hitelesnek választotta.

2023. márc. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
85%
Én akkor kezdtem el hinni a reinkarnációban, amikor keresztény lettem. Más különben hogy fejlődsz vissza a mennyországig? Ahhoz újra végtelennek kell lenni, el kell oda fejlődni. A személyiség fejlődésből is látszik,ha jól megfogyeled az embereket. De hát más nem száll fel a mennybe, csak aki alá szállt onnan.
2023. márc. 24. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
71%

Jézus életében vannak úgymond "hiányzó" évek, amikor elvileg Ázsiába zarándokolt és Indiában tanult buddhista filozófiát. Az újszövetségben is tett olyan utalásokat, amelyek a reinkarnációra vonatkoznak.


A reinkarnáció tanítása nem egy mankó a benne hívő emberek számára, ugyanis az ő vágyuk nem a testben való újjászületés, sokkal inkább a fizikai létből való végleges magszabadulás.

2023. márc. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
44%

"legtöbb ember a keresztény világban"

Milyen keresztény világ?

A világ nem keresztény elvekre alapul.


"úgy hiszi, hogy csak egy élete van és ahhoz is tartja magát, hogy ebből a lehető legtöbbet hozza ki."

El kell hogy szomorítsalak, hogy nagyon sok keresztény ezt az életet lenézi és alig várja a túlvilágot.


"Tölünk nyugatra egyre inkábba túlvilág az elfogadottabb."

Ez alatt mit értesz? Minden vallásos elfogadja, hogy van túlvilág (mármint az Ábrahámi vallásokra gondolok).

Az hogy a jelenlegi életedet jobban becsülöd, az nem keresztény dolog.


"Az inteligens fehér ember"

Értem, tehát zavar van az elmédben.

Mit jelent az, hogy intelligens ember?

Mi köze van ahhoz, hogy valaki fehér?


"Hogyan kapcsololtátok össze Jézus tanításait a reinkarnációval?"

Sehogy, mert a Biblia nem beszél ilyenről :D

Innentől meg vicc kategória.


"Minden féle összeesküvés elmélettel"

Mindenkit aki nem ért veled egyet, azt nem kell összeesküvés elmélet hívőnek tartani.


"és apokrif iratok eltikolásával"

Hát igen, amikor te magad sem tudod mi a hiteles és csak a levegőt ütöd kedves kérdező.


"irások meghamisításával"

A szentháromságról bizonyítottan sokkal később kerültek kiegészítések a Bibliába, mint az "eredeti" irat. Szóval most miről is beszélünk?

2023. márc. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Jézus bizony tett egy olyan utalást Keresztelő Jánossal kapcsolatban, mely szerint Illés próféta született újjá az ő képében.


Egy másik mondatában pedig egy vak kisgyermek előző életéből áthozott, negatív karmájáról magyaráz.


Sajnos, szó szerint most nem tudom ezeket idézni, de benne vannak a Bibliában.

2023. márc. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Grimfox ***** válasza:
100%
Illés témája tényleg hasonlít a reinkarnációra. A különbség az, hogy Illés nem halt meg, hanem elragadtatott. Nem lehet a hagyományos értelemben vett reinkarnációról beszélni. Minden esetre Jánost a követői Illésként tisztelték, és sokan őt hitték a messiásnak.
2023. márc. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
66%

Valóban elragadtatás történt, ami a Buddhista vallásban a megvilágosodást követő felemelkedés analógiája lehet. Ettől függetlenül Illés próféta később saját vállalásaként újra tested ölthetett, ami ugyebár maga a reinkarnáció.


Jézus valószínűleg erre utalhatott azzal a bizonyos mondatával.

2023. márc. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!