Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Létezik lélek? Vagy csak test...

Létezik lélek? Vagy csak test vagyunk akik éreznek?

Figyelt kérdés
2023. máj. 25. 17:07
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
48%

"Az agyam működése a létélményeimet határozza meg. A lét maga az agyam nélkül is létezik."

A lét lehet, csak a tudatod nem, mivel az az agyad működéséből ered.

2023. máj. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

"elgondolkodhatnál, hogy a másik ember tudatát MOST miért hiszed el?"


Nem hiszem, hogy ez gondolkodás kérdése. Ez valamiféle élmény és tudatosság, amiben persze megvezethető vagyok. Simán lesznek majd olyan robotok, akik átvernek, azt fogom feltételezni, hogy a Tudat kivetülései ők is, amikbe be van vonódva a Tudat.


Nem mindent lehet racionálisan megközelíteni.


A "Gondolkodok, tehát vagyok" filozófia ellenében a Zen pl. azt vizsgálja, hogy mi van, ha nem gondolkodok:


[link]


Mi az ami gondolkodik? Mi az ami érez?

2023. máj. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Na, erre mondom azt, hogy még nem értjük teljesen, de szerintem meg fogjuk érteni, és nem hiszem, hogy természetfeletti is van benne.

Térjünk majd vissza rá akkor, ha elkészült az első mesterséges emberi agy, vagy szimuláció.

Macska már van, szóval csak ki kell várni.

2023. máj. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

"Térjünk majd vissza rá akkor, ha elkészült az első mesterséges emberi agy, vagy szimuláció.

Macska már van, szóval csak ki kell várni."


Én úgy gondolom, hogy az a mesterséges macska az egy nagyon jó tamagocsi. Tehát eljátsza, hogy fájnak vagy jól esnek neki a dolgok, de valójában nincs mögötte semmi, senki akinek élményei lennének.


Neked viszont fájhat a mesterséges macska fájdalma, mert átkúr, hogy ő igazi macska és hamis empátiát érezhetsz.


Én úgy gondolom, hogy a Tudat az ős principium, olyan mint az üres tér, de még annál is ősibb. Soha nem keletkezett és soha nem múlik el. Minden jelenség a Tudatban jelenik meg és a Tudatban ér véget.


Az én tudatom, ami a kisbetüs tudat, az lényegében a személyiségem, egóm. Az agyam meghalásával ez a kisbetüs tudat is meghal. Úgy gondolom a Tudatnak rajtam keresztül van egy "énség" élménye, rajtad keresztül egy "teség" élménye, a macskán keresztül meg egy "macskaság" élménye.


Nem tudom, hogy lehet-e majd olyan, hogy annyira pöpec digitális macska lesz, hogy a nagybetűs Tudat bevonódik és azon keresztül lesz "macskaság" élménye.


Végülis talán nem lehetetlen, mert te is tudsz hamis empátiát érezni egy hamis macska iránt. Nagyon zavaros.



https://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__egyeb-kerdesek__122..

2023. máj. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
25%

"Én úgy gondolom, hogy az a mesterséges macska az egy nagyon"

Na jó, de ez nem hasraütésre megy.

A mesterséges macska AGY, az egy szuperszámítógép. Akkora, mint egy szoba, 10 milliárdszor gyorsabban működik az idegsejtnél, és ÍGY képes arra, hogy teljes mértékben ugyanúgy működjön, mint egy macska agya.

Tehát amit ez csinál, egészen pontosan ugyanazt csinálja a macska is. Minden kis rezdülést.

TEHÁT az érzéseik is ugyanolyanok.


Emberi agyról csak azért nincsen még ugyanez, mert akkora számítógépünk még nincs, és jó ideig nem is lesz.

Ha majd lesz, az egészen pontosan ugyanolyan lesz, mint egy ember.

2023. máj. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

"Tehát amit ez csinál, egészen pontosan ugyanazt csinálja a macska is. Minden kis rezdülést.

TEHÁT az érzéseik is ugyanolyanok."


:) És minek vannak abban érzései? A FET-eknek? A logikai kapuknak? A floating point szorzó áramköröknek? A tensorflow keretrendszernek? A memóriában lévő feszültség szinteknek?


Az egy remek tamagocsi. Hogy az ős principium involválódik e bele, azt nem tudom. Szerintem nem.

2023. máj. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
0%

"Szerintem"

Jó, most az ezotérián vagyunk. De akkor legalább megpróbálhatnád elmondani, hogy SZERINTED mi és hogyan működik ebben az esetben?

Mint mondtam: EZ a számítógép MINDIG és MINDENBEN egészen pontosan ugyanúgy viselkedik, mint macska.

Semmiféle különbség nincs, sejtszinten sem.

Tehát nem az van, hogy hazudik neked valamit - hanem az, hogy komolyan is gondolja, amit csinál.


Akkor viszont mi a különbség?

Azon kívül, hogy sós víz helyett szilíciumban futnak a jelek.

2023. máj. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

A macska tamagocsiban csak azok a fizikai és információs rendszerek vannak SZIMULÁLVA, amit az alkotóik mérni tudtak és tudatában voltak.


Eleve más anyagból van a kettő, az nem számít? Csak valamiféle információ áramlás van szimulálva?

2023. máj. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
32%

"A macska tamagocsiban"

Ezért mondom, hogy ez NEM tamagocsi! Az egy filléres kis készülék lenne, lencse nagyságú!

Ez meg egy szobányi szuperszámítógép.

Tényleg képtelen vagy felfogni a különbséget?


Azt értsd már meg végre, hogy ez PONTOSAN ugyanúgy viselkedik, BÁRMILYEN helyzetben, mint a macska!

Persze, az anyaga nem ugyanaz.

De azt ugye felfogod, hogy ha lenne a macskában valami természetfeletti, azt nem tudnánk utánozni?

Mert ha elég közelről vizsgálnád, akkor kiderülne, hogy ott MÁSKÉPP viselkedik.

2023. máj. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Ami a természetben jelen van az nem természet feletti.


Örülök, hogy te fullra ismered a természetet, lehet irigykednem kéne.

2023. máj. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!