Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Hogy a bánatba szüntethető...

Hogy a bánatba szüntethető meg az ellenállás bármivel szemben?

Figyelt kérdés

Eckhart Tolle-től láttam egy idézetet, ami szerint a szenvedés egyik oka az ellenállás. És hogyha nincs ellenállás akkor nincs szenvedes se.


Belegondoltam. Értem. Oké.


Nyilván, ha belenyugszom valamibe, akkor nem fog zavarni, mert belenyugodtam, csak akkor oda dobál az élet ahova akar, mert a józaneszemet kihajítottam az ablakon.


De miért van az, hogy azt, hogy az ellenállást hogy kell megszüntetni, azt senki nem mondja el? Kíváncsi lennék, hogy ezt lehet-e egyáltalán vagy csak duma...


Ha valamivel nem értek egyet akkor márpedig nem fogom elfogadni. Ha olyan irányba akar tolni az élet, amivel nem értek egyet, akkor igenis ellen fogok állni.


Miért bünteti a józanész használatát az élet szenvedéssel?


???


2023. jún. 11. 22:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen én is ilyen vagyok,ha valamivel nem értek egyet azt szóvá teszem!

Szerintem ez az jelenti,nyelj mindnekinek mindent és mindent úgy fogadj el ahogy van!

De ez csak az én véleményem!

2023. jún. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Grimfox ***** válasza:
47%

Ez a gond a "modern" ezoterikus tanítókkal, és tanokkal. Írnak egy nagy bölcsességet, amit valami nagyobból emeltek ki, mert jól hangzott, de lényeges részeket, sok esetben minden lényegi részt kihagynak.

A dolgot sokféleképpen meg lehet közelíteni. A Zen/Chan buddhizmusban például egyszerűen figyelmen kívül hagyják az ellenállást, sőt, teljesen feladnak minden törekvést a megvilágosodásra való törekvésen kívül. Ha betegek, nem számít, meditálnak, amíg képesek rá, mert minden egyes zazen közelebb juttatja őket a megvilágosodáshoz. De ez egy profán életet élő ember számára nem hogy kivitelezhetetlen, nem is előnyös.

A másik megközelítési mód az, hogy megfigyeled magad, mi akadályoz önmagadban, hogy az adott akadályon túllépj. Sokszor azt találod, hogy igazából nem is lenne jó abba az irányba menni, és feladod a gondolatot, mert fölösleges idő, és erőpazarlás. Az idő, és energiaspórolás kifezetten a józan ész tárgyköre.

A taoista megközelítés elvont, és kicsit hasonló a zen-hez. A nem-cselekvés általi cselekvés filozófiája. Ezt nem igazán tudom elmagyarázni, a Tao Te King leírja, csak nehezen emészthető.

Az ellenállás mindig az egyénen belül van, ezért mondja Tolle, hogy meg kell szüntetni. Azt ha jól emlékszem nem taglalja részletesen, hogy ehhez meditációra van szükség, hogy megismerd az ellenállás okát, és módját, és gyökerénél oltsd ki.

Elég sokan elmondják, hogy kell kioltani az ellenállást, és sok mást is. Dougen, az Upanisadok, a Védák, vagy épp ezek amolyan összegzése, a Védanta Szútra és Lao ce-Tao Te King-je. Eleve ezekből lettek kiemelve ezek, és a hasonló gondolatok.

2023. jún. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
49%
Mindennek össze kell jönnie, magadat be kell teljesítsed a fizikai világban, meg kell történnie egyfajta kiégésnek a vágyak iránt, mert ez a motiváció az, ami meggátolja a spirituális fejlődést, elhozhatja ez az, hogy semmi nem sikerül az aktuális életedben, vagy akár az, hogy minden vágyat beteljesítettél eddigi életed során.(stb) Nem véletlen mondják azt, hogy Istenért meditálj, mert ha magadért fogsz, nem fog sikerülni. A meditáció az önzetlenség fényében történik, Isten öröksége, hisz ez az egész árról szól, hogy Isten magasabb szintre emelje a létezést. Az ítélkezéssel csak magadnak ártasz, mivel az elméden keresztül látod a világot, ezért azonosulsz mindennel, ezért gondolod szükségesnek az evést, a gondolkodást, az azonosulás a kulcs. Hamis, mert az alapján döntöd el, amit hallottál eddig, nem a karma törvénye alapján, amit átlátsz miután az egódtól "megszabadultál", és utána is még messze van a megvilágosodás, rengeteg olyan téma, dolog van, ami csak a korlátozott elménknek bűn, pedig nincs olyan, hogy bűn, csak tudatos és nem tudatos cselekvés van, és a karma kapcsolata vele, ami negatív vagy pozitív következmény. Az egójától megszabadult ember elfogadta magát, ezért körülötte mindent, de ez nem jelenti azt, hogy támogatja a negatív következményű cselekvést, átlátja azokat, onnantól a "lelkén keresztül", nem az elméjén át néz. Nem tart szükségesnek semmit, csak létezik, nem tud úgy cselekedni, hogy másoknak ártson. Mondjuk úgy, hogy a vágyak egy felkészítés a magasabb dimenziókba, egyfajta bevezetés, nem véletlen, hogy maximum pár száz embernek sikerül egyidejűleg kilépnie a körforgatagból.
2023. jún. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
49%

Nem szeretem az ilyen egymondatos kinyilatkoztatásokat én sem. Jól hangzik, de ha fél percet is gondolkodsz rajta, akkor rögtön rájössz, hogy végletes, általánosító, alkalmazhatatlan tanácsot sugall.

Viszont amire szerintem utalni szeretne, azt Weöres sokkal pontosabban, érthetőbben és szebben megfogalmazza itt:

[link]

2023. jún. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
49%

Ellenállás az egobol jon szoval 9x erosebb mint az ébrenléti akaratod azert nehez legyozni

Meditalj sokat akkor lesz csak változás

2023. jún. 12. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
És hogy meditáljak? 😅
2023. jún. 12. 07:11
 7/14 anonim ***** válasza:
Ülve vagy fekve, ne gondolj semmire, figyelj a légzésedre, ha jön egy gondolat ismerd fel, hogy az egy gondolat, ne azonosulj vele, ismét ne gondolj semmire
2023. jún. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Eckhart Tolle könyve nem egy törvénykönyv ami szerint kell élni, ez is csak az egyik nézőpont kifejtése. Ez a könyv számomra csak egy kis bevezető volt az ezotéria világába, ma már gagyinak és naívnak gondolom, de ide is meg kell érkezni.
 Az ellenállás elengedést jelent, ítélet nélküli megfigyelést. Nem vagy képes mindent elengedni, és ellenállás nélkül lebegni a létezésben.




A gyakorlatban inkább úgy tudod alkalmazni, hogy bizonyos feladatokkal, gondokkal szemben enyhíted az ellenállásodat. Ez nem azt jelenti hogy egyetértesz azokkal a dolgokkal amikkel nem, csak azt fogadod el, hogy ez így van, és nem kell erővel megváltoztatni. A saját hozzáállásodon tudsz változtatni, másokon, akik a te hatáskörödön kívül állnak, azokon nem.

2023. jún. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Tudatos álomba beszélsz egy emberrel hogy segítsen abban a dologban amit akarsz csinálni

Velem az volt hogy éveken keresztül szar munkahelyekre mentem dolgozni, ismétlődött mindig ez, amit akartam azt nem tudtam csinálni, mert az ego nem engedte

Úgyhogy maradt a tudatos álom

2023. jún. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az egód azt mondja hogy legyen meg az én akaratom. Ha a sorsod közbeszól, akkor már a sorsod akaratának kell átadnod magad. Ez egy kőkemény önátadás, amit csak a legmélyebb elfogadással lehet megvalósítani, akármilyen nehéz és kellemetlen. Lemondasz az irányításról és hogy csak az legyen, amit te akarsz, így fogadod el a sorsodat, ami ellen az egód tiltakozik. Ha nem adod át magad, ha nem adod fel (jó értelemben), nem fogadod el, akkor az ellenállásod miatt dupla-tripla szenvedés lesz. Az egódnak kell meghalnia és mivel pont ezt nem akarja, ezért ellenáll és szenved.
2023. jún. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!