Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Pár kérdés a reinkarnációról...

Pár kérdés a reinkarnációról azokhoz, akik hisznek benne (?)

Figyelt kérdés

Mennyi idő szokott tipikusan eltelni a halál és az újjászületés között?

Újjászülethet valaki az előző életéhez képest ellenkező neműként?

Nagyobb eséllyel lehet valaki egy rokona reinkarnációja, mint egy teljesen idegen emberé?

Miből lehet sejteni, hogy valaki valakinek a reinkarnációja?


2023. okt. 8. 18:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen

Igen

Igen

Semmiből

2023. okt. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%

Mennyi idő szokott tipikusan eltelni a halál és az újjászületés között?


Ezt nem tudom, szerintem változó, nincs rá külön szabály. Dr Michael Newton Lelkünk útjai c. kónyveiből olyasmi rémlik, hogy aki valamit nagyon elrontott, az a lélek gyakran választja hogy minél hamarabb reinkarnálódhasson, gondolom ilyenkor 1-2-3 éven belül, de ezt már csak én tippelem.


Újjászülethet valaki az előző életéhez képest ellenkező neműként?

Igen.


Nagyobb eséllyel lehet valaki egy rokona reinkarnációja, mint egy teljesen idegen emberé?

Attól függ min akar csiszolni a lélek, miben akar fejlődni, és milyen környezet segíti jobban a fejlödését vagy tapasztalását - a 'régi' családi környezet vagy egy teljesen új.


Miből lehet sejteni, hogy valaki valakinek a reinkarnációja?

Ez engem is nagyon érdekel. Szerintem szokásokból, hogy miket szeret, miket nem szeret, félelmekből - pl valamilyen fóbia van-e, de talán leginkább a gondolkodásmódja és erzelmi mintázatai alapján.

De ezt megint csak én tippelem, ugye tudni nagyon nem lehet, meg amúgy szabaly sincs rá nagyon.

Az is lehet, ha sikerúlt teljesen levetni az előző eletbeli szerepet meg identitást akkor teljesen másfajtát vesz fel következő életben. Ha kevésbé sikerült levetni, meg azonosul azzal, hogy ő ilyen és ilyen és ilyen, akkor hasonló személyiség lesz - gondolom. Erre talán nagyobb lehet az esély, ha családon belül születik újra.

2023. okt. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%
Mit jelent az hogy rokona reinkarnációja?
2023. okt. 10. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 SZücsöm ***** válasza:
70%
A lélek nem anyagi létező. A lélek nem egy ember. A léleknek nincs miért, miben vagy hogyan fejlődnie, mert önmagában tökéletes. Nem kell ennie,innia, nem fázik, nincs ronda, gyenge, buta vagy alacsony lélek. Nincs hasznára az anyagi lét tudása, mert "ő maga" sem anyagi létező. Nem ismer félelmet, fájdalmat, nem képes megsérülni vagy meghalni. 1 szó mint 100 a lélek nem "csiszolódik", fejlődik valószínűleg akarni se képes.
2023. okt. 10. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem nincs hitem, mert a hiedelem istenkáromlás, de van ismeretem a reinkarnációról, remélem így is megfelelő a válaszom.


Jó kérdés. Ez eléggé egyedi. Pl ha éppen egy fa voltál, akkor a létezésed után milyen folyamatokon kell átmenni, hogy készen állj a következőre? Ha harmadik dimenziós vagy, akkor ugye általában van egy kis utó lecke, ami megint mint személy, számodra mennyi időnek érződik? Negyedik dimenzióban már rég isten teljes szolgálója vagy. Halál után sokkal bölcsebbként tekintesz az életedre. Ott mire van szükségünk?

Volt olyan leírás, amikor valaki másfél évig egy egyéni dimenzióban volt, de ez a másfél év is az ő időérzéke, és az a másfél év is 100 évnek tűnt neki. Akkor most melyik, hogyan igaz?


Az élet szempontjából pedig nincs ilyen. Ismerek olyat, akinek az első inkarnációja 40000 évvel ez előtt történt, és van, amikor még ki se hült a tested, már megvan a magzat, amibe mész.


A nem kérdés értelmetlen. Amikor még egy fa vagy, akkor nincs ellenkező nem. A nemiség egy nagyon nehezen érzékelhetően nagyon lényegtelen faktor az emberi személyiségben. Nincs lényegessége, csak magának az élménynek, ami fizikai léttől függetlenül teremtődik benned.


Nincs efféle esélyesség igazán. Minden az elmék táncán múlik. Mivel a családodban általában nagyobb eséllyel van számodra alkalmas hely, fogjuk rá, hogy igen, de ha ez valóban számít, akkor olyan mintha 50.00000000000001, a másik pedig 49,99999999999999 lenne. Sőt rengetegszer egy életkor taszítod a formákat, amiket tapasztaltál. De ha mindenki hasonló személyiségű és szintű, akkor esélyesebb picikét, ha továbbra is olyanhoz hasonló útra van szükséged.


Sejteni? A sejtés szintjén sehonnan. Hatalmas..., inkább úgy fogalmaznék, hogy emberi mértékkel nézve közel, vagy konkrétan elérhetetlen szintű és pontosságú pszichológiai tudás kell ahhoz, hogy 2 embert látva el tudd dönteni, hogy ugyanazok-e, csak a testedet használva eszközként, avagy elemzést, látva a két embert( illetve az egyikről valszeg csak egy kép). Akkor is nagyon nehéz. Mert bár emberileg szinte elérhetetlen, aránylag könnyű látni a szellemi bölcsességi szintet, de 2 külön élet képviselőjeként látni, hogy az akkori szint és forma olyan-e, ami a mostani szintté és formává vált-e, nehezebb.

Átlag embernek inkább csak azt kell mondani, hogy sehogyan sem képes tudni, vagy sejteni ezt. Amíg nem tudsz egy másodperc alatt század pontosságra IQ-t mérni valakiből egy fotó alapján, addig el kell engedni azt, hogy legyen esélyed megmondani elemzés által, hogy 2 ember ugyanaz a személy-e, vagy sem.


Meg ezt gyakorolni sem lehet. Én képes vagyok megmondani, de nincs ilyen élethelyzete senkinek sem, amikor ott van 2 kép, egy régi és egy mostani, 2 emberrel, és megkérdezik, hogy ugyan az-e. :D

2023. okt. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!