Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Miért kell nekem szenvedni,...

Miért kell nekem szenvedni, valaki más által elkövetett tett következményéért?

Figyelt kérdés

Az előző életben elkövetettekért miért kell szenvedni?


1) Ha mondjuk a lelkem anno volt pl a Józsi, most meg vagyok az Irén. Ennek történelemben élő Irénnek a VILÁGON SEMMI KÖZE NINCS egy, az akár évtizedekkel ezelőtt élő, más társadalmi és történelmi háttérrel, más szülőkkel, más neveltetéssel, más otthonnal, más adottságokkal és gyengeségekke rendelkező Józsihoz, akkor ennek az Irénnek miért kell a Józsi hibáiért szívni?


2) Valószínűleg a példát továbbgondolva anno a 'Józsi' már ezért szenvedett, egyszer minimum, lehet többször is. Miért kell még most az 'Irénnek' is?


2023. okt. 25. 21:08
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

#9

Mi az hogy öntudatlan választás? Ha öntudatlan, akkor nem választás, hanem sodorja az emebrt valamerre az élet.

Ha semmi nem jár, akkor a szenvedés se járNA.



#10


Nekem annyi nem elég, hogy "De igen." Mégis mi köze lenne a kettőnek egymáshoz? Ha össze is köti bármi, az egyedül a lélek, de az a lélek már nincs az előző testben, az a fejezet lezárult és kezdődik egy új.

2023. okt. 26. 23:46
 12/17 anonim ***** válasza:
Az öntudatlan választás azt jelenti hogy a benned élő öntudatlan programok miatt te megengeded, hogy azt a tapasztalatot szerezd, amihez az éned (egód) ragaszkodik, jelen esetben mondjuk azt, hogy szenvedsz (szenvedned kell), mert ezzel azonosítod magad, a léted így nyer értelmet. Valószínűleg szeretet-mintáid sincsenek, számodra ezért tűnik egyetlen lehetőségnek ez a séma. Az egód egyfajta lét-tudat, azért ragaszkodsz ehhez a döntésedhez, mert ha elengednéd, azzal te is (az egód is) meghalna. Tehát itt a halálfélelem (az egó halála) a legnagyobb akadály, de ezzel a saját fejlődésedet is gátolod, mert megrekedsz egy szinten, ezt hiszed el egyetlen valóságodnak. Tudod hogy nem jó ez az állapot, de kitörni meg nem tudsz (nem akarsz) belőle, inkább szenvedsz, de közben hiszel is benne, így fenntartod ezt a lét-állapotot.
2023. okt. 27. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha öntudatlan, akkor sodródik mert nem lát. A tudatossággal alakítja a sorsát mert lát, felismeri mi a helyes és mi a helytelen, így meg is tudja előzni a bajt, nem hat rá úgy a karma.
2023. okt. 27. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Ha látja hogy mit-miért-mivel tesz, azzal karmát is old, egyre szabadabbá válik, mert nincs mi bekorlátozza (nincs mivel bekorlátoznia saját magát).
2023. okt. 27. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:

13,

A tudatosság után pedig jön a céltudatosság (annak, aki eljut odáig... hozzáteszem, elég kevesen, mert a szenvedést úgy tűnik, jobban szereti az emberiség, mint a fejlődést és boldogságot), ami a létezésnek egy még magasabb formája.

2023. okt. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
15. Nem baj, majd kinőjük ezt a "gyermekbetegséget" pár 100 élet alatt...
2023. okt. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Én szeretem a célokat, azokból is a rövidtávú célokat. Ha voltak, általában mindig megvalósítottam. Szerintem erőt és örömöt fokozó, ha van miért tevékenykedni. Ezt is fel kell ismerni.
2023. okt. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!