Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Emlékszel valamelyik előző...

Emlékszel valamelyik előző életedre? Hogyan érhető el ez az emlékezés?

Figyelt kérdés
Nagyon kíváncsi vagyok az előző életeimre de nem tudom, hogyan emlékezhetnék rájuk. Már próbálkoztam meditáció által, de nem sikerült. Akinek sikerült, leírná a módszert, melyet alkalmazott? És azt hogy milyen érzés emlékezni egy másik életre. Megterhelő, szomorú, gyönyörű? Bölcsebbé tesz a másik életekben szerzett tapasztalat?
2011. febr. 6. 14:45
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
91%
szia én egy egyiptomi orvos voltam tisztán emlékszem. Meditációba estem, persze nem egyből sikerül ez rengeteg gyakorlás és kitartás, és itt képek ugrotta be kb 1 év után sikerült tisztán látnom minden, ez nekem egy bölcs érzés.
2011. febr. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Azt hiszem a kérdésem magába foglalja azt, hogy eleve olyan ember írjon választ aki hisz a reinkarnációban.
2011. febr. 6. 14:55
 3/33 A kérdező kommentje:
Amikor az ember emlékszik egy előző életre, képes újra beszélni annak nyelvét? Mármint azt a nyelvet amit akkor beszélt.
2011. febr. 6. 14:58
 4/33 anonim ***** válasza:
35%

szia szia:D

jósnál megtudhatod..:D

am meg emlékezhetsz...

pl miskolci vagy és elmész oda ahol nem jártál soha életedbe és ugy érzed h jártál már itt... (: de menj jóshoz és levisz a tudatalattidba :D

2011. febr. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

Hm ez egy érdekes kérdés. Én is kiváncsi vagyok. Úgy tudom hipnózissal is el lehet érni. Azt tudom hogy elvileg mindenki emlékszik az előző életére 5 éves koráig.


Ez annyira furcsa. :D Én maximálisan hiszek ebben.Mint mondtam kiváncsi vagyok rá ,de ugyanakkor kicsit félek is. Nem tudom miért.

Mellesleg nekem (nem tudom,hogy ez köthető-e az előző életemhez esetleg) gyakran vannak furcsa érzéseim. Amikor '60as,'70-es évekből hallok egy zenét,vagy látok egy filmet,valahogy olyan érzésem van mintha ismerném ezt az időszakot. Mármint...nem foglalkoztam soha az akkori élettel,kultúrával,így nem is érdekel,tehát nem hallgatok a szüleimtől történeteket nem nézek filmeket...stb. Hanem olyan természetes számomra,mintha akkor éltem volna,és szinte érzem azt a fajta életérzést. Bocsi a kis kitérőért és hogy nem fogalmaztam annyira határozottan,de talán érthető valamennyire. :D

2011. febr. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
Igenis, köthető ahhoz az előző életedhez, amit abban a korban éltél. Szerintem :)
2011. febr. 6. 15:08
 7/33 anonim ***** válasza:

Én is hiszek benne de nem tapasztaltam ilyesmit soha. Mondjuk nekem van egy kis elképzelésem de nem vagyok benne biztos.

Ha háborúról van szó akkor úgy érzem h én már éltem át háborút. "Tízezrek vesztek a csatamezőn

A halott katonák immár felköltöztek a csillagok közé

Ott állnak most dicső őseik közt, Hunnia égi seregében

És ha eljön a nap, mikor megmérettetik majd hit, és erény

Visszatérnek újra, Isten lángoló kardjaként" amikor ezt először meghallottam kirázott a hideg és furcsa érzésem volt. Nekem érdekes ez a katonás téma.

Mondjuk voltam katona 2 évig de teljesen más volt az egész. De a katonás évek előtt is volt ilyesmi.

2011. febr. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

15:20 vagyok

ebből nem tudom h ki mennyit ért :D

csak egy érzés amit nem tudok rendesen megfogalmazni

2011. febr. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
15:03-as vagyok. Én pontosan értem. Ugyanígy vagyok vele én is. :D Nem tudom megfogalmazni ezt az érzést. :D Nálam is pont az a baj hogy elvileg nincs olyan a környezetemben aki akkor élte volna a fiatalkorát én meg ezt érzem magamon. Pl a szüleim akkor születtek,így az akkori fiatalságról nem tudnak mesélni. És érdekes hogy csak a fiatalkoromat érzem,hogy anya,ill. idősebb személy lehettem volna nem. Úgyhogy szerintem valamikor fiatalként halhattam meg.
2011. febr. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

Én szoktam próbálkozni a meditációval, és általában utána álmomban jönnek elő ilyen képek.


Sokszor álmodom ugyanazzal a helyszínnel, eseményekkel, stb., amikről tudom, hogy ebben az életben biztos nem éltem át őket. És ehhez még társul egy különös érzés is mindig, valahogyan érzem, hogy ez már megtörtént. Persze lehet butaság, de én akkor is így érzem, és szerintem ezek előző életbeli képek lehetnek.


A legutóbbi ilyen pár napja volt, ezt még máskor nem álmodtam, de valahogy olyan érzés, mintha már átéltem volna.

A tengeren (vagy folyón?) hajóztam, néztem a gyönyörű vizet, a sziklákat, érzem, hogy nagyon süti a nap az arcom, és arra gondoltam, hogy ide tartozom, soha nem akarok semmi mást már, csak hogy örökké nézhessem ezt a képet. Fantasztikus érzés volt. Lenéztem a kezemre, ahogy fogom a hajó szélét, és mintha férfi lettem volna (most lány vagyok). A következő kép viszont már az, hogy süllyed a hajó, bemenekülünk egy belső terembe, mert már nem tudunk kiugrani valamiért. Az egyik férfi odamegy az ajtóhoz, és mondja: "már késő, akkor kellett volna", és úgy néz rám, hogy tudom, miattam fogunk meghalni.

2011. febr. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!