Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » A buddhizmus tanításai létező...

A buddhizmus tanításai létező dolgok? Ha igen, erre ki, és hogy jött rá?

Figyelt kérdés

2012. máj. 22. 19:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Gautama Sziddhártha
2012. máj. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát a buddhizmus kipróbálva működik. A gyakorlása igen megnyugtató, és örömokozó az arra fogékony elme számára. Gyakorlatilag szinte az egyetlen olyan vallás, aminek a gyakorlása is örömet okoz. Nincs benne félelem, sem a sem gyűlölet, sem előítéletesség. A világ egyetlen olyan vallása amit nem egy csóró ember talált ki a pénzért, és hatalomért.


Viszont mivel ilyen nem alkalmas birodalmak összekovácsolására, világi irányításra, és egy csendes világot eredményezne. A kereszténységgel szemben hatalmas hátrányban volt mindig, mert amíg a buddhista szerzetesek csak ültek és meditáltak, addig a keresztény szerzetesek szorgosan háborúztak, társadalmat irányítottak, gyógyítottak, könyveket másoltak, és még rengeteg minden mást

2012. máj. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi az hogy létező dolgok? Minden vallás tanításai elképzelések amiket valakik kitaláltak.
2012. máj. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mindenkinek az a létező, amit elhisz, de nem biztos, hogy az valóban létezik. Ezen gondolkodj el.
2012. máj. 23. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Második válaszolóval egyetértek. Csak abban nem, hogy az "egyedüli, ami örömet okoz". Azt hiszem, helyesebb nem mondani ilyet, hogy "az én vallásom az egyedüli ebben vagy abban. Ebből mindig viták, békétlenség, háború keletkezik. Amúgy én is egy buddhista jellegű hívő csoportba tartozom.
2012. máj. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, mire gondolsz pontosan? A buddhista tanítások létező, leírt dolgok. Hogy igazak-e az már más kérdés.

Az életvitelre vonatkozó előírások kinek-kinek úgy jönnek be, ahogy. A buddhista legendákban említett hindu istenek létezése pedig még a vallás keretein belül is kétségbe van vonva (a keresztény "egy istenes" szemléletben nevelkedettek számára meg egyenesen emészthetetlen).

Azt már nem is említem, hogy mivel ez is több ágra szakadt az idők során egy tibeti-buddhista és egy zen-buddhista hitvitája alighanem hasonlóan érdekes ellentéteket hozna felszínre, mint amikor egy protestáns és egy katolikus anyázza egymást.


A #2-es második bekezdéséhez pedig azért annyit hozzáfőznék, hogy Japánban például elég komoly vallásháborúk voltak a buddhisták és a sintoisták közt. Szóval azért volt rá példa, hogy Buddha követői is inkább "gyakorlatias módon" terjesztették a hitüket.

2012. máj. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

a régi buddha-tanban szerintem sok igazság van


én abból tanultam (magamtól, autodidakta módon)



ha a négy alapelvet és a függő módon történő keletkezést képes vagy megérteni, akkor - szerintem - már nagyot léptél előre


a guru-jógában te vagy az, akit kiemelsz a szívből magad fölé


a tudás nem lenne bonyolult, de félnek a tudástól, mert az idők során blokkokat és gátlásokat kaptak


ezért folyton kifelé nézegetnek és egymást bolondítják külső (eleven) képekkel :-)

2012. okt. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi itt Európában azt hisszük, hogy csak a keresztény vallás létezik, és persze abban is vagy hiszünk, vagy nem. Valóban, itt nem volt erőszakos hittérítés, eretnekek, máglyahalál, hanem tényleg hatalom nélküli hívő életmód. Egyik fő tanítása a reinkarnáció, ami az én felfogásom szerint (is) teljesen valóságos dolog. Igen, meghalunk, újra megszületünk, stb. Előttem nem kétséges, hogy így van, ebben a tudatban életk. Nem eszem húst, alkoholt nem iszom, és más módon is igyekszem követni ezt az utat. Örömmel tölt el, tartalmat ad az életemnek, és általában jó az életem ezáltal.
2012. okt. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!