Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Hogy lehet megállapítani,...

Hogy lehet megállapítani, hogy milyen szellemi fejlettségi szinten vagyunk? Honnan tudhatjuk, hogy reális a kép önmagunkról?

Figyelt kérdés
2012. júl. 3. 15:19
 1/7 anonim ***** válasza:
52%

Mi az, hogy "szellemi fejlettségi szint"?

Annyiszor hallom, de nincs definiálva.


Szerintem amúgy akkor vagy "elég fejlett", ha elfogadtad magad, illetve azt, amilyen alapvetően vagy, mondjuk nem akarsz félénk nőként topmenedzser lenni, mert abból csak a kudarc van.

Vagy nem akarsz közepes tehetségű újságíróként Tolsztoj lenni, mert ha nincs tehetséged, akkor nincs, ezt nem lehet kierőltetni.


Szóval akkor vagy fejlett, ha ismered és elfogadod magad, és az életed is ehhez passzol, mondjuk hozzád illő a társad, a munkád a barátaid, és nem rohansz olyan álmok után, amihez semmi közöd.


Ha jól vagy magaddal, na!

Így röviden.

2012. júl. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezt nem fogod semmilyen tesztből meg butaságból megtudni, csakis egy komoly önismereti munka során. Pont azért, mert emberek vagyunk, és az elme, tudatalatti egy nagyon trükkös dolog. Sok dolgot tárolunk, olyanokat, amiről fogalmunk sincs, hogy létezik. Nagyon sok dolog a gyerekkorunkba nyúlik vissza, vagy előző életbe. Úgy hogy ha nagyon kíváncsi vagy önmagadra, megszeretnéd ismerni önmagad, milyen ember is vagy valójában, vagy mi rejlik a felszín alatt, akkor javaslom keress fel egy szakembert, aki önismereti csoportot vezet, vagy ilyesmivel foglalkozik. Az igazi felismerések, megállapítások akkor jönnek, amikor az felkerül a tudatalattiból. Csak azzal tudsz dolgozni, ami a felszínen van, viszont sokkal több van a felszín alatt, mint gondolnánk.
2012. júl. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Antimod ***** válasza:
Ezen én is sokat gondolkoztam, és végül arra jutottam, hogy nem az a lényeg, hogy milyen tudás, tapasztalat van a birtokunkban, hanem az, mi nincs. Ezek megszerzésére kell törekedni.
2012. júl. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%
Nem állhatsz rosszul, ha már kóstolgatod a reinkarnációt és a karmát:) Ahogy az előző mondta, vannak olyan szakemberek akik megmutatják, hogy mit hoztál magaddal. Engem ettől függetlenül mindig jobban érdekeltek a pillanatnyi gondolataim és érzéseim. Érdemes megtanulni befelé figyelni. Minden másodpercben változunk a gondolatainkkal, nincs állandó állapot, ezért szerintem fölösleges behatárolni. Lehet, hogy egy szituáció hatására "megméretsz" és a biztosnak hitt "szinted" megváltozik.
2012. júl. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ennek a kérdésnek mi köze a reinkarnációhoz meg a karmához? Önismereti kérdésként teljesen jogos az érdeklődésed, a többit felejtsd el, nemlétező dolgokkal foglalkozva csak összezavarodsz még-jobban.-)))))
2012. júl. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Azt, hogy milyen fejlettségi szinten vagyunk, mi nem tudjuk megállapítani, legfeljebb csak olyan valaki, aki elérte a fejlettség csúcsát vagy közel van hozzá.
2012. júl. 5. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Druidarya ***** válasza:
Az meg nem fog erről beszélni, mert egy ilyen ismeretre abszolút semmi szükség.
2012. júl. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!