Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ti hisztek a halál utáni életben?

Ti hisztek a halál utáni életben?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok a véleményekre, és indokokra is.
2012. júl. 19. 13:34
1 2 3 4 5
 21/49 Antimod ***** válasza:

"itt a földön minden csak szemfényvesztés"

Földi életében mondott neked valaha ilyesmit?

2012. júl. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim válasza:
Én hiszek abban, hogy létezik. Gondolj csak bele, annyi kutatási eredmény áll már "a nem létezésével" szemben, hogy már csak ez is egyértelművé teszi a kérdésedre a választ (pedig sokkal nehezebb előtte bizonyítani valamit, mint később rácáfolni!). Ha meg halál utáni élet, akkor természetesen "újjászületés". Válaszomat azzal indokolnám, hogy ez sokkal elfogadhatóbb felfogás, mint a keresztény; miért érdemelnénk ÖRÖK büntetést halálunk után? Akkor már nem tudjuk jóvá tetteinket, így elég vicces az egész... Mire tanítana meg? Hogy következő életünkben viselkedjünk jobban?;D Vagy mondjuk ha meghal egy csecsemő, azzal mi lesz... Mennybe kerül?... Ezáltal ugyanabban a bánásmódban részesül, mint az ki egész életében másokon segített. Alaptalan az egész. Az újjászületést meg már szinte teljesen bebizonyította Ian Stevenson.
2012. júl. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 Antimod ***** válasza:

"Az újjászületést meg már szinte teljesen bebizonyította Ian Stevenson."


Igen, de amennyit én tudok a témáról, az arra enged következtetni, hogy az újjászületés nem azonnali, nem is feltétlenül szükségszerű, és nem csak a Földre korlátozódik. Ha mindenki mindig azonnal újjászületett volna, az lehetetlen lett volna az egyes népességfogyások esetén, a történelemben pedig ilyenekre volt példa. A regressziós, előző életekbe visszavezető hipnózisok szintén azt a képet festik le, hogy változó az idő, amennyi két inkarnáció között eltelik. Lényeges, hogy az ember mennyi "idő" alatt dolgozza fel az életét odaát, és mit tanult belőle, illetve milyen körülményekre van szüksége az újbóli földi életében. Én ebben hiszek, jobban mondva meg vagyok győződve már arról, hogy így van. Más kérdés, hogy maga a reinkarnáció ténye nem túl szimpatikus számomra, de ez személyes vélemény.

Az örök menny és pokol számomra azért nem elfogadható, mert nincs benne meg a fejlődési potenciál, túlságosan statikusak, ráadásul felvetnek egy sor olyan erkölcsi dilemmát, mint amit az előző válaszoló is írt. Továbbá elnézve a természet folyton megújuló, összetett, egymásra utalt működését, kizártnak tartom, hogy ne egy ahhoz hasonló szisztéma működjön ezen a területen is.

2012. júl. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim válasza:
Én hiszek abban, hogy létezik. Gondolj csak bele, annyi kutatási eredmény áll már "a nem létezésével" szemben, hogy már csak ez is egyértelművé teszi a kérdésedre a választ (pedig sokkal nehezebb előtte bizonyítani valamit, mint később rácáfolni!). Ha meg halál utáni élet, akkor természetesen "újjászületés". Válaszomat azzal indokolnám, hogy ez sokkal elfogadhatóbb felfogás, mint a keresztény; miért érdemelnénk ÖRÖK büntetést halálunk után? Akkor már nem tudjuk jóvá tetteinket, így elég vicces az egész... Mire tanítana meg? Hogy következő életünkben viselkedjünk jobban?;D Vagy mondjuk ha meghal egy csecsemő, azzal mi lesz... Mennybe kerül?... Ezáltal ugyanabban a bánásmódban részesül, mint az ki egész életében másokon segített. Alaptalan az egész. Az újjászületést meg már szinte teljesen bebizonyította Ian Stevenson.
2012. júl. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 A kérdező kommentje:
21-es nem soha nem mondott nekem ilyet míg élt.
2012. júl. 20. 11:10
 26/49 anonim ***** válasza:
Stevenson egy ügyes ember aki meglovagolt negyven évvel ezelőtt egy divathullámot. Nincsenek bizonyítékai, de izgalmas történeket írt meg.....Van aki ezt elhiszi, van aki nem. Ő viszont jó marketinget csinált ebből magának és nem kevés pénzt vagy egyéb elismerést. Ügyes húzás, talán nem is a hamis szándék vezérelte hanem a valódi tudományos érdeklődés, de bizonyítékkal sajnos nem szolgált ő sem:-))) Sebaj, az írásai megszülettek így is;-))) Nincs két tábor, aki tudja, hogy nem létezik reinkarnáció az csak mosolyog ezeken a kis érveléseken, de néha azért beír ide, hogy felvilágosítsa a sok szerencsétlen hívőt a valóságról. Kevés sikerrel, hiszen a vak hit egyben meggyőzhetetlenséget is jelent. Nehéz valakit meggyőzni az ellenkezőjéről a valódi tényekkel is akár, ha valamiben nagyon erősen szeretne hinni:-)Nem baj az.
2012. júl. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 Antimod ***** válasza:
82%

"Stevenson egy ügyes ember aki meglovagolt negyven évvel ezelőtt egy divathullámot. Nincsenek bizonyítékai, de izgalmas történeket írt meg.....Van aki ezt elhiszi, van aki nem. Ő viszont jó marketinget csinált ebből magának és nem kevés pénzt vagy egyéb elismerést."


Kérlek nézz utána, mielőtt ilyeneket írsz:

1. Vannak bizonyítékai, mégha közvetettek is. Mégpedig igen erősek, komoly összefüggéseket talált. (Gondolom fogalmad sincs, miket, de szívesen kifejtem.)

2. Nem történeteket írt, hanem esettanulmányokat. Ő ott nem a történet alakítója volt, hanem azok lejegyzője.

3. Egyáltalán nem keresett vele sok pénzt, elismerést pedig csak olyan körökben váltott ki, amelyek addig is elismerték a reinkarnációt, mint tényt. Tudóstársai gyakorlatilag negligálták, és mivel a nevét adta ehhez a kutatássorozathoz, gyakorlatilag kiírta magát a "tudományos közösségből". Ennyit a reputációról.

2012. júl. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 A kérdező kommentje:

"1. Vannak bizonyítékai, mégha közvetettek is. Mégpedig igen erősek, komoly összefüggéseket talált. (Gondolom fogalmad sincs, miket, de szívesen kifejtem.) "


én kíváncsi vagyok rá, kifejted?

2012. júl. 24. 15:18
 29/49 anonim válasza:
Hiszek, ugyanis vannak dolgok amit nem tudok megmagyarázni pl., hogy miért utálom az egyik népcsoportot és miért imádok egy másikat. És még hosszú-hosszú listát tudnék írni ilyen dolgokról, de ez olyan amit sosem fogunk megtudni hiszen nem megmagyarázható.
2012. júl. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 Antimod ***** válasza:

"én kíváncsi vagyok rá, kifejted?"


Röviden arról van szó, hogy a gyerek által előző életnek elmondottakat külső jegyekként is hordozta. Tehát pl. azt állította, előző életében állon lőtték. Stevenson talált azon a helyen egy születési heget, anyajegyet vagy bármilyen eltérést, és ahol a golyó állítólag elhagyta a koponyát, ott pedig szintén egy hasonló heget.

A legtöbb esetben 8 egyezés volt egy gyereken, mindegyik egy néhai szúrás helyén.

2012. júl. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!