Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Közületek van olyan, aki...

Közületek van olyan, aki ebben hisz? Miután meghalunk, a lelkünk egy másik testbe száll.

Figyelt kérdés

Vagyis egy fejlődő magzat testébe az anyaméhben.

Félek belegondolni, hogy mi van, ha mégsem így lesz a halálom után. Nem szeretnék meghalni.

Egyébként van olyan vallás, ami ebben hisz, amit az előbb leírtam?

Köszi a választ!


2013. márc. 7. 01:08
1 2
 1/16 anonim válasza:

Reinkarnáció a neve. A buddhizmus, hinduizmus tanai között találkozhatsz vele.

Egyébként a vallások szerint a lélek nem tűnik el csak más helyre kerül. Erre sok teória van: mennyország, pokol, vallhalla, tisztító tűz, visszatér a természetbe, egybeolvad a világegyetemmel, a siriuson új életet kezd...stb

2013. márc. 7. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Ez a tan Indiából származik. Ezzel vígasztalták a páriákat, hogy majd a következő életükben maharadzsák lesznek.

Sok ostoba pedig ma is hisz bennük.

2013. márc. 7. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
26%

Igazad is van #2

A sok ostoba ebben hisz, te meg nem. Két év múlva lecserélődik az összes sejted, még akkor sem, hét év múlva az összes atomod még akkor sem fogsz benne hinni. Igaz az agyad ugyanúgy marad huzalozva, az ön és éntudatod azonban változatlan marad. No de majd a tudomány jól megmagyarázza.

Mint például, hogy az ősrobbanáskor keletkezett az idő, az ősrobbanás előtt pedig nulla egész sok nulla +1 egyes a nagyon sokaidkon másodperccel, ez meg az történt. Hát de semmi nem volt, idő sem volt, anyag sem volt, energia nem keletkezhet a semmiből. Mi a szent péklapát durrant akkor ki ? Azaz robbant fel? Ráadásul a fénynél sokkalta gyorsabb sebességgel minden a helyére repült, aztán gyorsan lefékezett, most meg újra gyorsul. Mert ugye ha gyorsulna folyamatosan, akkor most is a fénynél gyorsabban kéne mennie a sok anyagnak. Csak mert ugye jóformán távolabb van (fényévben) az univerzum széle mint amennyi idős.

Na nem baj, majd a tudomány mindent megmagyaráz és aki másban hisz az meg egyszerűen csak hülye.


Szóval amíg fel nem homályosít a tudomány az ellenkezőjéről én bizony, igen, hiszek ilyesmiben.

2013. márc. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Antimod ***** válasza:

A reinkarnáció nem feltétlenül jelenti ezt. A lelked a testtől független esszencia. Választhat magának másik testet, de a létezéshez nem feltétel - a földi tapasztaláshoz viszont igen. Azonban nem csak földi tapasztalás létezik, ezért ez nem szükségszerű.

A lélek te vagy, éntudatod egy fejlettebb, átfogóbban látó, értő és érzékelő része. Nem helyetted fog dönteni, hanem te fogsz dönteni, csak más szempontok alapján, mint most tennéd.

2013. márc. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Antimodnak igaza van.
2013. márc. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

#3:


Sok tévedést sűrítettél be a mondadnódba, egyet-kettőt kiemelek:


- az, hogy nem ismerjük még pontosan az öntudat okát és működését, nem bizonyíték a lélek létezésére, sőt, semmi más sem;

- attól még, hogy te személy szerint nem érted, mi történt az ősrobbanáskor, mert lusta voltál utánaolvasni, nem jelenti azt, hogy hülyeség. Nézz kicsit utána a különböző teóriáknak, és meg fogod látni, mennyi okosság van bennük;

- attól még, hogy az univerzum bizonyos részei fénysebességnél gyorsabban távolodnak tőlünk, semmi sem mozog fénysebességnél gyorsabban, mivel maga a közöttük lévő tér tágul. Nincs ellentmondás;


Arra próbálok rámutatni, hogy olyan dolgokat tagadsz, amiket még alapszinten sem értesz.

2013. márc. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

"- az, hogy nem ismerjük még pontosan az öntudat okát és működését, nem bizonyíték a lélek létezésére, sőt, semmi más sem;" -Ahogy ugyanez nem is cáfolat a létezésére.


"- attól még, hogy te személy szerint nem érted, mi történt az ősrobbanáskor, mert lusta voltál utánaolvasni, nem jelenti azt, hogy hülyeség. Nézz kicsit utána a különböző teóriáknak, és meg fogod látni, mennyi okosság van bennük;"

Na igen Olvastam egy pár könyvet John Gribbintől,Stephen Hawkingtól és másoktól is lemerem fogadni, hogy picit több könyvem van a témában mint neked. Meg ezek a kutatók is jókat vitáznak egymással. Még saját elméletem is van de ez lényegtelen.


"- attól még, hogy az univerzum bizonyos részei fénysebességnél gyorsabban távolodnak tőlünk, semmi sem mozog fénysebességnél gyorsabban, mivel maga a közöttük lévő tér tágul. Nincs ellentmondás;" -Hát ez rendkívül érdekes, nagyjából most hallom először. -Ez esetben is csak egy elmélet. -Mint sok másik. Csak homályosíts már fel légyszi, hogy hívják az elmélet kiötlőjét ?


Hát valóban nem értem, Schrödingert a félig élő és halott macskájával együtt. Vagy még is, vagy még se ? Vagy mindkettő egyszerre ? De hát nem is kell, attól én még abban hiszek amiben akarok. Egyébként egy olyan ellentmondásos területen sikerült belém kötnöd, ahol kb két kutató nincs akinek egyezne a véleménye.

Mellesleg van aki szerint a tudat kvantum szinten tárolódik és ez az információ megmarad. Majd olvass utána.

2013. márc. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Úgy hallottam ezernél is több vallás van. Mindegyik állítja a sajájáról,hogy az övé az igaz. Én is ezt tartom a sjátomról,bár nekem nem csak ismeretem van,hanem tapasztalatom is. Mivel őszinte vagyok Tudom magamról,hogy bűnöket követtem el - Pl.: ártottam,pedig nem is akartam - tudom,hogy bűnös vagyok.De hiszek Jézusban aki az én bűnömet a keresztre vitte,feláldozta magát értem,a megváltás tényét mutatta be Istennek,így már nem bűnös vagyok,hanem megváltott. Lehetek egy lakója Isten országának És nem kell a teóriák világában szenvednem.

Köszönöm neked Jézus.

2013. márc. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

#8:


Lehet, hogy sok könyvet olvastál, de azok alapján, amiket írtál, nem túl sokat értettél meg belőlük. Az, hogy neked, vagy nekem van-e több tudományos könyvem, felesleges és meddő péniszhossz-összehasonlítgatás, tekintsünk el tőle.


Az Univerzum tágulásáról: ha nem gond az angol, akkor kézenfekvő forrás a Wiki:


[link]


A pontos idézet: "This kind of expansion is different from all kinds of expansions and explosions commonly seen in nature. What we see normally as "space" and "distance" are not absolutes, but are determined by a metric that can change. In the metric expansion of space, rather than objects in a fixed "space" moving apart into "emptiness", it is space itself which is changing. It is as if without objects themselves moving, space is somehow growing or shrinking between them: if it were possible to place a tape measure between even stationary objects, one would observe the scale of the tape measure changing to show more distance between them.


Because this expansion is caused by changes in the distance-defining metric, and not by objects themselves moving in space, this expansion (and the resultant movement apart of objects) is not restricted by the speed of light upper bound of special relativity. So objects can be moving at sub-light speed yet appear to be moving apart faster than light."


Ha a Wiki nem tetszik, itt is erről írnak kimerítően:


[link]


> ahol kb két kutató nincs akinek egyezne a véleménye


Ez nagyon erős túlzás. A mai komoly teóriák (például a kvantummechanika egyes értelmezései) mögött évtizedek kutatómunkája és ragyogó elmék ezrei állnak, nem egyéni tudósok és kis csoportok civakodásáról van szó.


>Mellesleg van aki szerint a tudat kvantum szinten tárolódik és ez az információ megmarad.


Nagyon sokszor hallok/látok ehhez hasonló mondatokat. Az ehhez hasonló állításoknak szinte semmi közük ahhoz, amit a kvantummechanika mond. Tudom, miről beszélsz, mert éppenséggel nagyon érdekel a téma. Ezek bonyolult dolgok, amiket megfelelő háttérismeretek nélkül nem könnyű megérteni (én sem értem mélyen a kvantummechanikát, a matematikájába nem mentem bele), és mivel izgalmas, újszerű ötletekkel van tele, melegágya a ferdítéseknek, hatásvadász félremagyarázásoknak.

Ha korrekt módon akarnám megfogalmazni, ezt mondanám: a kvantummechanika koppenhágai értelmezése szerint a valóság a sajátállapotok definiálható valószínűségeinek szuperpozíciójában létezik a hullámfüggvény összeomlásáig, amit a tudatos megfigyelés vált ki. Ezt a "kényelmetlen" szubjektivitást igyekszik kizárni és feloldani például a sokvilág-teória, amely tagadja a hullámfüggvény-összeomlást és bevezeti helyette a kvantum dekoherencia fogalmát. Ez azért nem ugyanaz, mint az, hogy "a tudat kvantum szinten tárolódik és ez az információ megmarad".


Ettől függetlenül természetesen abban hiszel, amiben csak akarsz.

Egyébként nem akarok veszekedni veled, vitázni annál szívesebben. Ha valami kérdésed van a témában, örömmel válaszolok vagy utánanézek.

2013. márc. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

#9 ez a téma a lélek vándorlásról szól. Én imádom a kvantummechanikát, de ettől függetlenül a lélek vándorlásban is hiszek. A kettő nem zárja ki egymást.

Arra próbáltam csak rámutatni, hogy egy csomó dolgot nem ért még a tudomány és bizony vannak olyan elméletek, amik önellentmondásosak. Na nem akartam én itt péniszhossz jellegű vitát kirobbantani, de te voltál az aki feltételezted, hogy lusta voltam utána olvasni. ;) -Hát ez is csak egy elmélet. Én erre írtam egy másikat, hogy több könyvem van a témában. Éssss látod, még ezt is milyen nehéz bizonyítani. Én hiszek a lélekvándorlásban, bár nincs semmi tudományos bizonyíték a létezésére -max elmélet. Ugyanez igaz az ellenkezőjére is. Egyébként nem esem kétségbe ha tévedek. Vagyis ha a testem halálával együtt a "lelkem" is jogutód nélkül megszűnik. -Ebben az esetben nem hiszem, hogy keseregnék rajta.

2013. márc. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!