Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mit gondoltok Ian Stevenson...

Mit gondoltok Ian Stevenson munkásságáról?

Figyelt kérdés

Ezt mivel lehet magyarázni? Ian Stevenson egy szakmailag elismert pszichiáter volt. A gyerekek részletesen leírták az előző életüket számos bizonyítékot szolgáltatót Stevenson az életéből negyven évet arra szánt, hogy ilyen reinkarnációs emlékek után nyomozzon. Számtalan esetről van feljegyzés. Nem vagyok egy hiszékeny ember. De kíváncsi lennék mivel lehet ezt magyarázni? Bővebben itt olvasható»

[link]

[link]



2014. márc. 11. 10:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha tudsz angolul, akkor itt olvashatsz némi kritikát a munkásságáról:

[link]


Ha nem tudsz, akkor összefoglalom röviden, ha akarod.

2014. márc. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

Nézd én nem vagyok ilyen hívő féle, nehezen hiszek el dolgokat, amit nem tuti biztos forrásból kapok.

Viszont... Szerintem ilyen szakmai "öngyilkosságot" nem követ el ember csak úgy brahiból. Tutira van benne valami!

Márpedig az a helyzet, hogy ez az a fajta dolog, amiben vagy semmi sincs, vagy nagyon sok minden. Tehát ez nem az a fele lehet igaz story, ez vagy igaz teljesen, vagy semennyire.


SZVSZ ezekben "spirituális" dolgokban kell lennie igazságnak, mert

1, ennyi őrült nem lehet

2, nem maradtak volna fent ilyen sokáig ezek a dolgok, ha nem lenne valóság alapjuk

3, túl sok az összefüggés

2014. márc. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


sajnos csak angolul van értékelhető mennyiségű anyag:

[link]


Ezek közül is figyelmedbe ajánlom a [link] linken taglalt könyvét, amelyben 40 európai esetet mutat be, éppen az őt ért kritika miatt.


Azt tudni kell viszont róla, hogy nem igazán olvasmányos a stílusa, sokkal inkább disszertációk ezek, mintsem szórakoztató irodalom.

2014. márc. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat az igazság az, hogy ezeket a cikkeket én is olvastam véleményekre, kritikákra lennék kíváncsi mivel lehet ezt magyarázni? Ha valaki erről kérdezne tudjak normálisan válaszolni rá nem akarok hülyeséget írni.
2014. márc. 11. 13:11
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Amennyi kritikát olvastam, az alapján semmivel.

Ezek olyan összefüggések, amelyeket nehéz bizonyítani, lehetetlen cáfolni.

A gyerek honnan tudta, hogy XY-t ki verte agyon lapáttal egy másik faluban? Vagy hol van a megtakarított pénze?


Stevenson szerint ez a reinkarnáció indirekt bizonyítéka, azaz "saját" emlékek. A ma érvényes materialista felfogás szerint egy eset lehetséges: hallotta valahonnan vagy valakitől. Ezt ugye nehéz cáfolni, de ennek a valószínűsége közelít a nullához, mert pl. az elrejtett megtakarított pénz aligha maradhatott volna a helyén, ha más is tud róla (és még el mondja azt, például egy ötéves gyereknek).

2014. márc. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Zsebi !
2014. márc. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]


Itt egész szépen összefoglalják a fickót.

2014. márc. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!